Ordu’da ’Bir Kitap Da Sen Anlat’ Projesi

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bir Kitap da Sen Anlat projesi kapsamında 19 ilçeden gelen öğrenciler okudukları kitapları anlattı.

Ordu’da ’Bir Kitap Da Sen Anlat’ Projesi

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve 19 ilçede hayata geçirilen Bir Kitap da Sen Anlat projesi kapsamında öğrencilerin okudukları kitapları anlattıkları bir etkinlik düzenlendi. Ordu Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref Çakmak, Ordu İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

BALKANLIOĞLU: ÇOCUKLARIMIZIN KALABALIK İÇERİSİNDE YALNIZLAŞIYOR

Öğrencilerin okudukları kitapları dinleyicilere yaşatarak anlattığı Bir Kitap da Sen Anlat etkinliğinde konuşan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, kitap okumanın önemine vurgu yaptı. Gelişen teknolojinin çocukları kitap okumaktan alıkoyduğunu ifade eden Balkanlıoğlu, Öğrencilerimiz okudukları kitapları anlatırken adeta o olayları yaşadılar. Kitapları anlayarak okudukları yaşamışçasına anlatmalarından belli oluyor. Günümüzde çocukları kitap okumaktan engelleyecek birçok etken var. Cep telefonları ile birbirlerine mesaj atıyorlar, sosyal medya da geziniyorlar. Bu sebeple sosyalleşmekten, kaynaşmaktan iyice uzaklaşıyorlar. Çocuklarımız kalabalık içerisinde gittikçe yalnızlaşıyor. Kitap okuma şimdilerde ders çalışma olarak algılanıyor. Ancak kitaplarda, bir kahramanı özümseyerek, içene işleterek okumak son derece önemli, hayatınız boyunca sürekli hatırlayacağınız güzel anılar olarak sizinle birlikte gider. Kitap okumak, oradaki kahramanlarla yüzleşmek bizlerin hayatta başarılı olmasını sağlar. Kitap okuyan çocukların kelime dağarcığı gelişir, matematik dahil tüm derslerinde başarı elde eder. Ben kitap okumaya teşvik için hazırlanan bu projeyi hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum dedi.

Düzenlenen etkinlik, çocukların okudukları kitapları anlatmasının ardından sona erdi.

Ordu’daEN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar! 23 Eylül Pazartesi fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları ne kadar! 23 Eylül Pazartesi fındık fiyatları

Guido'dan iyi haber

2 Guido'dan iyi haber

Samsun'da mahalle sakinleri hizmet bekliyor! Bir çivi bile çakan yok

3 Samsun'da mahalle sakinleri hizmet bekliyor! Bir çivi bile çakan yok

Samsun'da traktör devrildi: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

4 Samsun'da traktör devrildi: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

İrfan Buz: 'Bizlere yürekten inanın'

5 İrfan Buz: 'Bizlere yürekten inanın'

Samsun'da bir ilk!

6 Samsun'da bir ilk!

Samsunspor'da kupa mesaisi başlıyor

7 Samsunspor'da kupa mesaisi başlıyor

Samsun'da kaza sohbeti! O anlar kamerada

8 Samsun'da kaza sohbeti! O anlar kamerada

Samsun'da tesadüfen yakalandı

9 Samsun'da tesadüfen yakalandı

Samsun'daki cinayette flaş gelişme!

10 Samsun'daki cinayette flaş gelişme!