Samsun’da 48 Yabancı Uyruklu Kişi Koza’ya Başvuru Yaptı

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Tekin Balcı, 2014 yılı ve 2015 yılının ilk 3 ayında Samsun’da 48 yabancı uyruklu kişinin KOZA Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi’ne başvuruda bulunduğunu söyledi.

Samsun’da 48 Yabancı Uyruklu Kişi Koza’ya Başvuru Yaptı

İl Müdürlüğü olarak kadın, çocuk ve engelli ayrımı yapmadan 60 sığınmacıya kucak açtıklarını belirten Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Tekin Balcı, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Türk vatandaşlara sağladığı korunma, sığınma ve danışmanlık gibi tüm imkan ve olanaklardan geçici kimlik numarasına sahip olan sığınmacılar da yararlanabilmektedir. Bu kapsamda Samsun’da şimdiye kadar 48 yabancı uyruklu kişinin KOZA Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi’ne başvuruda bulundu. Merkezimize başvuruda bulunan bu 48 kişiden 15’i sığınma talep etmiş ve merkezimizde görevli uzmanlarca ifadeleri alındıktan sonra Kadın Konuk Evi’ne yerleştirilmiştir. Merkezimize başvuruda bulunanların büyük çoğunluğunu Irak ve Afganistan uyruklu vatandaşlar oluşturmaktadır” dedi.

Yabancı uyruklu vatandaşlara sağlanan hizmetlerin bununla da sınırlı kalmadığını belirten Balcı, “Şimdiye kadar yabancı uyruklu 4 ailenin çocuğuna ekonomik yoksunluk nedeniyle sosyal ekonomik destek hizmeti veriyoruz. 3 kişiye ağır engelli bireyini evinde baktığı için her ay evde bakım ücreti ödüyoruz. 5 çocuğu ise 18 yaşının altında oldukları için korunmaya muhtaç çocuk kapsamında değerlendirilerek yurt ve yuvalarımıza yerleştirerek onlara aile olduk. 2014 yılında, 38 yabancı kişi KOZA’ya başvururken, 2015 yılında da 10 yabancı uyruklu kişi başvuruda bulundu” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şoke eden atama

1 Samsun'da şoke eden atama

Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

2 Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsun'un yeni eniştesi Acun Ilıcalı!

3 Samsun'un yeni eniştesi Acun Ilıcalı!

Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

4 Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

5 Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

6 Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

7 Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

8 Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

9 Samsun'da dolandırıcı baltayı taşa vurdu

Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!

10 Samsun'da bonzai ticaretine ceza yağdı!