Yarsuvat: Sersemce ve aptalca yapılmış bir hareket

Fenerbahçe ye yapılan saldırıyı sertçe kınayan Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat,, Sersemce, aptalca ve hiç düşünülmeden yapılmış bir hareket dedi.

Yarsuvat: Sersemce ve aptalca yapılmış bir hareket

Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, sporda son günlerde yaşanan şiddet olaylarını kınadı ve gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Yarsuvat, Fenerbahçe nin 1 Milyon Üye Projesi ni de değerlendirdi.
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Kulübün başına geldiği zaman olanları anlatan Yarsuvat, Galatasaray başı boş durumdaydı. Tüzükler hükümleri çiğneniyordu. İki kez olağanüstü seçime gidildi. Bu durumlara mani olmak için göreve gelerek süremizi 210 gün olarak tayin ettik. En son bir uçağı hani pilotu düşürdü ya. Bizim Galatasaray uçağının pilotu da Alpler in üzerinden paraşütle aşağı atladı. Biz de uçağın üzerindeki Galatasaraylılar da uçağı Yeşilköy e indirdik. Galatasaray için sorumluluğa herkes girer. Bu Galatasaraylı olmanın bir sonucudur dedi.
Galatasaray da yaptığı değişikliklerden bahseden Başkan Yarsuvat, Galatasaray obez bir çocuk gibiydi. Kadroları şişmişti. Ben 125 kişi çıkardım ama bu kadronun 200 kişiye inmesi lazım. Galatasaray ı 200 kişi yönetmeli. Bu isimleri gönderirken riskler de aldık. UEFA kriterlerine uyma sıkıntımız var deniliyordu ama biz bunu sağladık. 2016 tehlikesi vardı ama artık yok. 2016 ya katılım için en büyük kriter kulübün oyunculara borçsuz olması. Bunu yerine getirdik şeklinde konuştu.
SERSEMCE, DÜŞÜNÜLMEDEN YAPILMIŞ BİR HAREKET
Fenerbahçe ye yapılan saldırıyı sertçe kınayan Yarsuvat, Sersemce, aptalca ve hiç düşünülmeden yapılmış bir hareket. Aslında bu kelimeleri kullanmam lazım, bunlar insanlar için. Niye yapıldığını bilmiyorum. Fenerbahçe büyük bir takım, terör eylemi olabilir. Fanatizm olabilir. Eğer bunun nedeni fanatizm ise, bunun sebebi biz yöneticileriz. Bunun sebebi gazeteciler. Bunun sebebi futbolculardır. Bu sandık 3 ayaklı. Yöneticiler düzgün konuşmalı. Futbolcular bir birine yakın olmalı. Biz şiddete dayalı bir kültüre sahibiyiz ama bu şiddeti ortadan kaldırmamız lazım diye konuştu.
BEN OLSAM FATİH TERİM İ DEĞİŞTİRMEZDİM
Galatasaray da değişen teknik direktörler hakkında da konuşan sarı-kırmızılıların başkanı Yarsuvat, Galatasaray 2 yıl üst üste şampiyon oldu. Şampiyonlar Ligi nde 2 sene üst üste gruptan çıktık. Bu zamanda antrenör değişikliği yaptık. Yönetim Kurulu değişikliği yaptık. Ben olsam Fatih Terim i değiştirmezdim. Türkiye nin en iyi antrenörüydü. Şimdi ise Türkiye nin en iyi antrenörü Hamza Hamzaoğlu. Mancini yi de beğenmiyordum. Prandelli yi hiç beğenmiyordum. İtalyanca dan başka dil bilmiyor. Emrinde her dili bilen insanlar var. Bunlar hep masraf. Başkan olarak devam etsem Hamza Hoca ile sözleşme imzalardım. Hamza Hoca o kadar centilmen ki sözleşme konuşmuyor bile. Hamza Hamzaoğlu nun 31 Mayıs ta sözleşmesi bitiyor. 3 Haziran da Türkiye Kupası finaline çıkarsak Hamza Hoca ne yapar eder o takımın başında çıkar maça. Sözleşmesi olsun olmasın yorumunu yaptı.
PRANDELLİ YANLIŞ TERCİHTİ
Duygun Yarsuvat, Prandelli ile ilgili olarak ise, Prandelli konusunda biz dosyamızı hazırladık ve sunumumuzu yaptık. Borçlar hukuku olsa biz haklı çıkardık ama iş akdi tek taraflı feshedildi. Bu yüzden bazı problemler oluyor. Biz gelen giden takımdan 4 yiyorduk. Hiç başarılı olamadı. Yanlış tercihti. açıklamasında bulundu.
ÇIKSAM ŞİMDİ 10 LİRAYA ÜYE ALIYORUM DESEM 10 MİLYON ÜYE ALABİLİRİM
Fenerbahçe nin 1 milyon üye projesi hakkında da konuşan Yarsuvat, Kulübün sahibi genel kurul üyeleridir. Oy kullanma hakkı onlardadır. Çarşı grubu kulübün sahibi mi? Değil. GFB de değil. Bizim taraftarımız da değil. Taraftar takıma itici güç sağlıyorlar. Dünya kulübü olmak demek, tüzük yapısını değiştirmek demek değil. Kulübün üye sayısını artırmak bir çare değil. Ben çıksam şimdi 10 liraya üye alıyorum desem 10 milyon üye alabilirim. Ama kulübü idare edemezsiniz. Fenerbahçe nin 1 milyon üye projesi doğru değil şeklinde konuştu.
3 TEMMUZ SÜRECİNDE ŞİKENİN YAPILDIĞINI VEYA YAPILMADIĞINI BİLMİYORUM
Sarı-kırmızılı başkan, şike süreci ile ilgili olarak söylediklerinin yanlış anlaşıldığını ifade ederek, Ceza hukukçusu olarak 3 Temmuz sürecinde şikenin yapıldığını veya yapılmadığını bilmiyorum. Buna mahkeme karar verir. Bildiğim şey; bu suçun Özel Yetkili Mahkemelerde yargılanması, bunu komplo olarak değerlendirdim. Olay silahlı örgütte denilerek başladı ama sonrasında örgüt var silah yok denildi. Bu durumda asliye hukuk mahkemesinde bakılması gerektiğini söyledim dedi.
Fenerbahçe derbi maçından sonra Gelenek bozulmadı şeklinde açıklama yaptığı söylenen Yarsuvat, konuyla ilgili olarak, Derbiden sonra asansörle aşağı iniyorduk. Yanımda da yönetimden birkaç arkadaş ile basından bir arkadaş vardı. Bana Üzülüyor musunuz? diye sordu. Ardından Ben çok üzülüyorum gelenek bozulmadı değil mi? dedi. Ben de Öyle mi diyorsun, gelenek bozulmadı yani dedim. Sonra aşağıda otobüse gittiğim sırada sosyal medyada bununla patlamıştı bile ifadelerini kullandı.
1 HAFTA ARAYA ÇOK TARAFTARDIM
Olayların ardından Spor Toto Süper Lig e verilen 1 hafta aranın yerinde bir karar olduğunu dile getiren Yarsuvat, 1 hafta ara verilmesine çok taraftardım. Bu olayın dehşet verici boyutlarına dikkat çekmek için yapılmış bir eylem olarak görüyorum. Bu ara çok yerinde ama sadece bununla bitmez. Zorlayıcı tedbirlerle de bitmez. Ceza hukukçusu olarak cezanın işe yaradığını düşünmem. Ölüm cezası vardı ama yine cinayetler işleniyordu. Bunu kültürle halletmek lazım. Eğitim değil. Adam doktora yapar yine karısını döver. Bu kültür. Karısını döven adamın babası da annesini dövmüştür. Bizim kültürümüzde dayak olayı var şeklinde konuştu. EN ÇOK OKUNANLAR

İsmet Taşdemir gidiyor! İşte ilk aday

1 İsmet Taşdemir gidiyor! İşte ilk aday

Samsunspor'da köklü değişim

2 Samsunspor'da köklü değişim

Nihat Özdemir'den destek sözü

3 Nihat Özdemir'den destek sözü

Samsun Karadeniz birincisi

4 Samsun Karadeniz birincisi

Cansu Çebi Samsun Fasl-ı Şahane'de

5 Cansu Çebi Samsun Fasl-ı Şahane'de

Nurten Öğretmen'den bir ilk daha

6 Nurten Öğretmen'den bir ilk daha

Olduğu yere düştü... Samsun'da acı ölüm!

7 Olduğu yere düştü... Samsun'da acı ölüm!

26 Mayıs Pazar Samsun hava durumu...

8 26 Mayıs Pazar Samsun hava durumu...

Samsun'da kumara özel ekip

9 Samsun'da kumara özel ekip

Samsun'da bir garip olay! Öldü diye morga kaldırıldı ama...

10 Samsun'da bir garip olay! Öldü diye morga kaldırıldı ama...