Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SAMSUNSPOR U MAHKEMEYE VERDİ

Önce yönetim kuru listesinde yer aldı, ardından kulüpte ücretli personel olarak çalıştı, şimdi de...

SAMSUNSPOR U MAHKEMEYE VERDİ

Emin Kar başkanlığındaki ilk yönetim de yer alan Ayvaz Yılmaz a daha sonra oğlununda yönetici olduğu dönemde kulüpte aylık 3 bin lira ücret artı her hafta otomobili için 100 lira yakıt parası ve her 12 ayın sonunda 500 lira ücret artışı yapılması karşılığında 1 Mart 2013 te mali danışman görevi verilip sözleşme yapıldı

31 Aralık 2017 ye kadar geçerli olan sözleşmenin ağır şartları nedeniyle yeni yönetim, önce anlaşma teklif ettiği  fakat olumsuz cevap aldığı Yılmaz ın görevine son verdi. Bunun üzerine Yılmaz, 31 Aralık 2017 tarihine kadar alacağı olduğunu iddia ettiği 159 bin 933 lira parayı tahsil etmek için Samsun u önce icraya, ardından mamkemeye verdi 

AYLIK 3 BİN LİRA MAAŞ 
Samsunspor un 22 Temmuz 2012 tarihinde gerçekleşen olağanüstü genel kurulunda Emin Kar başkanlığında oluşan yönetim de yer alan ve daha sonra kulüpte ücrteli personel olarak çalışan Ayvaz Yılmaz ın kulübü icraya verdiği ortaya çıktı. 9 Şubat 2013 tarihinde yapılan olağan genel kurulda yönetim listesinde yer almayan Yılmaz a Samsunspor Yönetim Kurulu tarafından mali danışman görevi verilirken artık kulüpte maaşlı personel olarak çalışmaya başladı. 

OĞLU DA YÖNETİMDEYDİ 
Bu dönede Ayvaz Yılmaz ın oğlu Mehmet Yılmaz da Yönetim Kurulu üyeliği yapıyordu. Oğulununda yönetim kurulu üyesi olduğu dönemde 1 Mart 2013 tarihinde Samsunspor Kulübü ile Ayvaz Yılmaz arasında aylık 3 bin lira ücret karşılığında anlaşma yapıldı. Kulüpte mali danışmanlık görevini yürütecek olan Yılmaz ın ücreti yapılan anlaşmaya göre her 12 ay sonunda 500 TL artırılmasına karar verildi. 31 Aralık 2017 yılına kadar geçerli olan sözleşmede; Ayvaz Yılmaz ın otomobili için her hafta 100 lira yakıt parası verileceğininde yazdığı iddia edildi. 

159 BİN 933 LİRA TALEP EDİYOR 
27 Aralık 2014 te göreve gelen Erkut Tutu başkanlığındaki Samsunspor Yönetim Kurulu, kulübün ekonomik yapısını da gözeterek bu şartlar altında Ayvaz Yılmaz ile çalışmak istemedi. Karşılıklı anlaşarak sözleşmeyi feshetmek isteyen yönetim, Yılmaz dan olumsuz cevap aldı. Devamında ise Ayvaz Yılmaz ın görevine son verildi.

ÖNCE İHTAR SONRA İCRA 
Bunun üzerine Ayvaz Yılmaz ın sözleşmede yer alan, ‘sözleşme karşılıklı veya yazılı olarak fesih edilmediği sürece her 12 ayın sonunda aylık 500 TL  artırılacak şekilde 31.12 2017 tarihine kadar yürürlüktedir’ maddesine dayanarak alacağını iddia ettiği parayı tahsil etmek için Samsunspor Kulübü ne önce ihtarname gönderdiği ardından ise kulübü icraya verdiği ifade edildi. 

SON OLARAK MAHKEME
Yılmaz ın talep ettiği paranın ise 159 bin 933 lira olduğu öğrenildi. Ancak yönetim, icraya itiraz etti. Bu kez Ayvaz Yılmaz, 4. İş Mahkemesi ne dava açarak 31 Aralık 2017 tarihine kadar hak edişi  olduğunu iddia ettiği 159 bin 933 liranın Samsunspor Kulübü tarafından kendisine ödenmesini talep etti. 

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU

 EN ÇOK OKUNANLAR

SORUN PARA DEĞİL

1 SORUN PARA DEĞİL

Samsundaki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf

2 Samsun'daki fırıncı cinayeti katil zanlısından itiraf...

Veee Samsunspordan resmi açıklama

3 Veee... Samsunspor'dan resmi açıklama

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Hesap verecekleri gün yakındır

4 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok: 'Hesap verecekleri gün yakındır'

Samsunspordan gollü prova

5 Samsunspor'dan gollü prova

Samsunda raylı sistem yarın 1200-1800 saatleri arası ücretsiz

6 Samsun'da raylı sistem yarın 12.00-18.00 saatleri arası ücretsiz

İyi seyirler

7 İyi seyirler...

Yönetim Kalparla görüştü mü

8 Yönetim Kalpar'la görüştü mü?

Samsunda Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu 6 gözaltı

9 Samsun'da Marksist Leninist Komünist Partisi operasyonu: 6 gözaltı

Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğana hazırlanıyor

10 Samsun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hazırlanıyor