Esnaf Atatürk Parkı’nda Sergi Açacak

Aydın Bostancıoğlu, bu yıl kutlanacak olan Mayıs 7’si Şenlikleri’nde esnafın Atatürk Parkı’nda pazar kuracağını belirterek, Bu yılki ’Mayıs 7’si kutlamaları önceki yıllara oranla daha tertipli ve düzenli olacak dedi.

Esnaf Atatürk Parkı’nda Sergi Açacak

Ordu’da her yıl 20 Mayıs’ta kutlanan ve Mayıs 7’si olarak adlandırılan etkinlik için hazırlıklar başladı. 20 Mayıs tarihinin Rumi takvime göre 7 Mayıs’a denk gelmesi sebebiyle eskilerin ’Mayıs 7’si’ olarak adlandırdığı ve baharın geldiğinin müjdelendiği kutlamalar kapsamında Ordu’da esnaf için kurulacak pazar yerleri belirlendi. Ordu Esnaf Sanatkarlar Odası ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıtası tarafından yapılan toplantıda esnafın Atatürk Parkın’da pazar kurması kararlaştırıldı. Önceki yıllara göre etkinliklerin bu yıl daha tertipli ve düzenli yapılacağını ifade eden Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, Ordu Büyükşehir zabıtası ile yaptıkları toplantıda esnafın pazar kurması konusunda önemli kararlar aldıklarını belirtti.

Mayıs 7’si etkinliklerinin Karadeniz’in birçok ilinde kutlandığını belirten Bostancıoğlu, Ordu’da yapılacak olan etkinliklerin daha düzenli olması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı. Zabıta ile yaptıkları toplantının ayrıntılarını aktaran Bostancıoğlu, Mayıs ayı içeresinde kutlayacağımız ’Mayıs 7’si etkinlikleri için çalışma başlattık. Bunun için Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile toplantı düzenledik. Etkinlikler kapsamında esnafımızın nerede pazar açacağı ve hangi şartlarda satış yapacağı konularında mutabakata vardık. Toplantıda aldığımız kararlar doğrultusunda ’Mayıs 7’si günü Atatürk Parkı önünde, sahil kesimi bölümünde, tuhafiyeci, ayakkabıcı, seyyar satıcısı, köftecisi gibi esnafın orada pazar kurması yönünde karar aldık. Pazarın sadece 20 Mayıs’ta kurulmasını kararlaştırdık. Bu çalışmalarla o gün esnaf olarak orada vatandaşlarımızla buluşacağız diye konuştu.

Bu yılki etkinliklerin sağlıklı ve düzenli geçmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Bostancıoğlu, Ordu’da yapılacak kutlamaların ise bölgeye örnek olacağını söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

2 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

3 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

4 Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

5 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

6 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Yaşam savaşını kaybetti

8 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

9 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Cemal Safi'ye son görev

10 Cemal Safi'ye son görev