Bu mahalleden 3 adayı çıktı

Tekkeköy İlçesi Çırakman Mahallesi sakinleri, YSK ya sunulan milletvekili aday listelerinde mahallelerinden 3 adayın yer almasının mutluluğunu yaşıyor. Çakırman Mahallesi nde büyüyen Ahmet Demircan ın AK Parti den, Hayati Tekin in CHP den ve Akın Üner in

Bu mahalleden 3 adayı çıktı

AK Parti Samsun 2. sıra milletvekili adayı Ahmet Demircan, CHP 2. sıra adayı Hayati Tekin ve MHP 3. sıra adayı Akın Üner in büyüdüğü mahallenin muhtarı Akın Kont, 830 nüfuslu mahallenin 650 seçmeni olduğunu belirtti. Kont, Okumuşumuz, avukatımız, memurumuz çok. Bizim mahallemizde ayrım yok, küskünlük yok. Halkımız üç adayın olmasından çok memnun. Dışarıdan arayanlar var bu nasıl oldu diye. Vekil adayımızın çok olmasından memnunuz dedi.

GURUR VERİCİ 
Mesleğinin son 20 yılını mahallesinde geçiren 71 yaşındaki emekli öğretmen Ali Elmas ise mahallelerinden üç adayın gösterilmesinin kendilerini oldukça gururlandırdığını belirterek, Bu kadar küçük bir birimden yetiştirdiğimiz kişilerin çok olması gurur verici dedi. Adaylardan üçünün de seçilmesini istediklerini belirten Elmas, şunları söyledi: Bu üç kişinin milletvekili adayı olmasında isabet olduğu kanaatindeyim. İnşallah seçilirler, ülkemize faydalı olurlar. Mahallede bölünme yok. Eşler arası bile kime oy verildiği sorulmaz bizim mahallemizde. Burada her şey centilmence yürümüştür ve öyle olacağına da inanıyorum. Mahallemiz hizmete yeterince doymuş ama istekler bitmez, daha iyisinin olmasını isteriz ama biz diyoruz ki Türkiye nin üzerine ne kadar hizmet tohumu atarlarsa o tohumlardan da bir iki tanesi bizim bölgemize düşsün isteriz.

HEPSİ İYİ İNSANLAR
Çırakman Mahallesi nde doğup büyüyen 56 yaşındaki Mümine Çınar da mahallelerinde yaşayan üç kişinin de aday gösterilmesinin kendilerini sevince boğduğunu söyledi. Çınar, Biz Yunanistan göçmeniyiz. Üçüne de hayırlı olsun. Bütün beldeye, Samsun a faydalı olacaklarına inanıyorum. Hepsi de çok iyi insanlar. Her biri dürüst, inançlı, çalışkan. Şahsi olarak beklentilerimiz yok ancak köyümüz ve ülkemiz için beklentilerimiz var. İnşallah güzel hayırlı sonuçlar olur diye konuştu. 

BAŞARILARI DAİM OLSUN
Mahalle sakinlerinden Yasemin Çınar ise Çok büyük başarı. Hepsini ayrı ayrı takdir ediyoruz. İnşallah başarıları daim olur. Bizi güzel temsil etmelerini temenni ediyoruz. Güzel bir gurur ve mutluluk. Ne kadar partiler ayrı olsa bile önemli olan halkı temsil etmekte ortak olunması. Partiler ayrı olabilir ama daimi olan görüş birdir. Umarım hepsi de başarılı olur dedi.

ÜÇÜMÜZ DE AYNIYIZ
AK Parti Samsun 2. sıra adayı Ahmet Demircan, bir mahalleden üç adayın gösterilmesinin sevindirici olduğunu, gurur duyduklarını belirtti. Farklı farklı siyasi partilerden aday olan arkadaşlarım milletin temsili noktasında biz de varız dediler diyen Demircan, diğer adaylara başarılar diledi.

ÇİRKİN SÖZ OLMAZ 
CHP Samsun 2. sıra adayı Hayati Tekin ise Üçümüz de aynıyız. Asla kötü söz, çirkin söz olmaz. Diğer adaylara da başarılar diliyorum. Samsun için ülkemiz için hayırlı olsun. Sadece AKP, MHP, CHP değil, bütün adaylara başarılar diliyorum ifadelerini kullandı. Diğer adaylarla akraba olduğunu belirten Tekin, milletvekili seçilmesi halinde belediye başkanlığı döneminde yarım kalan projelerin de takipçisi olacağını söyledi.

DİĞERLERİNDEN GENCİM
MHP den üçüncü sıradan aday gösterilen Akın Üner de genel seçimlerde mahallelerinden üç adayın çıkmasının gururunu ve sevincini yaşadıklarını ifade etti. Diğer adaylardan daha genç olduğunu belirten Üner, bütün adayların birbirleriyle akraba ve komşu olduğunu dile getirerek, Çırakmanlılar, birlik ve beraberliğe büyük önem verir. Bu nedenle mahallemizde altyapı sorunu yok. Çırakmanlılar eğitime de çok büyük önem verirler. Ben seçim kampanyası boyunca asla diğer adaylara en küçük saygısız bir siyaset gütmeyeceğim. Son derece yapıcı bir siyaset güdeceğim. İnşallah Meclis te üçümüzün de bir arada olma şansı var diye konuştu.  EN ÇOK OKUNANLAR

İşte Taner Taşkın'ın ekibi

1 İşte Taner Taşkın'ın ekibi

19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

2 19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

Samsunspor'da odak noktası transfer

3 Samsunspor'da odak noktası transfer

Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

4 Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

Canberk de tamam

5 Canberk de tamam

CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

6 CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

Samsun'da minibüsün çarptığı kişi hayatını keybetti

7 Samsun'da minibüsün çarptığı kişi hayatını keybetti

Samsunspor'dan 1 günde 2 transfer birden

8 Samsunspor'dan 1 günde 2 transfer birden

Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

9 Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

Çepni ailesinin acı günü

10 Çepni ailesinin acı günü