Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Gürcü Kapkaççının Yargılanması

Samsun’da çay ocağında oturan bir kişinin içinde 27 bin 950 TL bulunan çantasını kapkaç yöntemiyle çalan Gürcistan uyruklu 2 şahsın yargılanmasına başlandı.

Gürcü Kapkaççının Yargılanması

Canik ilçesi Yeni Mahalle’de 11 Eylül 2014 tarihinde meydana gelen olayda, bankadan parasını çeken Zikrullah U.(59), arkadaşı ile çay ocağında oturup çay içerken yanına yaklaşan bir kişi omzuna elini koyup kalkmasına engel olarak yüzüne gülümsediği bir sırada diğer eliyle içinde 27 bin 950 lira bulunan çantayı alıp kaçarak kendisini bekleyen otomobile binip kayıplara karıştı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, olaydan sonra izlerini kaybettiren şahıslar için 5 kişilik özel ekip kurdu. Söz konusu ekip Sarp Sınır Kapısı ve Giresun’da iz sürdü ve olayla ilgili Gürcistan uyruklu Levan S. ile Koba A.’yı Samsun’da yakaladı. Olayla ilgili adliyeye sevk edilen Levan S. tutuklanırken, Koba A. ise serbest bırakıldı.

Her iki zanlı için Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bugün görülen davanın ilk duruşmasında Levan S. ile mağdur Zikrullah A. duruşmada hazır bulunurken, tutuksuz sanık Koba A. ise duruşmaya katılmadı. Mağdur Zikrullah A. duruşmada verdiği ifadede, Olay günü bankada işlemlerim vardı. 27 bin 950 lira para bulunan çanta ile bankadan çıktım. Sanayi çarşısında Niyazi D. adlı arkadaşım ile karşılaştım. Bana çay içmeyi teklif etti. Birlikte çay ocağının önünde oturduk. Çantayı da yanımdaki sandalyenin üzerine koydum. Arkamdan bir şahıs geldi. Sağ eli ile benim sağ omzuma bastırdı. Hareket etmemi engelledi. Diğer eliyle çantayı alıp yanımıza yaklaşan hareket halindeki bir araca atıp kendisine araca binip hızla uzaklaştı. Olay sırasında omzuma bastırıp çantayı alan huzurdaki sanık Levan’dır. Sanıktan şikayetçiyim dedi.

Tutuklu sanık Levan S., duruşmada tercüman yardımıyla verdiği ifadede, Ben Gürcistan uyrukluyum. Olay tarihinde 3 ay önce arkadaşlarım ile Sarp Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptım. Gürcistan’da iş makineleri üzerine ticari işletmem var. Türkiye’de de iş makinelerinin model ve fiyatlarını araştıracaktım. Samsun’da gelme amacım bu. Zikrullah A.’yı tanımam. İlk defa şu anda duruşmada görüyorum. Kesinlikte Zikrullah’ın para çantasını zorla almış değilim. Suçsuzum. 7 aydır burada niye tutukluyum bilmiyorum. Tahliyemi istiyorum diye konuştu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen Niyazi D.(67) ise, Sanık, Zikrullah’in omzuna elini koyarak bana da gülümseyerek diğer eli ile çantayı aldı. Sanık elini Zikrullah’ın omzuna koydu ve kalkmasını engelledi. Çantayı alan şahıs hızla uzaklaşarak yanımıza gelen araca bindi. Ben hayatımda bu kadar hızlı hareket ve profesyonelce bir iş görmedim. Ben, sanık, Zikrullah’ın omzuna elini atıp bana gülümsediğinde arkadaşı zannettim şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti Levan S.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı, Koba A.’nın sorgu ve savunmasının tespiti için Gürcistan yetkili ceza mahkemesine Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü vasıtasıyla yazılan talimat yazısının beklenmesi için erteledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

1 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor 46 farklı isim

3 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

4 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

5 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

6 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

7 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Giresun Haber Giresunda yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

8 Giresun Haber: Giresun'da yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

 Kopyala-yapıştır

10 Kopyala-yapıştır...