Öcalan ve Pir in yeğeni HDP adayı

HDP nin, 7 Haziran seçimleri için YSK ya sunduğu milletvekili aday listesinde sürpriz isimler de yer aldı.

Öcalan ve Pir in yeğeni HDP adayı

HDP nin gösterdiği adaylar arasında İmralı da bulunan Abdullah Öcalan ın yeğeni Dilek Öcalan, PKK nın kurucu kadrolarından Kemal Pir in yeğeni Ziya Pir ve yine 2012 yılında mayına basarak ölen PKK yöneticilerinden Kadri Çelik in kızı Burcu Çelik de yer aldı.
HDP YSK ya sunduğu milletvekili aday listesinde Şanlıurfa dan 1 inci sırada Diyarbakır Büyükşehir eski Belediye Başkanı Osman Baydemir i gösterirken, 2 nci sırada Abdullah Öcalan ın yeğeni olan ve DBP de görev alan Dilek Öcalan ı aday gösterdi. Mevcut Milletvekili İbrahim Ayhan ise, Dilek Öcalan dan sonra listede yer aldı. HDP listesinde Öcalan ın yeğeninin yanı sıra PKK nın kurucu kadrolarından Kemal Pir in yeğeni Ziya Pir de yer aldı. HDP, Ziya Pir in Diyarbakır 7 inci sıradan milletvekili adayı gösterdi. HDP nin Muş adaylarında ise listenin başında 2012 yılında Şırnak ın Beytüşşebap İlçesi Kato Dağı nda mayına basarak yaşamını yitiren PKK yöneticilerinden Kadri Çelik in kızı Burcu Çelik yer alırken, ikinci sırada ise HDP kontenjasından RTÜK üyesi olan Ahmet Yıldırım yer aldı.

BİTLİS TE ESKİ ANAP LI BAKAN IN AĞABEYİ ADAY GÖSTERİLDİ

Bitlis te Adalet Partisi nden bu yana sağda yer alan Gaydalı Aşireti nin önemli ismi olan eski ANAP lı Bakan Edip Safter Gaydalı nın ağabeyi Mahmut Celadet Gaydalı Bitlis ten HDP tarafından 2 nci sırada aday gösterildi. HDP Hakkari de eski Ak Partili Milletvekili Mustafa Zeydan ın oğlu Abdullah Zeydan ı 3 üncü sırada aday gösterdi. HDP adayları arasında eski belediye başkanları da bulunuyor. HDP Tunceli Belediye eski Başkanı Edibe Şahin i bu kez m illetvekili adayı olarak gösterdi. HDP, Mardin de listenin başına Prof.Dr.Mithat Sancar ı getirirken, halen milletvekilliğini sürdüren Gülser Yıldırım ve Erol Dora ise yine aynı yerden aday gösterildi.

İMRALI HEYETİNDEKİ 2 İSİM YOK

HDP nin bugün YSK ya sunduğu milletvekili aday listesinde partinin İmralı heyetinde yer alan DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ile Ceylan Bağrıyanık yer almadı. HDP, listesinde Avrupa Parlamentosu nda geçmişte milletvekilliği yapan Ezidi kökenli iki aday; Feleknaz Uca yı Diyarbakır da 4 üncü sırada, Ali Atalan ı ise Batman 1 inci sıradan aday gösterdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

2 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

4 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

5 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Melis ve Ahmet'in mutlu günü

6 Melis ve Ahmet'in mutlu günü

Samsun'da hava nasıl olacak?

7 Samsun'da hava nasıl olacak?

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

8 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Dükkanı küçük, yüreği büyük

9 Dükkanı küçük, yüreği büyük

Facebook, Türkiye'deki kullanıcılarını uyardı

10 Facebook, Türkiye'deki kullanıcılarını uyardı