Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Ordu’da Kadınlar Daha Çok Okuyor

Ordu Gazi Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil, Ordu Gazi Halk Kütüphanesi’ne 2014 yılında 74 bin 324 okuyucu geldiğini, bu sayının 39 bin 631’ni kadınların oluşturduğunu söyledi.

Ordu’da Kadınlar Daha Çok Okuyor

51. Kütüphanecilik Haftası kapsamında değerlendirmelerde bulunan Ordu Gazi Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil, 2014 yılına yönelik değerlendirmelerde bulundu. 2014 yılının kütüphane için önemli yenilikler getirdiğini aktaran seçil, Ordulu vatandaşların okuma oranları konusunda bilgiler verdi. Kız öğrencilerin ve yetişkin kadınların kütüphaneye daha çok ilgi duyduğunu ifade eden Seçil, yapılan çalışmalarla okuma oranlarında daha fazla artış olmasını sağlayacaklarını belirtti.

İLERİYE DÖNÜK ÇALIŞMALAR YAPTIK

2014 yılı içerisinde Gazi Halk Kütüphanesinde gelecek yıllarda okuma oranlarını ve kütüphaneye ilginin artacağı bir takım değişiklikler yapıldığını aktaran Kütüphane Müdürü Bekir Seçil, 2014 yılında kütüphanemizde birçok yeni çalışma yapıldı. Bunlar arasında engelliler için asansör, çalışma salonları gibi gelecekte okuyucularımızı arttırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Bu çalışmalar 2014 yılında okuyucularımızın kısmi olarak etkileyerek azalmasına sebep oldu. Bu ileriye dönük çalışmalar da okuyucularımızın bir miktarı kaybedildi. Ancak, inşaatların tamamlandığı 2015 yılının ilk 3 ayında okuyucu sayımızın geçen yıla oranlar 3 kat arttı. Çünkü yapılan çalışmalarla geleceğin yatırımını yapmış olduk dedi.

KADINLAR DAHA ÇOK İLGİLİ

Ordu’da 2014 yılında kütüphaneyi kullanan okuyucuların birçoğunun kadınlardan oluştuğunu vurgulayan Seçil, Bizim okuyucularımız arasında kız öğrencilerin ve yetişkin kadınların çok sıklıkla geldiğini görüyoruz. Kadınların geleceğe hazırlık konusunda daha tutarlı ve daha dikkatli olması okumaya yönelten bir faktör olduğunu düşünüyorum. 2014 yılında yetişken ve çocuk okuyucu oranlarımıza baktığımızda Gazi Halk Kütüphanemizin 74 bin 324 kişilik genel okuyucu kitlesi bulunmaktadır. Bu rakamların 22 bin 345’nin yetişkin bayan, 19 bin 803’ünüde yetişken erkek olduğunu görüyoruz. Genel okuyucu oranlarında çocuk kategorisinde yine kız çocuklarının üstün olduğu rakamlara yansıyor. Rakamlara baktığımızda okuma sayısının kız çocuklarında 17 bin 286, erkek çocuklarında ise 14 bin 890 kişi olduğunu görmekteyiz diye konuştu.

Bu yıl 51. Kütüphaneler Haftası’nın verimli geçtiğini belirten Gazi Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil, gelecek yıl 52’incisini kutlayacakları haftanın Ordu için daha kapsamlı olacağını sözlerine ekledi.

Ordu’daEN ÇOK OKUNANLAR

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

1 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

2 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

3 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

4 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Samsunda Kız meselesi kanlı bitti

5 Samsun'da 'Kız meselesi' kanlı bitti

İlkadımda hayır  önde gidiyor

6 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

MHP İlkadıma Durmuş aday

7 MHP İlkadım'a Durmuş aday

Meral Akşener Samsuna geliyor

8 Meral Akşener Samsun'a geliyor

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

9 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsporda pazartesi sendromu

10 Samsunspor'da pazartesi sendromu