Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Esnaf Atatürk Parkı’nda Sergi Açacak

Aydın Bostancıoğlu, bu yıl kutlanacak olan Mayıs 7’si Şenlikleri’nde esnafın Atatürk Parkı’nda pazar kuracağını belirterek, Bu yılki ’Mayıs 7’si kutlamaları önceki yıllara oranla daha tertipli ve düzenli olacak dedi.

Esnaf Atatürk Parkı’nda Sergi Açacak

Ordu’da her yıl 20 Mayıs’ta kutlanan ve Mayıs 7’si olarak adlandırılan etkinlik için hazırlıklar başladı. 20 Mayıs tarihinin Rumi takvime göre 7 Mayıs’a denk gelmesi sebebiyle eskilerin ’Mayıs 7’si’ olarak adlandırdığı ve baharın geldiğinin müjdelendiği kutlamalar kapsamında Ordu’da esnaf için kurulacak pazar yerleri belirlendi. Ordu Esnaf Sanatkarlar Odası ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıtası tarafından yapılan toplantıda esnafın Atatürk Parkın’da pazar kurması kararlaştırıldı. Önceki yıllara göre etkinliklerin bu yıl daha tertipli ve düzenli yapılacağını ifade eden Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, Ordu Büyükşehir zabıtası ile yaptıkları toplantıda esnafın pazar kurması konusunda önemli kararlar aldıklarını belirtti.

Mayıs 7’si etkinliklerinin Karadeniz’in birçok ilinde kutlandığını belirten Bostancıoğlu, Ordu’da yapılacak olan etkinliklerin daha düzenli olması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı. Zabıta ile yaptıkları toplantının ayrıntılarını aktaran Bostancıoğlu, Mayıs ayı içeresinde kutlayacağımız ’Mayıs 7’si etkinlikleri için çalışma başlattık. Bunun için Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile toplantı düzenledik. Etkinlikler kapsamında esnafımızın nerede pazar açacağı ve hangi şartlarda satış yapacağı konularında mutabakata vardık. Toplantıda aldığımız kararlar doğrultusunda ’Mayıs 7’si günü Atatürk Parkı önünde, sahil kesimi bölümünde, tuhafiyeci, ayakkabıcı, seyyar satıcısı, köftecisi gibi esnafın orada pazar kurması yönünde karar aldık. Pazarın sadece 20 Mayıs’ta kurulmasını kararlaştırdık. Bu çalışmalarla o gün esnaf olarak orada vatandaşlarımızla buluşacağız diye konuştu.

Bu yılki etkinliklerin sağlıklı ve düzenli geçmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Bostancıoğlu, Ordu’da yapılacak kutlamaların ise bölgeye örnek olacağını söyledi.



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunda zincirleme kaza

1 Samsun'da zincirleme kaza!

Galip Öztürke Samsunda coşkulu karşılama

2 Galip Öztürk'e Samsun'da coşkulu karşılama

Samsunspor Başkanı Tutu İstanbulda

3 Samsunspor Başkanı Tutu İstanbul'da

Samsunspor maçı internetten televizyona

4 Samsunspor maçı internetten televizyona

Baba ve kızı fuhuş için çağrı merkezi kurmuş

5 Baba ve kızı 'fuhuş' için çağrı merkezi kurmuş!

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Her puan değerli

6 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: Her puan değerli

Samsunspordan üyelere önemli çağrı

7 Samsunspor'dan üyelere önemli çağrı

FETÖnün ablaları adliyede

8 FETÖ'nün ablaları adliyede

Genç futbolcu silahlı saldırıda öldürüldü

9 Genç futbolcu silahlı saldırıda öldürüldü

Uğur Okulları Haber Medyada

10 Uğur Okulları Haber Medya'da