Sen hala İçişleri Bakanlığı nı mı yönetiyorsun?..

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 Sen hala İçişleri Bakanlığı nı mı yönetiyorsun?..

Ağrı daki çatışmaya ilişkin Vural, Ağrı daki saldırı sonrasında milletin bayrağını, dilini, özgürlüğünü terör örgütüyle pazarlık yapanların makyajları dökülüyor. Sen hala İçişleri Bakanlığı nı mı yönetiyorsun? Operasyon talimatlarını sen mi veriyorsun? Nevruz da silah bıraktığı söylenen teröristler askerimize ateş açıyor dedi. 

NEVRUZ DA SİLAH BIRAKTIĞI SÖYLENEN TERÖRİSTLER ASKERİMİZE ATEŞ AÇIYOR

21 Mart ta Dolmabahçe de birlikte seçim kampanyasını açıklayan AKP, HDP ve PKK nın son dönemlerde birdenbire ağız dalaşına girmesiyle ilgili bir tabloyla karış karşıyayız diyen Vural şöyle konuştu: Nevruz da silah bıraktığı söylenen teröristler askerimize ateş açıyor. Eski İçişleri Bakanı Ala açıklama yapıyor. Sen kimsin? Senin görevin nedir? Milletvekili bile değilsin. Sen hala İçişleri Bakanlığı nı mı yönetiyorsun? Operasyon talimatlarını sen mi veriyorsun? Ey tarafsız İçişleri Bakanı, neredesin sen? Türkiye yi yöneten bir hükümet yoktur. Saray ve İmralı ya teslim olmuş, gözü seçimdeki oya çevrilmiş al başkanlığı ver özerkliği formülünü uygulamaktan başka işlevi olmayan bir irade vardır.  

AĞRI DAKİ SALDIRI SONRASINDA MİLLETİN BAYRAĞINI, DİLİNİ, ÖZGÜRLÜĞÜNÜ TERÖR ÖRGÜTÜYLE PAZARLIK YAPANLARIN MAKYAJLARI DÖKÜLÜYOR  

Vural, Ağrı daki saldırı sonrasında çözüm süreci diye pazarlanan bu çirkin ittifak, çirkin yüzünü bir kere daha göstermiştir. Hepinizin makyajları döküldü. Milletin bayrağını, dilini, özgürlüğünü terör örgütüyle pazarlık yapanların makyajları dökülüyor. Çözüm süreci yalanını pazarlayanların makyajları dökülüyor. Millete karşı maskelerinizi takıyorsunuz dedi. 

BURADA HANGİ MASKELİ BALOYU OYNUYORDUNUZ?  

Dolmabahçe de çözüm sürecine ilişkin yapılan toplantıdan görüntüler izleten Vural, Burada hangi maskeli baloyu oynuyordunuz? diye sorarak AKP ve HDP tabiri caizse meydanlarda it dalaşı yapıyor. Seçime kadar düşük yoğunluklu, kontrollü gerilim stratejisi yürütüyor. PKK ile mücadele ediyor görüntüsü verilmek isteniyor. Koyun can derdinde kasap et derdinde. Bunlar oy peşinde. Haram olsun bu oyun üzerinden alınan oylara. Senin alacağın oy mu kıymetli, milletin güven ve huzuru mu önemli? diye konuştu. Genelkurmay Başkanlığı nın Ağrı daki çatışmayla ilgili yaptığı açıklamaya değinen Vural, AKP nin terör örgütüyle mücadele amacında olmadığını ortaya koyduğunu savundu. 

SEN NASIL BİR DİN ADAMISIN? SEN BENİM MİLLETİMİN SOYKIRIM YAPTIĞINI NASIL SÖYLEYEBİLİRSİN? TÜRK MİLLETİNDEN ÖZÜR DİLEMELİSİN  

Papa Francis in 1915 Ermeni tehciriyle ilgili 20. yüzyılın ilk soykırımı ifadesini kullanmasını eleştiren Vural, Sen nasıl bir din adamısın? Sen benim milletimin soykırım yaptığını nasıl söyleyebilirsin? Hangi vicdan bunu söyletebilir? Bir de din adamısın. Bir milletin ısrarla ben soykırım yapmadım demesi iradesine karşılık, Papa nın bunu soykırım diye ifade etmesi, tarihin kara yalanına itibar etmesi, vicdani görevini yapmaktan dahi uzak olduğunu ortaya koyuyor, Türk milletinden özür dilemelisin. Soykırım görmek istiyorsa, Ruanda, Srebrenitsa, Karabağ a bak. Haddini ve yerini bileceksin. Külliyen reddediyoruz böyle bir şeyi. Benim milletim insanlık suçu işlememiştir. Ancak Başbakan Davutoğlu nun açıklamalarına bakarsanız, Ermeni soykırımı meselesini kabul etmek bir zamanlama meselesidir. Ermeni soykırım iddialarının 100. yılında bu hükümet ne yapıyor? Bu konuyla ilgili giriştiği bir diplomatik atak var mıdır? diye sordu. 

DOLAR 3 TL YE DOĞRU GİDİYOR

Doların yükselişine ilişkin Vural, Sağlam temeller üzerinde olmayan Türk ekonomisinin savrulduğunu , doların 2.68 i bulduğunu ve 3 TL ye doğru gittiğini kaydederek, Onu bunu düşman göstererek bunların üstünü örtemezsiniz. Ekonomi yönetiminde kim olursa olsun, siyasi saiklerle değil Türkiye nin gerçeklerini ifade etmesi gerekiyor dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Fındıkta son durum! 22 Eylül Pazar il il fındık fiyatları

1 Fındıkta son durum! 22 Eylül Pazar il il fındık fiyatları

Bu coşku kimsede yok

2 Bu coşku kimsede yok

Muhteşemsin Samsun

3 Muhteşemsin Samsun

Samsun'da ölüm onu direksiyon başında yakaladı

4 Samsun'da ölüm onu direksiyon başında yakaladı

OMÜ'lü öğrenciler Başkan Demir ve Tamgacı'ya seslendi

5 OMÜ'lü öğrenciler Başkan Demir ve Tamgacı'ya seslendi

Erkam ilk kez sahada

6 Erkam ilk kez sahada

İlkadım'da cadde ve sokaklar yenileniyor

7 İlkadım'da cadde ve sokaklar yenileniyor

Katliam gibi kaza: 26 ölü, 15 yaralı

8 Katliam gibi kaza: 26 ölü, 15 yaralı

Genkliler yeniden Samsun'da

9 Genkliler yeniden Samsun'da

Samsun'da 2 bin konut dönüşecek

10 Samsun'da 2 bin konut dönüşecek