Romatem de kupa terapisi ile toksinleri yok ediyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ebru Demir Gül, halk arasında bardak çekme olarak bilinen kupa terapisi yöntemi ile vücutta biriken toksinlerin atıldığını söyledi

Romatem de kupa terapisi ile toksinleri yok ediyor

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Hastanesi Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ebru Demir Gül, kupa terapisi yöntemi hakkında bilgi verdi. Demir, halk arasında bardak çekme olarak bilinen kupa terapisi ile stres, soğukta kalma ve yoğun tempoda çalışma gibi nedenlerle vücutta biriken toksinlerin atıldığını kaydetti.


YOK EDİYOR
Geleneksel bardak çekme yönteminde bardağın içerisinde ateş çevirerek bölgede ısı sağlayıp negatif basınç oluşturulduğunu belirten Dr. Ebru Demir Gül, Bu şekilde uygulanan bölgede kanlanma sağlanıyordu. Kupa terapisinde ise elimizdeki cihazlarla negatif basıncı kendimiz oluşturuyor ve kanlanma sağlıyoruz. Stres, soğukta kalma, yoğun çalışma temposu gibi nedenlerle vücutta biriken toksinler halk arasında bardak çekme olarak adlandırılan kupa terapisi yöntemiyle vücuttan atılıyor”dedi.

HIZLI ETKİ HIZLI SONUÇ
  Kupa terapisinin genellikle sırt,bel ve boyun ağrıları olan hastalarda kullanıldığını kaydeden Gül, “Bu yöntem, sırt, boyun ve bel bölgesinde, kas spazmlarının, sırt ağrılarının olduğu her bölgeye uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Herhangi bir yan etkisi olmayan, kısa sürede cevap alınabilen bir tedavi şeklidir. Tedavi ortalama 15 dakika sürmekte ve hastalar uygulamadan hemen sonra işine dönebilmektedir. Kupa terapisi iş kaybı yaşatmayan bir tedavi şeklidir”diye konuştu.

FITIĞI DA TEDAVİ EDİYOR
Kupa terapisini fıtığı da tedavi ettiğini söyleyen Gül, Kas spazmı olan hastalarda bazen ilaçla tedavisi işe sorunları çözmüyor. Bu durumda en uygun yöntemlerden biri kupa terapisidir. Eskiden grip gibi hastalıklar yaşandığı zaman ortaya çıkan ağrılarda kullanılan bir tedavi yöntemiyken biz romatizmal hastalıklarda, bel ve boyun fıtığı hastalarının tedavisinde de kullanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

1 Samsun Valisi Kaymak, görevi devretti

Samsunspor'a 720 bin TL daha

2 Samsunspor'a 720 bin TL daha

Samsunspor'da moraller bozuktu

3 Samsunspor'da moraller bozuktu

Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

4 Samsun'da araştırmacıların işini kolaylaştıracak yazılım

Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

5 Samsunspor'daki sıkıntıları herkes biliyor

Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

6 Almanya'da korkunç ölüm: Sosyete şokta!

N'Diaye ile anlaştı

7 N'Diaye ile anlaştı

Samsun'da TIR devrildi!

8 Samsun'da TIR devrildi!

Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

9 Samsunsporlu Cebe: İşimize bakıyoruz

Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi

10 Samsun AK Parti'de Karaduman dönemi