Sen aldattın. Milleti sen aldattın

CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ergenekon ve Balyoz davalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 Sen aldattın. Milleti sen aldattın

CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Ergenekon ve Balyoz davalarına ilişkin, Yargılayacaksın, mahkum edeceksin ondan sonra bir mahkeme beraat kararı verecek, Yanlışmış düzelttik diyeceksiniz. Diyor ki şimdi Beni de aldatmışlar, sizi de aldatmışlar. Sen aldattın. Milleti sen aldattın dedi.
CHP Antalya Milletvekili ve 2 nci sıra milletvekili adayı Deniz Baykal, Burdur İl Örgütü nü ziyaret etti. İl Başkanı Ali Özdemir, Merkez İlçe Başkanı Barış Ayten ve milletvekili adayları Mehmet Göker, Kadir Koç ve Okan Kurd ile sohbet eden Deniz Baykal, daha sonra partililere seslendi. 7 Haziran da yapılacak milletvekili genel seçimleri için başarılı bir ön seçim yapıldığını söyleyen Deniz Baykal, bunun olumlu sonuçlarının sandığa yansıyacağını belirtti.

Örgütün sözünü tutan insanları sahiplenip, destekleyeceğini kaydeden Deniz Baykal, O insanlar örgüt sayesinde oraya geldiklerini unutmayacaklardır, bileceklerdir. Artık partinin kıblesi Ankara daki kapalı kapılar ardındaki 2- 3 kişi arasındaki kulis değildir. Partinin kıblesi örgüttür, üyedir, tabandır, gerçek Cumhuriyet Halk Partisi dir. Böyle olması partiye güç katar. Bunu özlemiştik, buna ihtiyacımız vardı. Şimdi bu seçimde bu denemeyle giriyoruz geniş ölçüde. İnşallah iyi olacak. Önümüzdeki seçimde bunun olumlu sonuçlarını umarım göreceğiz. Türkiye nin buna ihtiyacı var dedi.

TÜRKİYE NİN TEMELLERİYLE OYNANIYOR

Türkiye nin çok tarihi ve kritik bir dönemin içinden geçtiğini vurgulayan Deniz Baykal, şöyle devam etti:

Bir süreden beri Türkiye de ülkenin kimliğini, ulusal bütünlüğünü, tarihsel sürekliliğimizi sarsan, tedirgin eden çabalara, arayışlara tanık olduk. Türkiye nin temelleriyle oynanıyor. Böyle sıkıntılı bir sürecin içinden geçerken tabi gözler ister istemez Cumhuriyet Halk Partisi ne dönüyor. Yaşanan 13 yıllık sürenin sonuna gelindi. 13 yıl toplumda bir bezginlik, bıkkınlık, karamsarlık yaratmıştır farkındayım. Size güvenle söylüyorum; hiç telaşa gerek yok. Bir dönemin sonuna gelinmiştir. Bu böyle gitmeyecektir. Siyasette statükolar hiçbir zaman ebedi olmamıştır. Bu kurulu düzenin de sonuna geldiğimizi görüyorum. Bunun gereğini hep beraber yapacağız. Yeter ki güveninizi, heyecanınızı, umudunuzu yitirmeyin. Merak etmeyin bu dünya kimseye kalmamıştır. Bunlara da kalmayacaktır. Hele bunca yolsuzluk, bunca hukuksuzluk, bunca haksızlık, adaletsizlik, zorbalık böylesine birikmişse bunun sürekli kılınması mümkün değildir. Her şeyin bir sınırı var. Zorbalığın da bir sınırı var.

MİLLETİ SEN ALDATTIN

Ergenekon ve Balyoz davalarına ilişkin de konuşan Deniz Baykal, şunları söyledi:

Ne oldu? Davalar açtılar, Ergenekon davası, yok Balyoz davası. Genelkurmay Başkanı nı tutukladılar, müebbete mahkum ettiler. Yıllarca içerde tuttular ne oldu? Beraat, hepsi tahliye oldu. Ne oldu? Yargılayacaksın, mahkum edeceksin ondan sonra bir mahkeme beraat kararı verecek, Yanlışmış düzelttik diyeceksiniz. Bir dakika dur derler adama. Ne yanlışı, kim yaptı bu yanlışı? Nasıl yaptı? Gerçekten haberi olmadan bilmeden aldatılarak, yanıltılarak mı yaptı? Yoksa milleti aldatan, yanıltan birileri var mı? Diyor ki şimdi Beni de aldatmışlar, sizi de aldatmışlar Yok bizi aldatmadılar. Seni aldatmadılar, sen aldattın. Milleti sen aldattın. Bu davaları açtıkları zaman biz bunlara Yapmayın, yaptığınız yanlıştır, hukuki adli bir olay değil, siyasi bir olay, intikam mücadelesi veriyorsunuz demedik mi? Hukuka, yargıya sığmaz demedik mi? O deliller sahte dediğimiz zaman Ben bu davanın savcısıyım, ben bu davayı sonuna kadar takip edeceğim. O zaman CHP nin Genel Başkanı çıkıp Ben de bu davanın bütün mazlum sanıklarının avukatıyım demiyor muydu? Ne oldu, savcı mı haklı çıktı, avukat mı haklı çıktı?

