Kurtulmuş: “Önümüzü Kesmek İçin İttifaklar Kurdular”

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, “Bu memlekette taş taş üstüne koymayanlar, hiçbir hizmeti gerçekleştiremeyenler milletin önünün kesmek için biraya geldi” dedi.

Kurtulmuş: “Önümüzü Kesmek İçin İttifaklar Kurdular”

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, Ordu’nun Fatsa ilçesini ziyaret etti. Ziyaret, Fatsa Sahil Camisi’nde kılınan öğle namazıyla başladı. Namaz sonrası Fatsa Din Görevlileri Derneği’ni ziyaret eden Kurtulmuş, din görevlileriyle sohbet etti. Sohbet esnasında gündem Fatsa Belediyespor ile Ünyespor’un rekabeti olurken, Fatsa Belediyespor Kulübü Başkanı Halil Bekyürek, Fatsa Belediyespor atkısını Kurtulmuş’a ve yanındaki misafirlere hediye etti.

Din Görevlileri Derneği’nden ayrıldıktan sonra konuşmasını gerçekleştireceği Fatsa Cumhuriyet Meydanı’na yürüyerek giden Numan Kurtulmuş, yolda vatandaşlarla sohbet ederek kendisine ve ekibine 7 Haziran’daki seçimlerde destek istedi.

Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nda Fatsalılara ve bölge halkına seslenen Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Ordu Milletvekili adayı Numan Kurtulmuş, “Geçtiğimiz iki seçimde Ordu olarak destan ve tarih yazdık. Fatsa’da da büyükşehir seçimlerinde yüzde 54 oy verdiniz. Fatsa Belediyesi için de yüzde 52’ye yakın oy verdiniz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ise yüzde 54 oy oranı ile Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin ilk seçilmiş cumhurbaşkanı yaptınız. Şimdi ise üçüncü seçime giriyoruz. Geçen yıl bu seçimler başlamadan önce hep diyorduk ki ’Türkiye’de son on iki yılda yapılacak olan hizmetlerin yeni Türkiye’nin inşası için önümüzde üç tane seçim var’ diyorduk. Milletin Türkiye’nin geleceği için vereceği önemli bir karar diyorduk. Bu seçimler bir yol kavşağı bir yol ayrımı olduğunu her zaman belirttik. Millet eski Türkiye’nin kirli pasaklı yollarına karanlık dehlizlerine geri mi gidecek, yeni Türkiye istikametinde mi yürüyecek. Bu memlekette taş taş üstüne koymayanlar, hiçbir hizmeti gerçekleştiremeyenler milletin önünün kesmek için biraya geldi. 30 Mart yerel seçimlerinde o ittifakları sandıkta Türkiye’nin halkı bozmuştur. Millet yeni Türkiye istikametinde karar verdi. Diğerleri önümüzü kesmek için ittifaklar kurdular, yine halkımız gereken dersi vererek sandıkta o ittifakları bozdu. Cumhuriyet tarihi boyunca cumhurbaşkanları meydanlarda milletin istediği seçilmedi. Artık devir değişti ve Recep Tayyip Erdoğan’ı seçilmiş ilk cumhurbaşkanı yaptı. Yine eski Türkiye’nin taraftarları ittifaklarıyla ve kumpaslarıyla birlikte beklemek zorunda kaldılar. Aziz milletimizin kararlığı ve inancı yeni Türkiye’ye olan sevdası 10 Ağustos tarihinde açıktır. Şimdi sıra geldi 7 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşecek olan seçimlere. Son viraja geldik ve yine eski Türkiye istikametinde yürümek isteyenler farklı senaryoların içine girmiş olacaklar. Türkiye’de değişik senaryolar ve bildiğimiz eski yöntemlerle ülkeyi karıştırmaya çalışacaklar. Ne yaparlarsa yapsınlar bu hal kararını vermiştir, bir daha eski Türkiye’ye geri dönmeyecektirler. Ordu milletvekili adayısın dediklerinde bana, ’bundan büyük bir kıvanç duyarak onur duyduğumu’ ifade ettim. Şimdi hep beraber yeni Türkiye’nin istikametinde inşa etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah Ordu ilimizin milletvekili sayı olan beş vekili buradan çıkartacağımıza inanıyorum. Siyasi hayatım boyunca yıllarca Ordu iline çok geldim. Fakat hiçbir zaman seçilmedim. Ordu’nun her zaman meseleleri ve sorunları ile yakından ilgilendim. Bundan sonra da aday arkadaşlarımızla birlikte 8 Haziran tarihinde hem Türkiye’nin hem de ordumuzun meselelerini daha ileri götürmek için canla başla mücadele edeceğiz. 7 Haziran’da inanıyorum ki bizlere büyük destek vereceksiniz. Ordu ilinde 5’de 5 yapacağımıza sizin adınıza inanıyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin son 13 yılda büyük bir mesafe aldığını ve daha çok yapacak işlerinin olduğunu belirten Kurtulmuş, “İşimiz bitti diyerek kenara çekilmek ve rehavete kapanmak kesinlikle yoktur. Seçim kampanyası ile kalan süreçte herkese ulaşacağız. Tüm Ordulu ve bölge halkı kardeşlerimize ulaşacağız. Yeni Türkiye’nin inşası istikametinde herkesin desteğini ve oyunu kazanacağız. Çok büyük oy oranı ile Ordu’da seçimleri kazanarak beş vekil adayımızı da meclise sokacağız. Ben ve arkadaşlarım Orduluların vekilleri olacağız. Her hemşehrimizin yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş:EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

2 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

4 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Şaşırmayın!..

5 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

6 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

7 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

8 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

Samsun güzelleşiyor

9 Samsun güzelleşiyor

Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı

10 Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı