Emniyet Müdürü Yavuz’dan Anlamlı Ziyaret

Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, çocukları Akdeniz anemisi olan ve tedavi için Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinden Samsun’a gelen aileyi evinde ziyaret etti.

Emniyet Müdürü Yavuz’dan Anlamlı Ziyaret

Ziyarete LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli de katıldı. Ziyaretten son derece mutlu olan Semanur ve Tubanur’un babası Hüseyin Demir, “Memlekette çiftçilikle geçimimizi sağlıyorum. Zorunlu olarak evimizi, işimizi terk ederek iki çocuğumun ilik nakli olması için Samsun’dayız. Büyük kızıma yapılan ilikten sonuç alamadık. Küçük kızıma donör arayışındayız. Şu anda dünyaya yeni gelen ve henüz bir aylık çocuğumuz tek umudumuz dedi.

Polis Haftası’ndaki ziyaret sonrası bu katkıların kurumsal anlamda desteklenip devam edeceğini söyleyen Emniyet Müdürü Yavuz, İnsanların sıkıntılı dönemlerinde yanlarında olmak onlara katkıda bulunmak güzel bir şey. Samsun’un bu anlamda ülkemizin her köşesinden hasta insanları misafir ediyor olmakla sağlık alanında merkez olmuş durumda. Bundan dolayı bizler ve herkese görev düşüyor. Yarın herkesin başına gelebilecek bir olay olduğunu düşündüğümüzde bu görevin mecburiyeti var. Ben ailemize kolaylıklar, küçük yavrularımıza da Allah’tan acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

LÖSAM bünyesinde sürdürülen Aileleri Evde Ziyaret ve Kardeşlik Proje sorumlusu Kenan Öztürk ise, “Herkesi bu ziyaretlere davet ediyoruz. Bugün geriye baktığımızda binlerce insanın hasta aileleriyle buluştuğunu görüyoruz. Amacımız ilimizde şifa arayan insanların yalnızlık duygularını ortadan kaldırmak, onlara moral motivasyon vermek, Samsun insanıyla kendilerine sosyal yaşamda bütünleştirmek, en önemlisi farkındalığı artırmak. Bu projenin tek sermayesi tatlı dil ve güler yüz. Hiçbir zaman hastalıkla karamsarlığı yan yana getirmemeye çalışıyor, mevcut durumdan pozitif yaklaşımları öne çıkarıyoruz. İlimizdeki bu gerçeği bilmeyenler olduğu düşüncesiyle ziyaretlerimiz sürüyor” şeklinde konuştu.

EmniyetEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

1 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Kadroda önemli eksikler

3 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

4 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Mesut Yılmaz'ın oğlu intihar etti

5 Mesut Yılmaz'ın oğlu intihar etti

Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

6 Samsun'da 'Karabaş' kaçarak kurtuldu

İşte derbi istatistikleri

7 İşte derbi istatistikleri

Derbide 44. randevu

8 Derbide 44. randevu

Adalet Bakanı Gül Samsun'da

9 Adalet Bakanı Gül Samsun'da

Külliyen zarar...

10 Külliyen zarar...