Bafra’da Ortaokullar Arası Masal Yarışması Finali Yapıldı

Samsun Bafra Atatürk Ortaokulu Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve Bafra Belediyesi sponsorluğunda düzenlenen “Sen de Bir Masal Anlat” yarışmasının finali yapıldı.

Bafra’da Ortaokullar Arası Masal Yarışması Finali Yapıldı

Bafra Belediyesi Kışlık Kültür Merkezi’nde yapılan “Sen de Bir Masal Anlat” yarışmasının finaline, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Bafra Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hasan İrer, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve programı tertipleyen Bafra Atatürk Orta Okulu Müdürü Recep Arabacı katıldı.

Bafra Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Altınay Aydın, Bafra Kızılırmak Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Fatma Koç, Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Murat Malkoç, Bafra Anadolu İmam Hatip Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Canan Yılmaz ve Bafra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müzik Öğretmeni Serkan Coşkun’un jüri üyeliğini yaptığı yarışmada, finale kalan beş öğrencinin sıralamaları belirlendi.

Programda öğrenciler jüri ve izleyiciler karşısında masalları anlatarak yarıştılar. Program daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan masal müzikali ile devam etti. Jürinin puanlamaları hesaplamasının ardından dereceye giren öğrencilere katılımı belgeleri ve hediyeleri verildi.

Yarışma sonucunda Kibritçi Kız Masalı performansı ile Bafra Sürmeli Ortaokulu’ndan Gizem Arslan birinci, Güneş ve Rüzgar Masalı performansı ile Bafra Atatürk Ortaokulu’ndan Aylin Yılmaz ikinci, Kırmızı Başlıklı Kız Masalı performansı ile Bafra Cumhuriyet Ortaokulu’ndan Aleyna Durmuş üçüncü, Rapunzel Masalı performansı ile Bafra Kızılırmak Ortaokulu’ndan Nimet Taşkan dördüncü, Kibritçi Kız Masalı performansı ile Bafra Ticaret ve Sanayi Ortaokulu’ndan Zeynep Gül Yurttaç ise beşinci oldu.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, yarışmada birinci olan Bafra Sürmeli Ortaokulu’ndan Gizem Arslan’a laptop, ikinci olan Bafra Atatürk Ortaokulu’ndan Aylin Yılmaz’a bisiklet hediye etti.

Yarışmaya giren öğrencileri tebrik eden Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Dereceye girerek ödül alan öğrencilerimiz ve tüm katılımcı çocuklarımız için umut ediyorum ki bu başarılar onlar için bir başlangıç olur. Daha büyük başarılara imza atarlar. Bu vesile ile bu çocuklarımızda emekleri olan velilerimizi, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Finalde üçüncü, dördüncü ve beşinci olan öğrencilere hediyeleri, Milli Eğitim Müdürü M. Ali Katipoğlu ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hasan İrer tarafından verildi.

Bafra Cumhuriyet Ortaokulu’ndan katılarak üçüncü olan Aleyna Durmuş’a tablet, Bafra Kızılırmak Ortaokulu’ndan katılarak dördüncü olan Nimet Taşkan’a saat, Bafra Ticaret ve Sanayi Ortaokulu’ndan katılarak beşinci olan Zeynep Gül Yurttaç’a mp3 çalar hediye edildi.

Bafra’daEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'dan İstanbul'da 2. zirve

1 Samsunspor'dan İstanbul'da 2. zirve

Samsun Şehir Hastanesi projesi durduruldu

2 Samsun Şehir Hastanesi projesi durduruldu

Samsunspor'da İsmet Taşdemir'le devam

3 Samsunspor'da İsmet Taşdemir'le devam

Yüksel Yıldırım'dan tebrik!

4 Yüksel Yıldırım'dan tebrik!

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

5 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

Samsun'da sır intihar! İtfaiye şoförü canına kıydı

6 Samsun'da sır intihar! İtfaiye şoförü canına kıydı

Samsun'da belediye işçilerine rekor zam

7 Samsun'da belediye işçilerine rekor zam

'Cenaze evinde düğün olmaz'

8 'Cenaze evinde düğün olmaz'

Samsun'da alkollü vatandaş mahalleyi birbirine kattı

9 Samsun'da alkollü vatandaş mahalleyi birbirine kattı

Canlı yayında minik Ecrin'le ilgili kan donduran iddialar!

10 Canlı yayında minik Ecrin'le ilgili kan donduran iddialar!