Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Esnaf Atatürk Parkı’nda Sergi Açacak

Aydın Bostancıoğlu, bu yıl kutlanacak olan Mayıs 7’si Şenlikleri’nde esnafın Atatürk Parkı’nda pazar kuracağını belirterek, Bu yılki ’Mayıs 7’si kutlamaları önceki yıllara oranla daha tertipli ve düzenli olacak dedi.

Esnaf Atatürk Parkı’nda Sergi Açacak

Ordu’da her yıl 20 Mayıs’ta kutlanan ve Mayıs 7’si olarak adlandırılan etkinlik için hazırlıklar başladı. 20 Mayıs tarihinin Rumi takvime göre 7 Mayıs’a denk gelmesi sebebiyle eskilerin ’Mayıs 7’si’ olarak adlandırdığı ve baharın geldiğinin müjdelendiği kutlamalar kapsamında Ordu’da esnaf için kurulacak pazar yerleri belirlendi. Ordu Esnaf Sanatkarlar Odası ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıtası tarafından yapılan toplantıda esnafın Atatürk Parkın’da pazar kurması kararlaştırıldı. Önceki yıllara göre etkinliklerin bu yıl daha tertipli ve düzenli yapılacağını ifade eden Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, Ordu Büyükşehir zabıtası ile yaptıkları toplantıda esnafın pazar kurması konusunda önemli kararlar aldıklarını belirtti.

Mayıs 7’si etkinliklerinin Karadeniz’in birçok ilinde kutlandığını belirten Bostancıoğlu, Ordu’da yapılacak olan etkinliklerin daha düzenli olması için ellerinden geleni yaptıklarını vurguladı. Zabıta ile yaptıkları toplantının ayrıntılarını aktaran Bostancıoğlu, Mayıs ayı içeresinde kutlayacağımız ’Mayıs 7’si etkinlikleri için çalışma başlattık. Bunun için Ordu Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri ile toplantı düzenledik. Etkinlikler kapsamında esnafımızın nerede pazar açacağı ve hangi şartlarda satış yapacağı konularında mutabakata vardık. Toplantıda aldığımız kararlar doğrultusunda ’Mayıs 7’si günü Atatürk Parkı önünde, sahil kesimi bölümünde, tuhafiyeci, ayakkabıcı, seyyar satıcısı, köftecisi gibi esnafın orada pazar kurması yönünde karar aldık. Pazarın sadece 20 Mayıs’ta kurulmasını kararlaştırdık. Bu çalışmalarla o gün esnaf olarak orada vatandaşlarımızla buluşacağız diye konuştu.

Bu yılki etkinliklerin sağlıklı ve düzenli geçmesi için çalışmalar yaptıklarını belirten Bostancıoğlu, Ordu’da yapılacak kutlamaların ise bölgeye örnek olacağını söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Teknik Direktör Özköylü Hep aynı yenilgiler

1 Samsunspor Teknik Direktör Özköylü: Hep aynı yenilgiler

Samsunsporda yenilerin hepsi oynadı

2 Samsunspor'da yenilerin hepsi oynadı

Samsunda esrarengiz olay

3 Samsun'da esrarengiz olay

Kabus gibi

4 Kabus gibi

Terörle mücadele eden kahramanlardan, Yüksekovalı çocuklara kayak eğitimi

5 Terörle mücadele eden kahramanlardan, Yüksekovalı çocuklara kayak eğitimi

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Yılmaz - 117 Operasyonu

6 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Yılmaz - 117 Operasyonu

Uşakta FETÖden 25 polis tutuklandı

7 Uşak'ta FETÖ'den 25 polis tutuklandı

Cumhurbaşkanı Erdoğanın manevi oğlu İboya doğum günü sürprizi

8 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın manevi oğlu İbo'ya doğum günü sürprizi

AK Parti Yozgat İl Başkanı Lekesiz, 2017 yatırımlarını değerlendirdi

9 AK Parti Yozgat İl Başkanı Lekesiz, 2017 yatırımlarını değerlendirdi

Gaziosmanpaşadaki 11 okul konferans salonuna kavuşacak

10 Gaziosmanpaşa'daki 11 okul konferans salonuna kavuşacak