Esnaf Atatürk Parkı’nda Sergi Açacak

Aydın Bostancıoğlu, bu yıl kutlanacak olan Mayıs 7’si Şenlikleri’nde esnafın Atatürk Parkı’nda pazar kuracağını belirterek, Bu yılki ’Mayıs 7’si kutlamaları önceki yıllara oranla daha tertipli ve düzenli olacak dedi.

Esnaf Atatürk Parkı’nda Sergi Açacak

Ordu’da her yıl 20 Mayıs’ta kutlanan ve Mayıs 7’si olarak adlandırılan etkinlik için hazırlıklar başladı. 20 Mayıs tarihinin Rumi takvime göre 7 Mayıs’a denk gelmesi sebebiyle eskilerin ’Mayıs 7’si’ olarak adlandırdığı ve baharın geldiğinin müjdelendiği kutlamalar kapsamında Ordu’da esnaf için kurulacak pazar yerleri belirlendi. Ordu Esnaf Sanatkarlar Odası ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıtası tarafından yapılan toplantıda esnafın Atatürk Parkın’da pazar kurması kararlaştırıldı. Önceki yıllara göre etkinliklerin bu yıl daha tertipli ve düzenli yapılacağını ifade eden Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, Ordu Büyükşehir zabıtası ile yaptıkları toplantıda esnafın pazar kurması konusunda önemli kararlar aldıklarını belirtti.

Mayıs 7’si etkinliklerinin Karadeniz’in birçok ilinde kutlandığını belirten Bostancıoğlu, Ordu’da yapılacak olan etkinliklerin daha düzenli olması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı. Zabıta ile yaptıkları toplantının ayrıntılarını aktaran Bostancıoğlu, Mayıs ayı içeresinde kutlayacağımız ’Mayıs 7’si etkinlikleri için çalışma başlattık. Bunun için Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile toplantı düzenledik. Etkinlikler kapsamında esnafımızın nerede pazar açacağı ve hangi şartlarda satış yapacağı konularında mutabakata vardık. Toplantıda aldığımız kararlar doğrultusunda ’Mayıs 7’si günü Atatürk Parkı önünde, sahil kesimi bölümünde, tuhafiyeci, ayakkabıcı, seyyar satıcısı, köftecisi gibi esnafın orada pazar kurması yönünde karar aldık. Pazarın sadece 20 Mayıs’ta kurulmasını kararlaştırdık. Bu çalışmalarla o gün esnaf olarak orada vatandaşlarımızla buluşacağız diye konuştu.

Bu yılki etkinliklerin sağlıklı ve düzenli geçmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Bostancıoğlu, Ordu’da yapılacak kutlamaların ise bölgeye örnek olacağını söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Otobüs otomobile çarptı: 3 ölü

1 Otobüs otomobile çarptı: 3 ölü

Gerginlik çıkaran taraftarlara TOMA'lı müdahale

2 Gerginlik çıkaran taraftarlara TOMA'lı müdahale

Erzincan'da trafik kazası: 1 yaralı

3 Erzincan'da trafik kazası: 1 yaralı

Otomobil şarampole yuvarlandı: 1 'i Ağır 3 yaralı

4 Otomobil şarampole yuvarlandı: 1 'i Ağır 3 yaralı

Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ağır 5 yaralı

5 Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ağır 5 yaralı

Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

6 Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 6 kişi yaralandı

7 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 6 kişi yaralandı

Ak Parti ilçe başkanlığına EYP'li ve havai fişekli saldırı

8 Ak Parti ilçe başkanlığına EYP'li ve havai fişekli saldırı

Erzincan'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri

9 Erzincan'da, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri

Kütahya'da 'Şehit Uzman Çavuş Hasan Kahraman Kütüphanesi' açıldı

10 Kütahya'da 'Şehit Uzman Çavuş Hasan Kahraman Kütüphanesi' açıldı