Deniz Baykal, daha sonra Burdur Belediye Başkanı CHP li Ali Orkun Ercengiz i makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü. Başkan Ercengiz Baykal a, Hacılar seramiği imitasyonu ve Alaca dokuma fular hediye etti. Baykal buradan karayoluyla Antalya ya gitti.

BAYKAL MAZBATASINI ALDI 

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 7 Haziran seçimleri nedeniyle partisinde katıldığı önseçim sonrasında ilk kez CHP İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Önseçim sonrası 4-5 günlüğüne Ankara’ya gittiğini ve kontenjan adaylarının belirlenmesi ve süreci izlemeye çalıştığını anlatan Deniz Baykal, 7 Haziran seçimleri için Antalya CHP’den 2’nci sıradaki milletvekili adaylığına ilişkin mazbatasını İl Başkanı Semih Esen’den aldı. Partililer tarafından karşılanan Baykal, Antalya’da yeni bir döneme başlandığına işaret etti. 

Bütün iyi niyet ve heyecanla çıkılan yolun bu aşamasında yine bir arada olunduğunu belirten Baykal, Antalya’da ve Türkiye’de önseçimle siyaset yolunun açılmasının çok olumlu bir ortam yarattığını söyledi. Baykal, önseçimin herkesin saygı duyacağı bir yöntem olduğunu da anlatarak, önseçimle meşrutiyet kriterinin yerine getirildiğini kaydetti. 

Baykal önseçimde ikinci sırada çıkmasına yönelik de şunları söyledi: Önseçimde bulunduğum yerin beni ruhsal bakımdan rahatsız edecek hiçbir tarafı yoktur. 40 yıla yaklaşan siyasi yaşamım boyunca bu heyecan mutlulukları yeterince yaşadım. Ama daima örgütle beraber yürümeye çalışmışım, tabanın aldığı kararı başımın üstünde taşımışım. Bu kararı da şimdi heyecan ve mutlulukla yaşıyorum. Herkese de Allah’ın böyle bir durumu nasip etmesini temenni ediyorum. İnşallah herkes bu heyecanı yaşar.

KILIÇDAROĞLU’NUN ADINI SÖYLERKEN DİLİ SÜRTÇÜ

Antalya’dan 8 kez milletvekili seçildiğini de anlatan Baykal, 1973, 77, 87 ve 91’de genel başkan olmadığını, 1995, 2002 ve 2007’de genel başkan olarak seçildiğini ve yine 2011’de genel başkan değilken seçildiğini anlattı. Baykal, bu anlatımları sırasında da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun soyadını ‘Kırıkoğlu’ diye iki kez yanlış söyledi. Dili sürçen Baykal, bir dostunun cenazesi olduğunu belirterek, Dün rahmetli olan Kırıkoğlu’nu buradan tekrar anıyorum dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da tarihi anlaşma bitti

1 Samsunspor'da tarihi anlaşma bitti

Samsunspor'da yeni sezona yeni proje

2 Samsunspor'da yeni sezona yeni proje

Mustafa Aztopal: 'Gidene kal denmez'

3 Mustafa Aztopal: 'Gidene kal denmez'

Dev maç pazar günü

4 Dev maç pazar günü

22 Mayıs Çarşamba Samsun hava durumu...

5 22 Mayıs Çarşamba Samsun hava durumu...

Ordu'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

6 Ordu'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

TFF'den Yücel Uyar'a davet

7 TFF'den Yücel Uyar'a davet

Mustafa Demir'den OSB müjdesi!

8 Mustafa Demir'den OSB müjdesi!

Acı haber! Kanalizasyona düşen işçinin cesedi bulundu

9 Acı haber! Kanalizasyona düşen işçinin cesedi bulundu

Samsun'da aranan FETÖ firarisi İstanbul'da yakalandı

10 Samsun'da aranan FETÖ firarisi İstanbul'da yakalandı