Akdoğan ve Demirtaş tan Ağrı da çıkan çatışmayla ilgili açıklama

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ağrı da güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma hakkında bir açıklama yaptı.

Akdoğan ve Demirtaş tan Ağrı da çıkan çatışmayla ilgili açıklama

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma ile ilgili, Ateşle oynayan kaybeder derken, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise, Genelkurmay, AKP ye çalışmaktan vazgeçse iyi olur ifadelerini kullandı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Akdoğan, Ağrı da halkımızın huzur ve güvenliği için gayret gösteren güvenlik güçlerimize yönelik terörist saldırıyı kınıyorum. Siyasal rekabete baskı, şiddet ve silah karıştırmak, halkın iradesine zorla ipotek koymaya çalışmak kabul edilemez. Kamu düzenine, seçim güvenliğine ve millet huzuruna yönelik girişimlere müsamaha gösterilemez. Ateşle oynayan kendisi kaybeder ifadelerini kullandı.

DEMİRTAŞ: GENELKURMAY AKP YE ÇALIŞMAKTAN VAZGEÇSE İYİ OLUR

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Vişnelik teki ODTÜ Mezunları Derneği nde söyleşiye katıldı. Söyleşi öncesi basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Demirtaş, Ağrı da güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı nın Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından organize edilen ve Bahar Şenliği olarak isimlendirilen etkinlikte Bölücü Terör Örgütü nün propagandasının yapılacağı, vatandaşlarımıza seçimde destekledikleri adaylara oy vermeleri konusunda baskı uygulanacağı yönünde bilginin alınması şeklindeki açıklama için Genelkurmay AKP ye çalışmaktan vazgeçse iyi olur. Bu ülkenin ordusudur. Bir partinin ordusu değil. Kendileri de seçime giren bir parti değiller. Bu tür seçime endeksli açıklamalar veya adaylıklarla ilgili spekülasyon yapacak açıklamalar yapmasalar iyi olur ifadelerini kullandı. Demirtaş, ayrıca Sırrı Süreyya Önder in çözüm sürecine ilişkin kongrenin toplanması hakkındaki açıklamaları için Silahlar tümden sussun ve bırakılsın diye bir çaba içerisindeyiz. 10 madde müzakere edilsin diye çaba içerisindeyiz. Sırrı Bey in söyledikleri doğrudur dedi.

SIRRI BEY İN SÖYLEDİKLERİ DOĞRUDUR

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder in İmralı da mutabakat sağlanan maddelerde adım atılsa KCK bir haftada kongreyi toplar yönündeki açıklamaları sorulan Demirtaş, Sırrı Bey açıkladı zaten İmralı Heyeti nin sözcüsü gelişmeleri takip ediyor. Silahlar tümden sussun ve bırakılsın diye bir çaba içerisindeyiz. 10 madde müzakere edilsin diye çaba içerisindeyiz. İmralı Heyeti miz de buna katkı sunmaya çalışıyor. Sırrı Bey in söyledikleri doğrudur diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

1 Samsun'da düğün evi yanında silahlı kavga: 1'i ağır, 3 yaralı

Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

2 Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık: 'Sokağa atılacak paramız yok'

Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

3 Protokolden keyifli sohbet... 'Arkayı Fenerliyelim'

Karadeniz'de deprem

4 Karadeniz'de deprem

18 Haziran Pazartesi Samsun hava durumu

5 18 Haziran Pazartesi Samsun hava durumu

Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan: 'Aşağılık bir saldırı'

6 Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan: 'Aşağılık bir saldırı'

Samsun sporda marka

7 Samsun sporda marka

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Samsun'da

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Samsun'da

Bu kadar büyük ve sayıca fazlası ilk kez Karadeniz'de bulundu

9 Bu kadar büyük ve sayıca fazlası ilk kez Karadeniz'de bulundu

MHP Lideri Bahçeli Samsun'a geliyor

10 MHP Lideri Bahçeli Samsun'a geliyor