Seçil: Kütüphaneler Artık Birçok Sorunu Çözecek

Ordu Gazi Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil, kütüphanede yapılan değişikliklerle insanları daha fazla okumaya teşvik edeceklerini, kütüphane içerisinde bulunan gürültü alanlarının da insanların rahatlamasını sağlayacağını söyledi.

Seçil: Kütüphaneler Artık Birçok Sorunu Çözecek

Ordu Gazi Halk Kütüphanesi gelişimini ve kapasitesini arttırıyor. Bu gelişim kapsamında okuma ve ders çalışma salonları genişletilirken, her bireyin ortak buluşma alanı olması içinde çeşitli çalışmalar devam ediyor. Kütüphane kampüs alanında bulunan ve Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’ne ait olan binanın da Ordu Gazi Halk Kütüphanesi’ne devredilmesi ile kütüphanenin hizmet alanı genişliyor. Yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler veren Ordu Gazi Halk Kütüphanesi Müdürü Bekir Seçil, kütüphanede önemli yenilikler yaptıklarını, ilerleyen dönemlerde de kütüphaneyi 7 gün 24 saat yaşayan bir alan haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti.

KÜTÜPHANELER İLGİ ÇEKMELİ

Kütüphanelerin dikkat çekici alanlar olması için yapılan çalışmaları anlatan Bekir Seçil, Kütüphanelerin ilgi çekici bir mekan olması gerekiyor. Kütüphane o yörenin insanının buluşma mekanı olması gerekmektedir. Bu sebeple yaptığımız çalışmalarda insanların kafasında oluşan kafe gibi yerlerde buluşalım düşüncesini, kütüphanede buluşalıma çevirmek istiyoruz. Bununla birlikte okumak için kütüphaneye gelen insanların dinlenme aralarında sohbet edebileceği bir mekan hazırlıyoruz. Bu bağlamda Turizm İl Müdürlüğü hizmetinde bulunan B blokun neredeyse tamamı Gazi Halk Kütüphanemize devredildi. Buradaki çalışmalarla en çok ihtiyacımız olan okuma salonu için önemli bir alan elde etmiş olduk. B blokta bulunan bu alanlarda hem okuma salonları hem de sohbet alanları oluşturduk dedi.

KÜTÜPHANEDE GÜRÜLTÜ ALANLARI OLUŞTURULACAK

Kütüphanede oluşturulacak olan gürültü ortamı ile insanların sokak yaşantısında daha duyarlı ve daha sakin olabileceğini ifade eden Seçil, Kütüphanemizde insanların gürültü yapabileceği alanlar oluşturuyoruz. Bu alanda insanların yüksek sesle kitap okuyabileceği, konular üzerine tartışabileceği bir gürültü alanı oluşturularak, insanların deşarj olabilmelerini sağlamak istiyoruz. Bu yeniliklerle birlikte insanların hem okuyabileceği, hem de gürültü alanlarında deşarj olabileceği bir alan oluşturulmuş olacak. Kütüphane bu bağlamda birçok sorunu çözerek sokaktaki ikili ilişkilere katkı sağlamış olacak. Biz bu doğrultuda insanların kendine aitlik hissini uyandırabileceği bir kütüphane oluşturacağız. Kütüphane olarak kısa zamanda çok yol aldık, artık kütüphanelerde meslek elamanlarının görev aldığını görüyoruz. Bu çalışmalarımızı üstüne katarak devam ettirdiğimizde Ordu Gazi Halk Kütüphanesi’ni 7 gün 24 saat yaşayan bir kütüphane haline getirmiş olacağız diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Alzheimer hastası yaşlı kadın su kuyusunda bulundu

1 Alzheimer hastası yaşlı kadın su kuyusunda bulundu

Ümit Özat: 'En büyük arzumuz finalde olabilmek'

2 Ümit Özat: 'En büyük arzumuz finalde olabilmek'

Park halindeki otomobil alev alev yandı

3 Park halindeki otomobil alev alev yandı

Orman İtfaiyesi yangının büyümesine izin vermedi

4 Orman İtfaiyesi yangının büyümesine izin vermedi

Emniyet'ten Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi Çalıştayı

5 Emniyet'ten Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi Çalıştayı

İlhan Palut: 'Yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik'

6 İlhan Palut: 'Yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik'