Terme, Jeotermal Birliği üyesi

Samsun Terme Belediyesi, Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği üyesi oldu. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Kaynaklarımızı kullanmaya başladığımızda ilçemizin kalkınması, sosyal gelişimi ve modernleşmesi daha hızlı olacak dedi

Terme, Jeotermal Birliği üyesi

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nin ‘Jeotermal Kaynakların Değerlendirilmesi İle İlgili Teşvikler’ konulu Nisan ayı olağan meclis toplantısı Bolu Belediyesi’nin ev sahipliğinde Abant’ta yapıldı. Terme Belediyesi nin üyelik başvurusunun kabul edildiği toplantıya, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul ve Belediye Meclis Üyesi Özkan Ceylan katıldı.

TPAO Genel Müdürlüğü tarafından 2013 yılı içerisinde  Samsun un Çarşamba ile Terme ilçeleri sınırında bulunan Muratlı, mahallesinde yapılan petrol ve doğalgaz arama sondaj çalışmaları sonucunda petrol ve doğalgaz bulunamazken tesadüfen jeotermal suya ulaşılmıştı. Terme Belediye Başkanı Şenol Kul Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğinin katkıları ile mevcut kaynaklara yapılacak araştırmalarla yeni alanlar ilave etmek istediklerini ifade etti.

YOL HARİTAMIZI ÇİZECEĞİZ
Çarşamba Kaymakamı Caner Yıldız’ın Jeotermal kaynakların Terme - Çarşamba sınırında yer almasından dolayı bölgede araştırmalar yaptırdığını ve konunun bu aşamalara gelmesinde önemli katkıları olduğunu kaydedenBaşkan Kul “ Kaynağımızın en faydalı şekilde nasıl kullanılabileceğini farklı değerlendirmeler yolu ile düşünmekteyiz. Yol haritamızı çizerken tecrübeli ve marka olmuş yerleşim birimlerinin ve birliklerin çalışma prensiplerini görmek istiyoruz. Birliğin tecrübe ve birikimlerinden faydalanmak için başvurumuzu yapmıştık. Üyelik başvurumuzun ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

JEOTERMALDE MARKA OLMAK HEDEFİMİZ
Jeotermal kaynakların hizmete sunulması halinde bölgenin en önemli merkezlerden biri olacağını sözlerine ekleyen Başkan Kul şunları söyledi: “Kentimizin imajının değişmesi yolunda verdiğimiz çabalarımız, kentimizin değerlerinin de markalaşması ile istenilen düzeye gelecektir. Jeotermalde marka olmak en büyük hedefimiz. Türkiye jeotermal ülkesi. Ülkemiz jeotermal potansiyeli bakımından dünyada yedinci, Avrupa da ise birinci sırada. Bu potansiyelimizin istihdama, ekonomiye ve enerjiye dönüştürülmesi çok önemli. Jeotermal tamamen yenilenebilir temiz enerji kaynağıdır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

1 Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, şehidin baba evinde

2 Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan, şehidin baba evinde

Çine'de emekli polis intihar etti

3 Çine'de emekli polis intihar etti

İzmitli avukatın katili eğlence mekanında yakalandı

4 İzmitli avukatın katili eğlence mekanında yakalandı

Annesine küfür ettiğini iddia ettiği genci bıçaklayarak öldürdü

5 Annesine küfür ettiğini iddia ettiği genci bıçaklayarak öldürdü

Yeraltı çöp konteynerine düşen adam ölümden döndü

6 Yeraltı çöp konteynerine düşen adam ölümden döndü

Şampuan kutusundan uyuşturucu hap çıktı

7 Şampuan kutusundan uyuşturucu hap çıktı

İzmir'de sokak ortasında cinayet

8 İzmir'de sokak ortasında cinayet

Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Alo Ambulans' binasında yangın

9 Ankara Büyükşehir Belediyesi 'Alo Ambulans' binasında yangın