KAZMA KÜREK ÇALIŞIRIM

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsunspor yönetiminin amatör futbol kulüp idarecileriyle yemekte buluştu.

KAZMA KÜREK ÇALIŞIRIM

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsunspor yönetiminin amatör futbol kulüp idarecileriyle buluştuğu yemekte, Samsunspor yönetimi bana gelip maddi kaynak yaratılması gerektiğini söylüyor. İnanın kulüp için kazma kürek çalışırım ama işadamlarına gidip para istemek olmuyor. Samsun amatörü kulübümüze oyuncu yetiştirirse, bu tarz sıkıntılardan kurtuluruz dedi

BÜYÜK KATILIM
Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetim kurulu üyeleri, Atakum Belediyesi Yalı Restoran da amatör kulüp yöneticileri ile bir araya geldi. Yemeğe Samsun Valisi İbrahim Şahin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, ASKF Samsun Şubesi Başkanı Şener Aydın, Futbol İl Temsilcisi Hasan Özbulut, taban birlikleri başkanları, amatör kulüp başkanları, yöneticiler ve amatör futbolda görev yapan antrenörler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda geçen yemekte, Samsunspor ile amatör futbol kulüpleri arasında dostluk köprüleri atıldı, sorunlar dinlendi. 

GEREKLİ DESTEK YAPILACAK
Başkan Erkut Tutu, Hem daha önce görevdeyken bizler, hem de diğer yönetici arkadaşlarımız maalesef amatör futbol kulüplerine gerekli önemi vermedi. Ben de amatör futboldan gelen birisi olarak, ilk köprüleri atmak istedim. Yöneticimiz Hasan Bozal ın önerisiyle sizlerle bir araya geldik. Bundan böyle amatör kulüpler de Samsunspor un bir parçası olacak. Sizlere elimizden geldiği kadarıyla destek vereceğiz diye konuştu. Tutu, daha sonra bir kez daha söz alarak, tüm amatör kulüplere passolig kartlarını almak koşuluyla tribünden yer vereceklerini de sözlerine ekledi. 

AMATÖR FUTBOL ÖNEMLİ
Samsun Valisi İbrahim Şahin ise, Bu şehirdeki en büyük markanın Samsunspor olduğuna şüphe yok. Şimdi Samsunspor u sevenler ve yöneticiler bana kızabilirler ama Samsunspor un daha başarılı olabilmesi için şehirde amatör futbolun daha üst seviyede olması, alsında onların desteklenmesi lazım. Samsun un bırakın merkezi ilçelerindeki spor tesisleri çoğu şehirde yok. Bunları iyi kullanmalıyız. Samsun amatörü güçlü olur, Samsunspor a daha fazla futbolcu kazandırırsa, Samsunspor da kalkınacak ve işadamlarının kapısından kurtulacaktır. Bu anlamda amatör futbol büyük önem taşıyor dedi. 

SAMSUNG DİREKTEN DÖNDÜ
Vali Şahin, Samsunspor daki yönetici arkadaşlar yanıma gelip, sıkıntılarını anlatıp maddi kaynak bulunması gerektiğini söylüyor. İnanın, Samsunspor için kazma kürek çalışırım ama birilerinin kapısına gidip para istemek olmuyor. İşte amatör futbol güçlü olur, kulübe oyuncu kazandırır, takımı özellikle yabancı oyuncu külfetinden kurtarırsa, kulübün eli daha da güçlenir diye konuştu. Vali İbrahim Şahin, yapılan 19 Mayıs Stadı na sponsor olması için dünyaca ünlü firma Samsung la görüştüğünü belirterek, Kendilerine ulaşıp, Samsun a müthiş bir stat yapıldığını söyleyip adının da Samsung Arena olması teklifini yaptım. Ancak onlar da İngiltere nin Chelsea kulübüyle uzun soluklu bir sözleşmelerinin olduğunu belirttiler şeklinde konuştu. Selçuk KAYA

HEP DESTEK TAM DESTEK...
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsunspor a bu zamana kadar gerekli desteği verdiklerini bundan sonrada vereceklerini söyledi. Başkan Taşçı, Samsunspor hepimizin takımı. Biz de kulübümüz için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah daha iyi olacaktır. Hem ilçemizde yer alan Atakum Belediyespor ve Atakentspor a hem de Samsunspor a desteğimiz sürecek dedi. 

SORUNLARI DİNLEDİ...
Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, amatör futbol kulüpleri temsilcileriyle tek tek görüşerek sorunlarını dinledi. Başkan Tutu, bazı önemli sorunları not alarak değerlendireceklerini ifade etti. 

BAŞARI DİLEDİLER...
Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ile Futbol İl Temsilcisi Hasan Özbulut, Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın la ayak üstü sohbet edip, zorlu lig maratonunda başarı diledi. 

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

3 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Haberaks TV canlı yayınlayacak

4 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

5 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunspor'a ceza kapıda

6 Samsunspor'a ceza kapıda

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

7 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Canberk'e tepki vardı

8 Canberk'e tepki vardı

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Pompalı tüfekle dehşet saçtı! Bakan Soylu devreye girdi...

10 Pompalı tüfekle dehşet saçtı! Bakan Soylu devreye girdi...