Büyükhelvacıgil’den Karadenizbirlik’e Övgü

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, KARADENİZBİRLİK’in kendi ayakları üzerinde büyümesini sürdürmesi bizleri son derece mutlu ediyor dedi.

Büyükhelvacıgil’den Karadenizbirlik’e Övgü

Türkiye’de bitkisel yağ sektöründe üretim yapan firmaları tek çatı altında toplayan Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, genel merkezi Samsun’da bulunan Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’ni(KARADENİZBİRLİK) övdü.

Büyükhelvacıgil, KARADENİZBİRLİK’in kendi ayakları üzerinde büyümesini sürdürdüğünü belirterek, Bu durum bizleri son derece memnun ediyor ifadesini kullandı.

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, beraberinde derneğin Genel Sekreteri Ziraat Yüksek Mühendisi Dr. Hüseyin Büyükşahin ile birlikte KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan’ı makamında ziyaret etti.

Büyükhelvacıgil ziyaretinde yaptığı açıklamada, KARADENİZBİRLİK’in faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirterek, KARADENİZBİRLİK ülkemiz için çok önemli bir kurumdur. Bu kurumun, özellikle son yıllarda, devletimizin de bu yönde aldığı karar doğrultusunda, kendi ayakları üzerinde durarak büyümesini sürdürmesi bizleri mutlu etmektedir. Bunda son derece başarılı yönetimin ve çiftçi ile kurulan işbirliğinin rolü büyüktür. Yönetim kurulu üyelerini bu çabalarından dolayı kutluyorum diye konuştu.

Bölge çiftçisinin gelecekte var olmasının tek şartının ’KARADENİZBİRLİK’i yaşatmak’ olduğunu söyleyen Tahir Büyükhelvacıgil, KARADENİZBİRLİK de çiftçisi için üzerine düşeni, bugüne kadar olduğu gibi yapmaya devam edecektir. Çünkü su kaynağında kuvvetlidir ve KARADENİZBİRLİK gücünü bu bölgenin çiftçisinden almaktadır değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’de KARADENİZBİRLİK ile birlikte Trakya BİRLİK ve Konya Şeker gibi kurumların ortak hareket etmesi gerektiğine dikkati çeken Tahir Büyükhelvacıgil, Hep birlikte hareket ederek ülkemizdeki ayçiçeği ürünündeki çekirdek üretimini artırmamız, ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Artan üretim cari açıkta bu alanda aleyhimize olan durumu tersine çevirecektir. Bu noktada KARADENİZBİRLİK’in önemli rol oynayacağını düşünüyoruz şeklinde konuştu.

HELAL GIDA BELGESİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren KARADENİZBİRLİK Genel Müdürü Ünal Erarslan, Sektörün yaşadığı sorunların çözümünde Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği’ne büyük görev düşüyor. Çıtayı yükseltmek için mücadele ediyoruz. Son olarak Helal Gıda Belgesi’ni almamız, markamızı korumak için gösterdiğimiz çabanın bir göstergesi dedi.

KARADENİZBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Metin yaptığı kısa açıklamada, Yönetim kurulu üyeleri olarak bizler, haftanın hemen her günü çiftçiyiz. Sürekli çiftçimizin yanındayız. Onların sorunlarını yerinde dinliyor, üretimin her aşamasında yanlarında oluyoruz açıklamasında bulundu.

Ziyaretin son bölümünde Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Ünal Erarslan ve Necmettin Metin’e bir Mevlana biblosu hediye etti, ’Helal Gıda Belgesi’ nedeniyle de tüm yönetim kurulu üyelerini kutladı. Ziyarette ayrıca KARADENİZBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Şahin ile Genel Müdür Yardımcısı Nedim Taflan hazır bulundu.EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Mustafa Demir'i kim yanılttı?

1 Başkan Mustafa Demir'i kim yanılttı?

Perfonmans yükleniyor

2 Perfonmans yükleniyor

Samsunspor'da yeni formalar tanıtılacak

3 Samsunspor'da yeni formalar tanıtılacak

Samsun'un ilçesinde ekmeğe zam!

4 Samsun'un ilçesinde ekmeğe zam!

50 binde bir görülüyor! Samsun'da yaşayan Serenay Selçik sağlığına kavuştu

5 50 binde bir görülüyor! Samsun'da yaşayan Serenay Selçik sağlığına kavuştu

Ecrin Kurnaz olayında kan donduran iddialar

6 Ecrin Kurnaz olayında kan donduran iddialar

Samsun Çatalçam sahili S.O.S veriyor

7 Samsun Çatalçam sahili S.O.S veriyor

Samsun Valiliğinden o haberler için açıklama

8 Samsun Valiliğinden o haberler için açıklama

Samsunlular dikkat! Koparmanın cezası 40 bin TL

9 Samsunlular dikkat! Koparmanın cezası 40 bin TL

Samsun'da SASKİ önünde zam protestosu

10 Samsun'da SASKİ önünde zam protestosu