İttifakın adayları tanıtıldı

Saadet Partisi (SP) ile Büyük Birlik Partisi nin (BBP) 7 Haziran milletvekilliği genel seçimleri için yaptığı Büyük Milli İttifak’ın ardından Samsun adayları kamuoyuna tanıtıldı

İttifakın adayları tanıtıldı

Milletvekili adaylarının tek tek tanıtımı öncesi konuşma yapan SP Samsun İl Başkanı Hasan Bayram Var, SP-BBP ittifakının 13 yıldır esnafın, köylünün, işçinin, memurun sorunlarına çözüm bulmayan meclisin alternatifi olduğunu söyledi. Gerçekleştirilen ittifakın hiç kimseyi ayırt etmeden ötekileştirmeden 77 milyonu kucaklayan bir ittifak olduğunu kaydeden Var, Bu ittifak meclise girdiğinde artık gündemde Türkiye de yaşayan insanlarımızın sorunları olacak. Kişisel sorunlar son bulacak. AB nin, ABD nin ve APO nun istekleri son bulacak. Mecliste insanlarımızın sorunları konuşulup çözüme kavuşturulacak diye konuştu. 

MİLLİ MERKEZ İNŞAASI
BBP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karabacak ise, gücü elinde bulunduranların medya manipülasyonları ile Türkiye de siyaset mühendisliği yaparak siyaseti iki kutuplu hale getirdiklerini vurguladı. Sonrasında bazı siyasi partileri baraj sorunu gibi kavramlara mahkum ettiklerini hatırlatan Karabacak, İkbal ve siyasi rant uğruna insanları kutuplaştırmak suretiyle ülke birlikte yaşanamayacak bir hale getirilmekte. Bu duruma hep birlikte dur diyebilmemiz için, milletimizin önüne Milli Merkez inşaasına basınımızın ve milletimizin bilgisi dahilinde, şeffaf bir şekilde gayret edilmiştir. İlkelerimize uygun, değerlerimizi savunacak, değer yargılarımızda vicdanımızda bizleri rahatlatacak bir oluşum meydana gelmesi için milletimizin istek ve arzuları doğrultusunda geniş bir çalışma içinde bulunduk. Milli Merkez inşaasını SP ve BBP ile başlatmış durumdayız dedi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Kardeşini rehin alan şahıs, polis tarafından ikna edildi

1 Kardeşini rehin alan şahıs, polis tarafından ikna edildi

Makinistlerin dikkati faciayı önledi

2 Makinistlerin dikkati faciayı önledi

Zincirleme kazada 2 kişi yaralandı

3 Zincirleme kazada 2 kişi yaralandı

Vitrifiye yüklü tır yandı

4 Vitrifiye yüklü tır yandı