Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Öcalan dan yeğeninin adaylığına tepki

İmralı da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan ın kardeşi Mehmet Öcalan, HDP’nin yeğeni Dilek Öcalan ı Şanlıurfa’da ikinci sırada aday göstermesine tepki gösterdi.

Öcalan dan yeğeninin adaylığına tepki

Yeğeninin milletvekili adayı olduğunu tarlada çalışırken öğrendiğini ve şoke olduğunu belirten Mehmet Öcalan, Yeğenimin adaylığını bizden gizlediler. Dilek Öcalan’ın aday olmasına karşıyım. AK Parti ve diğer siyasi partilerde olduğu gibi Abdullah Öcalan yeğenine kontenjan ayrıldığı söylentileri ortaya çıktı. Ağabeyim böyle bir şey istemedi, istemez dedi.
Halfeti İlçesi ne bağlı daha önce Köy statüsündebulunan Büyükşehir Yasası ile mahaleye dönüştürülen Ömerli de oturan Mehmet Öcalan, HDP’nin Şanlıurfa listesinde 2 nci sıra milletvekili adayı gösterdiği ablası Fatma Öcalan’ın kızı yeğeni Dilek Öcalan’ın adaylığını eleştirdi. 6 aydır İmralı Cezaevi ndeki ağabeyi Abdullah Öcalan ile görüşemediğini belirten Mehmet Öcalan, Her hafta adaya gitmek için başvuruyorum. Ancak devlet bizi götürmüyor. Ekim ayından beri kardeşimden haber alamıyorum. Listelerin hazırlanmasından önce adaya gittiğimde bana; Seçimlerde kim sizi temsil edecekse onu tercih edin. Demokrasi ve özgürlüğü ileri götüren kişileri tercih edin tavsiyelerinde bulunmuştu dedi.

DİLEK ÖCALAN ABDULLAH ÖCALAN IN TERCİHİ DEĞİLDİR

Yeğeni Dilek Öcalan’ın HDP’den milletvekili adayı olmasının Abdullah Öcalan ın tercihi olmadığını öne süren Mehmet Öcalan şöyle konuştu:

HDP nin aday gösterdiği Dilek Öcalan ın dayısının isteği doğrultusunda listeye girdiği söylentileri çıktı. Ancak, Dilek Öcalan’ın Abdullah Öcalan’ın bir tercihi olduğuna inanmıyorum. Dilek Öcalan’ın aday olmasını HDP ve DTK yapmıştır. Onun sorumluluğunu da biz almıyoruz. Abdullah Öcalan’ın vekillere ihtiyacı yoktur. O kendisi demokratik siyası bir mücadele veriyor ve kimseye ihtiyacı yoktur. Dilek in aday olma hakkı var ama henüz genç ve keşke bu yola ömrünü veren insanlara sırasını verseydi.

Yeğeninin milletvekili adayı olduğunu listelerin açıklanmasının ardından çalıştığı tarlada öğrendiğini de anlatan Mehmet Öcalan şunları söyledi:

Tarlada çalıştığım sırada bir arkadaşım beni telefonla arayarak yeğenimin Dilek’in aday olduğunu söyledi. Çok şaşırdım. Bunu çok gizli aday yapmışlar. Adaylığından haberimiz yoktu ve bu durumu bizden gizlemeleri doğru değil. Dilek Öcalan’ın aday olmasına şahsen karşıyım. Dilek önce emek versin, EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Her şey sil baştan

1 Samsunspor: Her şey sil baştan

Samsun Haber Samsunda iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

2 Samsun Haber: Samsun'da iş yeri sahibi yük asansörünün altında kaldı

AK Partide teşkilatlar yenileniyor

3 AK Parti'de teşkilatlar yenileniyor

Orduda Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

4 Ordu'da Gürcü kadın boğazı kesilerek öldürüldü

Samsun Haber  Samsunda FETÖden yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

5 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'den yargılanan 5 sağlıkçı hakkında karar verildi

Samsunspor Samsunspor Başkanı Tutu Başarı değil biz de üzgünüz

6 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Tutu: 'Başarı' değil biz de üzgünüz

Samsunspor Centilmen Samsunspor

7 Samsunspor: Centilmen Samsunspor

Samsunspor 3 hocayla 36 puan

8 Samsunspor: 3 hocayla 36 puan

Engeller kalkınca

9 Engeller kalkınca...

Samsun Haber Samsunda AVMde öldürülen genç toprağa verildi

10 Samsun Haber: Samsun'da AVM'de öldürülen genç toprağa verildi