Bafra’da Öğrencilere ’Girişimcilik’ Semineri

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Kadın Girişimciler Kurulu’nca ortak hazırlanan İş’te Ben projesi kapsamında Bafra Anadolu Lisesi öğrencilerine girişimcilik semineri verildi.

Bafra’da Öğrencilere ’Girişimcilik’ Semineri

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun TSO Kadın Girişimciler Kurulu’nca ortak hazırlanan “İş’te Ben” projesi kapsamında ilçelerde lise öğrencilerine yönelik girişimcilik seminerleri devam ediyor. Samsun Kadın Girişimciler Kurulu’nun son durağı ise, Bafra Anadolu Lisesi oldu.

ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU

Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Dr. Hatice Gülay Atik, proje kapsamında Bafra Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine, girişimcilerin yaptığı çalışmalar ve başarıları örnek vererek kendi mesleki tecrübelerini paylaştı. Beş sınıftan 150 öğrencinin katıldığı seminerde konuşan Dr. Hatice Gülay Atik, girişimci insanların sosyal çevreleri ve yönleriyle, diyaloglarıyla, cesur insanlar olduğunu söyledi. Öğrencilere, girişimcilik üzerine tavsiyelerde bulunan Atik, “Girişimci insan araştırmacıdır, yeniliklere her zaman açıktır. Çevrelerinde farkındalık oluşturan çalışkan kişilerdir. Sizler de iyi bir girişimci olabilirsiniz. Bu donanımlara hepinizin sahip olduğunuza inanıyorum. Yeter ki bir yerden başlayın. Önce eğitimlerinizi tamamlayın. Eğitimlerinizi tamamlarken de araştırıcı, geliştirici ve yaratıcı olun. Tatillerden olsun, üniversite okurken olsun saatlik de olsa bir işte çalışın ve tecrübe kazanın. Mutlaka yabancı bir dil öğrenin. Kendinize güvenin. Hayatınızda mutlaka elinize bir fırsat geçecektir ve bu fırsatları iyi değerlendirin. Ve dünyadan ve ülkenizden haberdar olmak için sürekli araştırın ve okuyun. Bilgiye ulaşmak artık zor değil. Teknolojik gelişmeleri takip ve sürekli öğrenmeye çalışın” diye konuştu. Atik, konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

BAFRA TSO ZİYARET EDİLDİ

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Gülay Atik ve kurul üyesi kadınlar, seminer sonrası ise, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası(BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar’ı ziyaret etti. Atik, ziyarette Başkan Göksel Başar’a, İş’te Ben projesi hakkında bilgi verdi. Atik, burada yaptığı konuşmada, projenin amacının girişimcilik olgusu, meslek tanıtımları, kendini tanıma eğitimleri ile öğrencilerin motivasyonlarını ve eğitimin kalitesini artırmak olduğunu belirterek, Ülke genelinde girişimciliğin gelişiminde en önemli faktörlerden biri bu konuda verilen eğitimlerin yaygınlaştırılması ve kişilerin girişimcilik özelliklerinin geliştirilmesidir. Bu nedenle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte hazırlanan bu proje ile gençlerimize ulaşmayı hedefliyoruz dedi.

BAŞAR: “GİRİŞİMCİ SAYISININ ARTMASI ÖNEMLİ”

Bafra TSO Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar da genç girişimcilerin sayısının artmasının sanayi ve ticaretin iyileşmesi için önemli olduğuna dikkat çekerek, Öncelikle gençlerimize yönelik böyle bir faaliyette bulunduğunuz için sizleri tebrik ediyorum. Bizler de Bafra Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu tür projelere ve eğitim faaliyetlerine elimizden gelen desteği vermekteyiz. Ayrıca kadın girişimcilerimizin de her geçen gün sayısının artması ve kadınların da ekonomiye katkı sağlaması sevindirici bir gelişme şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

2 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

3 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

4 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

5 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

6 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Muğla'da deprem

7 Muğla'da deprem

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

8 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

9 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı