Romatem de kupa terapisi ile toksinleri yok ediyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ebru Demir Gül, halk arasında bardak çekme olarak bilinen kupa terapisi yöntemi ile vücutta biriken toksinlerin atıldığını söyledi

Romatem de kupa terapisi ile toksinleri yok ediyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ebru Demir Gül, kupa terapisi yöntemi hakkında bilgi verdi. Demir, halk arasında bardak çekme olarak bilinen kupa terapisi ile stres, soğukta kalma ve yoğun tempoda çalışma gibi nedenlerle vücutta biriken toksinlerin atıldığını kaydetti.


YOK EDİYOR
Geleneksel bardak çekme yönteminde bardağın içerisinde ateş çevirerek bölgede ısı sağlayıp negatif basınç oluşturulduğunu belirten Dr. Ebru Demir Gül, Bu şekilde uygulanan bölgede kanlanma sağlanıyordu. Kupa terapisinde ise elimizdeki cihazlarla negatif basıncı kendimiz oluşturuyor ve kanlanma sağlıyoruz. Stres, soğukta kalma, yoğun çalışma temposu gibi nedenlerle vücutta biriken toksinler halk arasında bardak çekme olarak adlandırılan kupa terapisi yöntemiyle vücuttan atılıyor”dedi.

HIZLI ETKİ HIZLI SONUÇ
  Kupa terapisinin genellikle sırt,bel ve boyun ağrıları olan hastalarda kullanıldığını kaydeden Gül, “Bu yöntem, sırt, boyun ve bel bölgesinde, kas spazmlarının, sırt ağrılarının olduğu her bölgeye uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Herhangi bir yan etkisi olmayan, kısa sürede cevap alınabilen bir tedavi şeklidir. Tedavi ortalama 15 dakika sürmekte ve hastalar uygulamadan hemen sonra işine dönebilmektedir. Kupa terapisi iş kaybı yaşatmayan bir tedavi şeklidir”diye konuştu.

FITIĞI DA TEDAVİ EDİYOR
Kupa terapisini fıtığı da tedavi ettiğini söyleyen Gül, Kas spazmı olan hastalarda bazen ilaçla tedavisi işe sorunları çözmüyor. Bu durumda en uygun yöntemlerden biri kupa terapisidir. Eskiden grip gibi hastalıklar yaşandığı zaman ortaya çıkan ağrılarda kullanılan bir tedavi yöntemiyken biz romatizmal hastalıklarda, bel ve boyun fıtığı hastalarının tedavisinde de kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da durdurulan araçtan çıktı

1 Samsun'da durdurulan araçtan çıktı

Samsun'da 17 yıl önce Başbakan Erdoğan açmıştı...

2 Samsun'da 17 yıl önce Başbakan Erdoğan açmıştı...

Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

3 Samsun'da trafik kazası: 1 ölü

Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı (19 Mayıs Pazar)

4 Meteorolojiden Samsun için sağanak yağış uyarısı (19 Mayıs Pazar)

Samsun'da vatandaşı 3 günde üç kez kene ısırdı

5 Samsun'da vatandaşı 3 günde üç kez kene ısırdı

Samsun'da Haluk Levent rüzgarı

6 Samsun'da Haluk Levent rüzgarı

Tarihi yolculuk! Gemi Samsun'a demir attı

7 Tarihi yolculuk! Gemi Samsun'a demir attı

Samsun'da 100. yıl coşkusu (Canlı yayın)

8 Samsun'da 100. yıl coşkusu (Canlı yayın)

Hakemlerden Mustafa Demir'e ziyaret

9 Hakemlerden Mustafa Demir'e ziyaret

Samsun'da 100 metre saygı dalışı yapacak!

10 Samsun'da 100 metre saygı dalışı yapacak!