Türkiye ye diz çökertemezler

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Avrupa Parlamentosu nun (AP) kabul ettiği Ermeni soykırımı ile ilgili tasarıyı eleştirerek, . Bu bir emperyalist yalandır. Ermeni soykırımı , emperyalist, uluslararası tarihsel bir yalandır dedi.

 Türkiye ye diz çökertemezler

Perinçek, partisinin İstanbul İl Merkezi nde düzenlediği basın toplantısında AP nin Ermeni soykırımı tasarısını kabul etmesiyle ilgili kararını değerlendirdi. Perinçek, Papa nın fetvasından sonra AP de haçlı seferine katıldı. Avrupa, Ortaçağ a dönüyor. Hukuka bağlılığı, özgürlükleri, insanlığı ayaklar altına alıyor. 1915 yılında 1. Dünya Savaşı koşullarında vatanımızı parçalamak için uydurulan bir yalan yeniden piyasaya sürülmektedir. Lozan da, Berlin de, Avrupa merkezlerinde, Amerika da, her yerde bu yalanı yüzlerine çarptık. Ermeni soykırımı emperyalist, uluslararası tarihsel bir yalandır. AP nin bu kararı Avrupa çöplüğünde yerini almıştır. Bu kararın arkasında ABD emperyalizminin Büyük Kürdistan planı var. Bu bir tarih beyanı değil. Tarih ile ilgili bir tartışma yapılmıyor. Burada doğrudan doğruya vatanımızı bölme, Türkiye toprakları dahil Suriye, Irak, İran toprakları üzerinde ABD nin Büyük Kürdistan planı var. Onun için bütün milletimiz ve insanlık bu kararın özünü iyi anlamalıdır dedi.

AP BİLİME, TARİHE TECAVÜZ EDİYOR

AP nin bu yasa tasarısıyla bilime, tarihe tecavüz ettiğini ileri süren Perinçek, aynı zamanda kendi hukukunu da çiğnediğini savundu. 
Perinçek, şöyle devam etti:
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nin (AİHM) kararı biliniyor. Elimizde kapı gibi bir karar var. Bu karar ile Holokost a, yani Yahudi soykırımına 1915 olaylarının benzemediği çok açık bir şekilde belirtiliyor. AİHM, 1915 olaylarının soykırım suçu kapsamında olmadığını belirtmiştir. Yalnızca AİHM değil, Lahey Adalet Divanı da 15 gün önce Hırvatistan, Sırbistan kararında bizi ilgilendiren çok önemli içtihatlarda bulundu. Lahey Adalet Divanı diyor ki; Tehcir soykırım anlamına gelmez. Daha önemlisi, 1948 Birleşmiş Milletler Sözleşmesi nden önce işlenen fiillerin soykırım olarak nitelenemeyeceğini açıkça belirtiyor, hükme bağlıyor. Bu durumda AP hem Avrupa nın en yüksek yargı organı olan AİHM kararını ayaklar altına alıyor hem de yine en yüksek uluslararası mahkeme olan Lahey Adalet Divanı nın içtihatlarına karşı savaş açıyor. Türkiye ye karşı savaş açanlar kendi hukuklarına karşı da savaşmaktadırlar.

YASA TASARISINI PROTESTO EDECEĞİZ

Doğu Perinçek, AP de kabul edilen yasa tasarısını protesto edeceklerini belirterek, Milletimiz, huzur ve güven içinde olsun. Vatan nöbetindeyiz. Bu karar alınırken AP kapısı önünde Vatan Partisi vatan nöbetindeydi. O nöbet şimdi Avrupa nın başkentlerinde devam ediyor. Çeşitli eylemlerle, mücadelelerle, oradaki bütün vatandaşlarımızı ayağa kaldırıyoruz. Türkiye mizde de AP nin bu emperyalist kararını protesto eden eylemlere başlıyoruz. Kesinlikle bu karar geçerli değildir. Türkiye ye diz çökertemezler diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Alışveriş merkezini yoğun duman kapladı

1 Alışveriş merkezini yoğun duman kapladı

Teravih namazına giderken trenin altında kaldı

2 Teravih namazına giderken trenin altında kaldı

Motosikleti ile intihar girişiminde bulundu iddiası

3 Motosikleti ile intihar girişiminde bulundu iddiası

İki otomobil çarpıştı: 11 Yaralı

4 İki otomobil çarpıştı: 11 Yaralı

Tehlikeli yolculuk yürekleri ağızlara getirdi

5 Tehlikeli yolculuk yürekleri ağızlara getirdi

Hüsnü Şenlendirici'nin acı günü

6 Hüsnü Şenlendirici'nin acı günü

İzmir'de baba ve oğul silahla yaralandı

7 İzmir'de baba ve oğul silahla yaralandı

Pazaryeri Belediye Başkanı Pazar Esnafının Sorunlarını dinledi

8 Pazaryeri Belediye Başkanı Pazar Esnafının Sorunlarını dinledi

Kayıp Mustafa 8 Saat Sonra Bulundu

9 Kayıp Mustafa 8 Saat Sonra Bulundu

Datça'da 2. Bilim Şenliği

10 Datça'da 2. Bilim Şenliği