Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

MHP de Dervişoğlu çıkışı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ye 3 yıl önce rakip çıkan MHP İzmir eski İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, 7 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için başvurduğunda liste dışı kalacağını bildiğini söyledi.

MHP de Dervişoğlu çıkışı

Dervişoğlu, Genel Başkan, son kurultayı seçimden önce yaparak liderlik gücünü en üst düzeyde kullanmış, sadece ülkenin kaderini değil aynı zamanda partinin ve bizlerin kaderini de avcunun içine almıştır. Bir şahsa böyle bir gücü teslim ederseniz, sonucuna da rıza göstereceksiniz dedi. 

Müsavat Dervişoğlu, İzmir de 2000- 2009 yılları arasında MHP de il başkalığı yaptı, 2009 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu, seçilemeyince yine partinin il başkanlığına döndü. 12 Haziran 2011 de yapılan genel seçimde 1 inci bölge 3 üncü sıradan aday gösterilmesine rağmen seçilemedi. 2012 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ye rakip çıktı, ancak 48 oy aldı. Siyasette sivri çıkışlarıyla bilinen Dervişoğlu, 7 Haziran seçimleri için başvuruda bulunurken adaylık beklentisinin olmadığını öne sürerek, gerekçelerini şöyle anlattı:

Adaylık dosyasını verirken böyle bir akibetin olabileceğini biliyordum. Benim açımdan sürpriz sayılmadı. 2012 kongresinde genel başkana rakip çıkmıştım. Bazı politikaları, yerel seçimlerdeki hataları saklamadan ifade etmiştim. Böyle bir durum karşısında sürekli kendisini eleştiren siyasi kişilikten yaralanmayacağını, adaylık dosyasını verirken biliyordum. Beklentim olmadığı gibi beklenti oluşturacak çabanın içine de girmedim. Genel Başkan, son kurultayı seçimden önce yaparak, liderlik gücünü en üst düzeyde kullanmış, sadece ülkenin kaderini değil aynı zamanda partinin ve bizlerin kaderini de avcunun içine almıştır. Bir şahsa böyle bir gücü teslim ederseniz sonucuna da rıza göstereceksiniz.

Müsavat Dervişoğlu, partisinin milletvekilleri Oktay Vural ve Ahmet Kenan Tanrıkulu nun 5 inci kez liste başından aday gösterildiğini dikkat çekerek, şöyle devam etti:

MHP nin adayları yeterli kişilikte, göreve elverişli siyasi figürlerdir. MHP de adaya değil 3 hilale oy verilir. MHP de herhangi bir siyasi alanda Sana ihtiyaç vardır diyecek kimse olduğunu düşünmüyorum. 1999 yılından beri Oktay Vural ve Ahmet Kenan Tanrıkulu seçilebilecek sıralardan milletvekili adayı oluyor. Bu onların 5 inci seçimleri. 1999 dan beri liste başındalar. Böylesine iki önemli siyasi figürün bulunduğu yerde MHP nin hangi eksikliğinden bahsedilebilir ki? Bizim eksiktir diye beyanda bulunmamız yanlış olur. Nerede ihtiyaç duyulursa nereden davet alıyorsak orada hizmet veririz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 3 takımı geçebildi

1 Samsunspor 3 takımı geçebildi

HERŞEY HOCAYA BAĞLI

2 HERŞEY HOCAYA BAĞLI

Samsuna elektronik kelepçe

3 Samsun'a elektronik kelepçe

Sağlıkçılara izin yasağı

4 Sağlıkçılara izin yasağı

Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

5 Samsun ve Sinop birbirini destekliyor

Bakan Müezzinoğlundan kıdem tazminatı açıklaması

6 Bakan Müezzinoğlu'ndan kıdem tazminatı açıklaması

SAMSUNSPORA AĞIR FATURA

7 SAMSUNSPOR'A AĞIR FATURA

Taklit gıdalardan uzak durun

8 Taklit gıdalardan uzak durun

Bereket

9 Bereket...

Otogarda kaçak  sigara baskını

10 Otogarda kaçak sigara baskını