YAŞAR DOĞU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Kavak Belediyesi ve Kavak Dernekleri Federasyonu tarafından efsane güreşçi Yaşar Doğu anısına bu yıl ilk kez düzenlenen 2015 Yaşar Doğu Spor Ödülleri sahiplerini buldu.

YAŞAR DOĞU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Samsunlu efsane güreşçi Dünya ve Olimpiyat şampiyonu  Yaşar Doğu nun anısına Kavak Belediyesi ve Kavak Dernekleri Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen 2015 Yaşar Doğu Spor Ödülleri sahiplerine verildi. Atatürk Kültür Merkezi nde yapılan ödül törenine Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Kavak Emniyet Müdürü Adil Öztırak, Kavak Belediye Başkan Yardımcısı Reşat Ayyıldız, eski Samsun Milletvekili Mehmet Kurt, Kavak Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Opr. Dr. Yılmaz Karagöz, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Çetinkaya, Kavaklılar Dayanışma, Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı, gazetemiz yazarlarından Ersin Erge, Yaşar Doğu Spor Ödülleri Töreni Düzenleme Kurulu Başkanı Şakir Demirci, Haber Gazetesi Spor Servisi Müdürü Muhammet Çavuşoğlu, Samsun da ve Türkiye genelindeki sportif faaliyetlerde derece elde eden okulların sporcuları ve beden eğitimi öğretmenleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 


ÖZEL ÖDÜL ÇAVUŞOĞLU NA 
Yaklaşık bin kişinin katılımıyla gerçekleşen törende ödüller sahiplerini buldu. Haberaks Tv nin her salı saat 22.00 de ekranlara gelen sevilen ve ilgiyle seyredilen programı Sporaksiyon ve aynı programın sunucusu Haber Gazetesi Spor Servisi Müdürü Muhammet Çavuşoğlu, en başarılı program ve gazeteci özel ödülüne layık görüldü. Muhammet Çavuşoğlu, ödülünü Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt tan aldı. Düzenleme Kurulu Başkanı  Şakir Demirci de kürsüye gelerek Çavuşoğlu nu ilk tebrik edenlerdendi.   


SAMSUN SPORDA BAŞARILI
Samsun Vali Yardımcısı Faruk Necmi Kurt, son elli yıl içerisinde dünya yıldızı olan Efsane Yaşar Doğu gibi hiç bir güreşçinin çıkmadığını söyledi.
Kurt, Yaptığı 47 karşılaşmadan 46 sını birincilikle kazanmıştır. Sadece 1 karşılaşmasında ikinci olmuştur. Kendisi güreşte dünya yıldızıdır dedi.Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, İlçemizin yetiştirdiği Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu, efsane güreşçimiz Yaşar Doğu’nun anısına düzenlediğimiz bu organizasyonda, bizimle olan herkese çok teşekkür ederim. Törenimizde, okullar arası gerçekleştirilen turnuvalarda, Samsun şampiyonu olan ve Türkiye Şampiyonaları nda ilimizi temsil eden okullarımızla biraraya geldik. Samsun un sporda bu denli başarılı olması gerçekten çok güzel. Şehrimiz ve ilçemiz sporda oldukça başarılı ve çok önemli bir yere sahip. Kavak ilçesi olarak, sportif faaliyetlerde adımızı üst sıralara yazdırmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi. 


ADNAN ÖLMEZ ORTAOKULU 16 YILDIR ŞAMPİYON
Ödül töreninde başarılı olan bütün okullar plaketle onurlandırıldı. Ancak bu okulların içlerinde Adnan Ölmez Ortaokulu, çok farklı bir istatistik ile sahneye çağırıldı ve ödüllendirildi. Okul, 1999 yılından itibaren güreş kategorisinde şampiyon oluyor. Son 16 yılda aralıksız şampiyon olan Adnan Ölmez Ortaokulu ndan, ilerleyen zamanlarda Dünya çapında başarılı olacak yetenekli güreşçilerin çıkması bekleniyor. Beden Eğitimi Öğretmeni Ruhi Seren, Şehrimizin efsane güreşçisi Yaşar Doğu nun anısına düzenlenen böyle güzel bir ortamda ödül almak okulumuz için mutluluk verici. Törende ödül alan okullar ise şu şekilde;

ÖDÜL OLAN OKULLAR
Güreşte, Adnan Ölmez Ortaokulu ve İlkadım Spor Lisesi. Futbolda İlkadım Spor Lisesi (kız takımı) ve İlkadım Spor Lisesi (erkek takımı). Basketbolda İlkadım Spor Lisesi (kız takımı) ve Atakum TED Koleji (erkek takımı). Voleybolda Spor Lisesi (kız takımı) ve Atakum Endüstri Meslek (erkek takımı). Hentbolda İlkadım Spor Lisesi (kız takımı) ve Tekkeköy Endüstri Meslek Lisesi (erkek takımı). Futsal kategorisinde İlkadım Sema Cengiz Büberci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (kız takımı) ile Atakum Recep Tanrıverdi Endüstri Meslek Lisesi (erkek takımı). Yıldız kızlar ve yıldız erkeklerde ise ödül alan okullar; Basketbolda, Mustafa Kemal Ortaokulu (kız takımı) ve Canik Bahçe Şehir Koleji (erkek takımı). Voleybolda, 23 Nisan Ortaokulu (kız takımı) ve Çınarcık Ortaokulu (erkek takımı). Hentbolda ise Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu (kız takımı) ve Tekkeköy İlköğretim Okulu. Günün özel ödüllerini ise Samsun Eskrim İl Şampiyonu Cemilcan İç ve Yaşar Doğu ile ilgili çalışmaları nedeniyle Emirli Köyü Dernek Başkanı Naci Cingöz aldı.

ÇAVUŞOĞLU VE SPORAKSİYON A ÖZEL ÖDÜL

Haberaks Tv de her salı saat 22.00 de ekranlara gelen Sporaksiyon, yayın hayatına 1,5 yıl önce başlamasına rağmen zirveye yerleşti. Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen yarışmada 2014 yılının en iyi programı seçilen Sporaksiyon, 2015 yılınada damgasını vurdu. 2015 Yaşar Doğu Spor Ödülleri nde Sporaksiyon, en başarılı program; Haber Gazetesi Spor Servisi Müdürü Muhammet Çavuşoğlu da en başarılı gazeteci özel ödülüne layık görüldü. Kariyeri boyunca bir çok özel ödüle layık görülen Çavuşoğlu, 2013 te de yılın spor haberi kategorisinde birincilik ödülü almıştı. 

 Onur EROLEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor yönetiminde yeni yüzler

1 Samsunspor yönetiminde yeni yüzler

İsmet Taşdemir ikiye böldü

2 İsmet Taşdemir ikiye böldü

Acı haber! 3. kattan düşen çocuk kurtarılamadı

3 Acı haber! 3. kattan düşen çocuk kurtarılamadı

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

Yücel Uyar: 'Geçmişten ders alacağız'

5 Yücel Uyar: 'Geçmişten ders alacağız'

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Bu zamdan vazgeçin'

6 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Bu zamdan vazgeçin'

İki Samsunlu Beşiktaş maçında

7 İki Samsunlu Beşiktaş maçında

Samsunspor'da hareket tarihi pazartesi

8 Samsunspor'da hareket tarihi pazartesi

Samsun'da trafik kazası: 1 yaralı

9 Samsun'da trafik kazası: 1 yaralı

24 Mayıs Cuma Samsun hava durumu...

10 24 Mayıs Cuma Samsun hava durumu...