Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Başkan Yılmaz: “Taşeron Firmaların İşleri Denetlenecek”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, belediye iş yapan taşeron firmaların imalatlarını denetleyecek bir mekanizma üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Başkan Yılmaz: “Taşeron Firmaların İşleri Denetlenecek”

Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı olağan toplantısı öncesinde AK Parti meclis üyelerine verdiği yemekte konuşan Başkan Yılmaz, denetim sistemiyle iş alan taşeron firmaların yanlış imalat yapmalarının ve kamuya zarar vermelerinin önüne geçmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Samsunum-1 gemisinde düzenlenen yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Yılmaz Açıcı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan Çakır, AK Parti Grup Başkan Vekili Nihat Soğuk ile meclis üyeleri katıldı.

Yemekte ülke ve kent gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, milletvekili adaylarının açıklanmasıyla seçim sürecinin başladığını belirtti. Adayların ve seçimin Türkiye’nin geleceği için hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Yılmaz, Rabbim hayırlara vesile kılsın. Bize düşen görev, birlik ve bütünlük içinde il, ilçe ve köylerinde dolu dizgin gereğini yapmak ve koşmaktır. Günler gelip geçiyor. Mahkeme kadıya mülk olmuyor. Bugün varız yarın olmayacağız. O bakımdan biz aslında yapmamız gerekenin memleketimize, milletimize hizmet etmenin gururuyla içinde bulunduğumuz AK Parti siyasetiyle, birlik ve beraberliğe katkı vermemiz gerektiğini unutmamalıyız. El ele tutuşup, geleceğe bakmalıyız. Seçime kadar üzerimize düşen ne varsa inşallah eksiksiz bir şekilde hep birlikte yapacağız dedi.

ÇALIŞMALARIMIZI AKSATMAYACAĞIZ

Seçim kampanyası çalışmalarının il ve ilçelerde planlanan ve çalışmaları devam eden projeleri aksatmayacağının altını çizen Başkan Yılmaz, İl ve ilçelerimizde planladığımız işlerimize, yatırım ve projelerimize ara vermeden devam edeceğiz. Kıştan çıkmamız sebebiyle işlerimiz daha hareketlenecek. Planladığımız işleri hızlı ve zamanında hayata geçirme noktasında azami gayret içinde olacağız. Önümüzdeki günlerde çok daha mobil ve hareketli olup ilçelerimizi dolaşıp çalışmalarımızı takip edecek, yöneteceğiz diye konuştu.

TAŞERONLARIN İŞLERİ DENETLENECEK

Proje çalışmalarıyla ilgili bir sorun yaşamadıklarını ifade eden Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Projelerimizi gümbür gümbür çalışıp tamamlayacağız. En büyük sıkıntımız ise taşeron firmalar. Firmalar genelde başka şehirlerden geliyor. Gönül ister ki Samsun firmaları yapsın. Ama nedense ellerini taşın altına koymuyorlar. Üç kuruş para kazanıp öz sermayelerini lüzumsuz yere kullanmak yerine üretime dönük kullanmalarını bekliyoruz. Kamuya iş yaptıracak büyük firma bulamıyoruz. Bu da bizi hem insan gücü hem de ekonomik olarak çok yoruyor ve zorluyor. İş verdiğimiz firmaların yanlış imalatlarını denetlemek, kendi başlarına iş yapmalarını önlemek adına yeni bir formül içindeyiz. Bunun hazırlıklarını yapıyoruz şeklinde konuştu.

EN ÇOK BÜROKRATİK HANTALLIK YORUYOR

Planlanan yatırımları hayata geçirme noktasında karşılaşılan en büyük engelin ise bürokratik hantallık olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, Bürokrasisinde bekleyen çok işlerimiz var. Tahsislere ilişkin yayınlanan genelde elimizi kolumuzu bağlıyor. Bürokratik girdabın içinde mücadele ediyoruz. Bu Türkiye’ye yakışan bir tablo değil. Bir vatandaş, bir sorunuyla ilgili yazı alıp belediyeye gelse ve biz de o işi iki saat geciktirsek hem vicdanen huzursuz oluruz hem de anlatamayız. Biz de işlerimizle ilgili bürokratik engelleri azaltacak tedbirleri aldık. Bu işte fena değiliz ama Ankara bürokrasisinde böyle bir durum var. Birbirine güvenmeyen ve birbirini denetleyen, bu sebeple de iş yükünün altında çok zaman kaybeden bir Türkiye var. Bu işler tıkır tıkır yürümesi gerekirken çok zaman harcıyoruz. Ama bu mücadeleyi vermeye devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Başkan

BaşkanEN ÇOK OKUNANLAR

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

1 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsunspor 3 takımı geçebildi

2 Samsunspor 3 takımı geçebildi

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

4 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

Bereket

5 Bereket...

Taklit gıdalardan uzak durun

6 Taklit gıdalardan uzak durun

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

7 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Sağlıkçılara izin yasağı

8 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

9 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

10 Trafik kazasında bir aile yok oluyordu