HDP, Düzce de kiralık yer bulamıyor

HDP Düzce İl Başkanı Selahattin Gezgin il başkanlığı binası ve seçim bürosu için kiraladıkları yerlerin sahiplerinin tehdit edilmesi nedeniyle sözleşmelerinin iptal edildiğini iddia etti.

HDP, Düzce de kiralık yer bulamıyor

HDP Düzce de milletvekili adayı olarak Yüksel Budak, Ali Şeker ve Abdurrahman Budak ı aday gösterdi. HDP Düzce İl Başkanı Selahattin Gezgin adaylarının tanıtımının ardından seçim çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, 3 adayımızdan ilk sıra adayımız kadın. 3 adayımızla önümüzdeki hafta sonu tanıtım toplantısı yapacağız. Tanıtım toplantısının ardından çalışmalarımız başlamış olacak diye konuştu.
Seçim bürosu ve il başkanlığı binası için yer bulmakta zorluk çektiklerini ifade eden Selahattin Gezgin, Vatandaşın bize karşı tepkisi yok. Biz çalışmalarımızı sokakta, mahallelerde, derneklerde rahat yürütüyoruz. Ancak el altından birileri tuttuğumuz yerleri bozuyor ve yer sahipleri bize geri dönüş yaparak iptal ettiriyor. Paralarını peşin ödememize ve kontrat yapmamıza rağmen geri dönüşlerde yerlerini bize veremeyeceklerini söylediler. Bazı kişiler haklı bahanelerle geri dönüş yaparken, bazıları ise açıkça tehdit edildiklerini hatta bu tehditlerin ailelerine ve çocuklarına kadar gittiğini söylediler. Parti stratejisi olarak kimsenin sıkıntı yaşamaması için biz anahtarları teslim ettik. Sıkıntı çekmek istemiyoruz ama her yer bizim için propaganda alanıdır. Şu anda bir çalışma ofisi ya da il binamız yok dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

1 Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

2 Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

3 Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

4 Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

Otel odasında şüpheli ölüm

5 Otel odasında şüpheli ölüm

Midyat-Dargeçit arası trafik kazası: 5 yaralı

6 Midyat-Dargeçit arası trafik kazası: 5 yaralı

Erzincan-Sivas karayolu ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı

7 Erzincan-Sivas karayolu ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı