Fikret Orman dan haciz açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, dün yaşanan haciz olayıyla yaptığı basın toplantısında davalık olduğu şirkete ağır sözlerle yüklendi..

Fikret Orman dan haciz açıklaması

Orman, Bu bir terbiyesizliktir.Dava şuanda yargıdadır ve tekrar ederek söylüyorum, kendilerine bu parayı ödemeyeceğim. Bir masa ve kasadan ibaret olan bu şirket bu davayı bir servet edinme ve geçim kapısı yapmıştır. Bunlar parayı tahsil ederek, Porshe arabalara binip Business Class larda uçacaklar. Buna müsade etmem. dedi. Orman şöyle konuştu.

BEŞİKTAŞ TARAFTARININ PARASINI BU FİRMAYA YEDİRMEM
Beşiktaş ın eski yönetimi saha içindeki reklam panolarını bu aktif reklam adlı şirkete kiralamış, ve bu şirket Beşiktaş a yapması gereken ödemeleri yapmamış ama şirket ile öyle bir sözleşme imzalanmış ki sanki sözleşme fesih edildiği taktirde borçlu olacak gibi. O dönemki yönetim bu sözleşmeyi fesih ederek aktif reklam ile mahkemelik olmuşlar. Biz göreve geldiğimiz zamanda bu şirket davayı kazanmış. Bu nasıl bir iştir ki anlamadık ama bu firma bizden 12-13 milyon dolarlık bir dava kazanmış. Bu davadan sonra bu firmayı davet ettik ve bir akit imzaladık. Bu akite göre Beşiktaş Kulübü bu firmaya 7 milyon dolar ödemesi karşılığında sulh sağlanmıştır. Biz bu 7 milyon doları ödedik.

MEDYAYA HABER VERİP BANDO VE MIZIKALARLA GELDİLER
Dünkü haciz işleminde ilk defa şahit olduğumuz bir yöntemle bando ve mızıkalarla medyaya haber vererek geldiler. Ödemeler 2 gün geciktiği için reklam şirketi tekrar 5 milyon dolar talepte bulunmuş. Bu firma bir masa, bir kasa şirketi. Hiç bir işlemi olmayan bir firma bu. Bu firma Beşiktaş ı bir servet edinme ve geçim kapısı olarak görmekte, buna müsade etmem.. Ben Beşiktaş taraftarının parasını bu firmaya yedirmem, ben bu parayı ödemem. Nerede görülmüş böyle bir haciz?

GELDİĞİMİZDE BEŞİKTAŞ GÜLLÜK GÜLİSTANLIK DEĞİLDİ
Biz geldiğimizde Beşiktaş güllük-güllistanlık değildi. Sucuya, voleybolcuya, basketçiye herkese borçları vardı. Biz Ferrari ye 8 milyon dolar ödedik. Biz bu firmaya 7 milyon dolar ödedik. Şimdi Beşiktaş tan 5 milyon dolar daha talep ediyorlar. Haciz yapmak istedikleri masanın sandalyenin parası 10 bin lira. Bu ucuz işlere ve terbiyesiz işlere ödün vermeyeceğiz . Bu iş şu an yargıya gitmiştir ve orada çözülecektir. Biz bu şirkete bu parayı ödesek ve davayı kazansak da bu şirketten bu parayı alamayız. Ben ve arkadaşlarım böyle ucuz işlere ödün vermeyeceğiz. Bu anlaşmaları ben yapmadım. Ama bu problemleri çözmek benim işim. Dün yapılan bu iş bir showdur . Siz hiç hakkınız olmadan 7 milyon doları almışsınız yemişsiniz o parayı şimdi 5 milyon dolar da istiyorsunuz. Bu davanın Beşiktaş lehine sonuçlanacağını inanıyoruz

FİRMA NIN ESKİ YÖNETİCİMİZ MURAT AKSU İLE AKRABALIK BAĞI OLDUĞU SÖYLENDİ
Şimdi bu firmadaki arkadaşlar Diyarbakır kökenli. Eski yöneticimiz Murat Aksu ile bir akrabalık bağları olduğu söylendi. Biz bu şirketle görüşmelerimizde Murat Aksu da bizimle birlikte oldu ama her hangi bir yardımı olmadı. Siz hayatınızda hiç böyle bir tahsilat gördünüz mü? Tüm medyaya haber veriyorsun. Almaya geldiğin tutar 5 milyon dolar ve sen sandalye masa alacaksın?. Bu şirketinde bir avukatı var Galatasaray kongre üyesi. Hatta geçtiğimiz zamanda Başkan adayı olan Alp Yalman ın listesine de girmiş. Bu hiç futbol adabına, centilmenliğine yakışıyor mu? Bu işi yaptıranlara ödediğimiz parayı haram ediyorum.

BEŞİKTAŞLILARIN HAKKINI KORUMAK GÖREVİMİZ
Bu durum mahkemeye taşınmış ve biz bu davayı kaybetmişiz. Biz de ödemeyi yapmışız. Bu adamların bu şekilde buraya gelmesi bu işte başka durumlar olduğu düşüncesine itiyor bizi. Biz bu işin mücadelesini vereceğiz. Beşiktaşlıların hakkını korumak görevimiz.
Ben büyük Beşiktaş camiasının başkanıyım öyle boş konuşamayız. Bizim bu şirkete yaptığımız tüm ödemeler kayıtlıdır ve bir çok kurum tarafından da denetleniyoruz. Biz kez daha söylüyorum biz bu parayı ödedik.

Ben birilerini suçlamak istemiyorum. Sonuçta bu şirket ile anlaşan sonra aynı şirketle sözleşmeyi fesih edenleri sizler medya mensupları biliyor. Ben burada konuşmam isim vermem ama şunu söyleyeyim Beşiktaş ın asıl düşmanları içerde.

REZA ZARRAP IN LOCA ALMASI
Ben Beşiktaş ismini kullanarak hiçbir işe girmedim. Hiçbir menfaat beklemedim. Ben Beşiktaş ın menfaati için çalışırım. Reza Zarrab da iyi bir Beşiktaşlı ve Beşiktaşlı olan herkesle görüşürüm. Reza Zarrab ile daha önce hiç tanışmamıştım. Reza Zarrab aranıyor mu? Polis mi peşinde ? Olay ne ? Reza Zarrab bir Beşiktaşlı olarak gelmiş yeni stadyumdan loca almış ne var bunda? Ben zaten saklamadım Reza Zarrab ile görüştüğümü. Biz bugüne kadar stada 250 milyon TL harcardık. Nereden geliyor bu paranın değirmeni kimse biliyor mu? En kötü günümüzde bile kimseden yardım almadık. Biz bitmeyen stadımızın tüm localarını sattık. Reza Zarrab da geldi birlikte yemek yedik. Beşiktaş için ne yapabilirim diye sordu ? Biz de loca al dedik. Bize bunları söyleyenler hayatlarında ne zaman Beşiktaş a ne faydaları olmuş? Ne zaman loca almışlar. Beşiktaş a ne yapmışlar? Pusuya yatanların Beşiktaş a bugüne kadar ne faydası olmuş? Ayrıca bir başka işadamı Mübariz Mansimov da iyi bir dostum, iyi bir Beşiktaş lı.

Bizi 7 farklı kurum denetliyor. Bizim kimseden saklımız yok. Sizde haber yapıyorsunuz, doğru olduğu sürece kime ne lafım olmuş. Yeter ki doğruyu yazın.

SAHİP ÇIKANLARA TEŞEKKÜR EDERİM
Olayı ilk duyduğumda sakin kalmaya gayret ettim. Dün yoğun bir günümdü iş seyahatlerim de oldu. Kamuoyunu takip ettim ve üzüldüm yazılanlar beni üzdü. Beşiktaş a sahip çıkan herkese çok teşekkür ediyorum.

BİR KURT UN ARKASINDAN 40 KÖPEK HAVLAR
Bizi buraya seçenler iş yapmamız için seçti konuşmamız için değil. Bu sene biz bu takımı şampiyon yapacağız, stadımızı bitireceğiz, Akatlar ı bitireceğiz ve önümüzde ki senenin takımı için transfer yapacağız. Bir kurt un arkasından 40 köpek havlar. Şu an çalışma zamanı konuşma zamanı değil.

1 MAÇ BERABERE KALINCA TÜM CAMİA DÜŞÜYOR
Biz bu takımı şampiyon yapacağız bu camia bunu anlasın. Takım 1 maç berabere kalıyor herkesin modu düşüyor böyle olmaz.

Takımla arada konuşmalarımız oluyordu ama futbolcularımız hepsi profesyonel kişiler. Dünyaca ünlü takımlarda forma giymiş isimler bu futbolcular ile her gün konuşulmaz. Demba Ba Chelsea de oynarken Abramovich takımla motivasyon konuşması mı yapıyor ? Bizim takımımız bu sene Allah ın izni ile şampiyon olacak.

BİZİM TAKIMIMIZ BU SENE ALLAH IN İZNİ İLE ŞAMPİYON OLACAK. DAHA KAYBEDİLMİŞ HİÇBİR ŞEY YOK
Daha kaybedilmiş hiç bir şey yok. Rakiplerimiz bizi geriden takip ederken hem şampiyonluk iddiaları vardı, biz 2. ve 3. sıraya düştük hemen her şey bitmiş gibi davranıyorsunuzEN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı

5 1 buçuk yaşındaki bebek bakıcısı uyuduğu sırada kapısı açık unutulan evden kaçtı