Vezirköprü’de Uluçay Deresi Geçit Vermiyor

Samsun’un Vezirköprü ilçesine bağlı Oruç Mahallesi’nde bulunan Uluçay Deresi 4 aydır mahalle sakinlerine geçit vermiyor.

Vezirköprü’de Uluçay Deresi Geçit Vermiyor

Oruç Mahallesi’ni ikiye ayıran Uluçay Deresi’nde suların yükselmesi ile vatandaşlar arazilerine gitmekte zorlanırken, öğrenciler ise karşıya geçemedikleri için okula devam edemiyor. Yağışlarla beraber suların yükselmesi ile de ulaşım tamamen duruyor.

Vezirköprü’ye 3 kilometre mesafede bulunan Oruç Mahallesi’nde 20 yıldır yapılamayan köprü, vatandaşı mağdur ediyor. Defalarca ‘yapılacak’ diye söz verildiğini fakat bir türlü derenin ıslahı ve köprünün yapılmadığını ifade eden vatandaşlar, oy için mahallelerine siyasetçilerin gelmelerini istemiyor.

Kış aylarında suların yükselmesi ile Uluçay Deresi’nde ulaşım sağlamadığını söyleyen Mahalle Muhtarı Galip Tetik, yetkililerden dere ıslahı ve köprünün bir an önce yapılmasını istiyor. Muhtar Tetik, “Kış mevsiminde Uluçay Deresi geçit vermiyor. Dere Mahallesi’nde bulunan öğrenciler Oruç Mahallesi’nde bulunan ilkokula gidemiyor. Deredeki su nedeniyle de orta öğretim servisleri ulaşım sağlayamıyor. 3-4 ay ulaşım yapılamıyor. Bu nedenle çocuklarımız ve bizler mağduruz. Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü’ne dilekçe verdim. Geldiler keşfini yaptılar. Bir sonuç gelmedi. Valiliğe, Kaymakamlığa, belediyeye dilekçe verdim ama sonuç alamadım” dedi.

Yıllardır mağdur olduklarını söyleyen Hurşit İnan, “20 yıldır bu köprü yapılmıyor. Karşıdakiler bu tarafa geçemiyor, bu taraftakiler o tarafa geçemiyor. Çocuklar okuldan mahrum kalıyor. 20 senedir biz bu sıkıntıyı çekiyoruz. Bize söz vermesinler ve bir daha da seçim için buraya oy istemeye kimse gelmesin. Gelirlerse karşılarına çıkacağız. Bunu yapmayı devletin gücümü yetmiyor?“ diye konuştu.

Traktörle çocuğunu almaya gelen Arslan Demir isimli vatandaş ise, “Bu suyun içinden nasıl geçip çocuğumu alayım? Ben bu traktörle suya girsem, suya kapılsam bunun sorumlusu kim olacak. Arazilerimiz karşı tarafta, oraya geçmek zorundayız. Karşı taraftaki çocuklar bu okula geçmek zorunda. Bu nedenle buraya bir çare istiyoruz. Fazla bir şey istemiyoruz, sadece bir köprü istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yetkililere seslenen yöre sakinleri, köprü taliplerini yinelediler.

Vezirköprü’deEN ÇOK OKUNANLAR

Son prova Samsunspor'un

1 Son prova Samsunspor'un

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

2 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

3 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

4 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

5 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

6 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

Muğla'da deprem

7 Muğla'da deprem

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

8 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

9 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Onlar da izledi

10 Onlar da izledi