Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

‘BİLİNÇLİ AİLE BİLİNÇLİ ÇOCUK AYDINLIK GELECEK’ PROJESİ

Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede istenilen akademik başarının sağlanabilmesi amacıyla ‘Bilinçli Aile Bilinçli Çocuk Aydınlık Gelecek’ isimli veli eğitim projesi başlattı.

‘BİLİNÇLİ AİLE BİLİNÇLİ ÇOCUK AYDINLIK GELECEK’ PROJESİ

Veli eğitim projesi kapsamında ilçede yürütülen çalışmalarla öğretmenler ve okul yöneticileri ile yapılan toplantılar ve fikir alışverişlerinde ilçede okul/aile/çevre üçlüsünün yeterince oluşturulamadığı, okulların gerek personel gerekse donatım olarak yeterli olmasına rağmen okulların akademik başarıda istenilen düzeye gelemediğini, başarıyı sağlamada aile desteğinin yeterince sağlanamadığı tespit edildi.
Konuyla ilgili eksikliğin veli ilgisizliğinden kaynaklandığı düşüncesinden hareketle ilçe Milli eğitim Müdürlüğü ‘Bilinçli Aile, Bilinçli Çocuk, Aydınlık gelecek’ adıyla bir proje başlattı. Proje ile Her okulda okulun eğitim öğretim etkinliklerinin yanında her ay, her okulda, bir veli eğitimi düzenlenerek velilerin çocuklarının eğitim süreçleri ile ilgili bilgilendirilmesi hedefleniyor. Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yalçınkaya, “Proje kapsamında Tekkeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, aileleri ve velilerimizi, çocukların okul hayatı ve gelişimleri ile ilgili temel konularda bilgilendirerek, çocuklarımızın geleceğini okul ile birlikte planlama bilincine erişmiş, anne -baba sorumluluklarının farkında, geleceğin mutlu, üretken, paylaşımcı, özgüven sahibi, tarihini öğrenmiş, geleceğinden emin her yönüyle sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Bu amacımızı gerçekleştirmek için Ailelerimizdeki bilgi eksikliğini her ay her okulda anne babalara yönelik bir seminer ile gidermeye çalışıyoruz” dedi.
Proje hazırlığında rehber öğretmenlerin uzmanlığından yararlandıklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Yalçınkaya, “İlgili Şube Müdürümüzün başkanlığında Rehber Öğretmenlerle yapılan toplantıda Velilerimizin en çok işine yarayacak, çocuklarının öğrenme süreçlerinde onların bilgi eksikliklerinin hissedildiği on farklı konu belirlendi. Belirlenen konularla ilgili çalışmalar, bilgilendirmeler ve eğitimler yapıldı. Velilerde eğitimlere katılarak çocuklarını önemsediklerini gösteriyorlar. Yeni eğitim sistemi öğrenci odaklı, ailenin eğitimin tüm süreçlerine katıldığı, okulun yönetim süreçlerinde ve çocukların gelecekle ilgili kariyer planlamasında velilerin daha çok söz sahibi olduğu bir sisteme geçildi. Bu nedenle velilerin bilgilendirilmesi ve eğitim süreçlerine katılması daha anlamlı hale geldi” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Çağrı ve John imzalıyor

1 Samsunspor: Çağrı ve John imzalıyor

Samsun Haber Kendisini parçalamak isteyen köpeğini boğarak ölümden kurtuldu

2 Samsun Haber: Kendisini parçalamak isteyen köpeğini boğarak ölümden kurtuldu

Samsunspor Samsunsporda listeye son rötuşlar

3 Samsunspor: Samsunspor'da listeye son rötuşlar

Samsunspor Murat Gürbüzerol Taraftarı unutamam

4 Samsunspor: Murat Gürbüzerol: 'Taraftarı unutamam'

Samsunspor Samsun istedi Adana aldı

5 Samsunspor: Samsun istedi Adana aldı

Vali Şahin, Bylockçu mu

6 Vali Şahin, Bylockçu mu?..

Samsun Haber Samsuna şehit ateşi düştü

7 Samsun Haber: Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsun Haber Samsundaki olaylı yıkım o vatandaşlara umut oldu

8 Samsun Haber: Samsun'daki olaylı yıkım o vatandaşlara umut oldu!

Böyle bir yer yok Bambaşka Ladik olacak

9 Böyle bir yer yok... Bambaşka Ladik olacak

Taşeron Sendikalar taşerona hayır diyor

10 Taşeron: Sendikalar taşerona 'hayır' diyor!