Bahçeli den AP ye sert eleştiri!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Avrupa Parlamentosu nda Ermeni Soykırımı tasarısının kabul edilmesini sert sözlerle eleştirdi.

Bahçeli den AP ye sert eleştiri!

Bahçeli, Erdoğan ve Davutoğlu nun sözde soykırım yalanına dolambaçlı sözlerle umut vermesi bugünkü karanlık tablonun esas ve asıl azmettiricisidir. Türk milleti ağır bir tehdit ve şantaj çemberinin içine alınmıştır. Avrupa Parlamentosu nun kararı tarihi gerçeklere, uluslararası hukuka, insanlık vicdanına aykırı olup paçavradan farksızdır dedi. 

ORTADA BİR GOYGOYCULUK VARSA BU ÖNCE AKP NİN SİYASET RUHUNDA ARANMALIDIR

Bahçeli konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, AKP nin Tarihle yüzleştik, tabuları yıktık, ön aldık, ezberleri bozduk açıklamaları soykırım lobisini heves ve heyecana boğmuş, maalesef böylesi bir dramatik neticenin ortaya çıkmasına zemin açmıştır. Erdoğan ın geçtiğimiz yıl yayımladığı zillet dolu özür mektubu, Davutoğlu nun Ermenilere verdiği sıcak mesajlar bumerang gibi dönmüş ve Türkiye yi vurmuştur. Ortada bir goygoyculuk varsa bu önce AKP nin siyaset ruhunda aranmalıdır. Avrupa Parlamentosu nun cehalet ve dalalet kokan cüretkar ve tek yanlı hasmane tavrı meşru olmadığı gibi adil ve isabetli de değerlendirilemeyecektir dedi. 

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU NUN SÖZDE SOYKIRIM YALANINA DOLAMBAÇLI SÖZLERLE UMUT VERMESİ TABLONUN ESAS VE ASIL AZMETTİRİCİSİDİR

Bahçeli, Erdoğan ve Davutoğlu nun sözde soykırım yalanına dolambaçlı sözlerle umut vermesi bugünkü karanlık tablonun esas ve asıl azmettiricisidir. Nitekim Avrupa Parlamentosu nun açıklamasında; Erdoğan ve Davutoğlu nun taziye içeren ve Osmanlı Ermenilerine yönelik zulümleri tanıyan açıklamaları doğru yönde atılmış adımlar olarak yorumlanmıştır. Bu yorumdan hareketle AKP nin 1915 olaylarına bakışıyla, AP nin yaklaşım ve kabulü arasında temelde farklılık olmadığı tüm berraklığıyla ortaya çıkmıştır ifadelerini kullandı. 

TÜRK MİLLETİ AĞIR BİR TEHDİT VE ŞANTAJ ÇEMBERİNİN İÇİNE ALINMIŞTIR

Bahçeli, Bu yüzden Türk milleti ağır bir tehdit ve şantaj çemberinin içine alınmıştır. Bunun yanı sıra çok cepheli sürdürülen tahrik ve saldırı oklarının hedefi yapılmıştır. Avrupa Parlamentosu 1915 olaylarını soykırım olarak niteleyip tarihi hakikatleri yok saymış; ilaveten doğruları çarpıtmış, hukuki, ahlaki, insani ve vicdani ölçüleri rafa kaldırmıştır dedi. 

AP DE ALINAN KARAR TARİHİ GERÇEKLERE, ULUSLARARASI HUKUKA, İNSANLIK VİCDANINA AYKIRI OLUP PAÇAVRADAN FARKSIZDIR

Bahçeli, Bu itibarla Avrupa Parlamentosu nun kararı tarihi gerçeklere, uluslararası hukuka, insanlık vicdanına aykırı olup paçavradan farksızdır. Türk milletinin kutlu mazisinde soykırım izine rastlamak, toplu kıyım kirine tesadüf etmek kesinlikle imkânsızdır. Eğer Avrupa Parlamentosu soykırımcı arıyorsa, soykırım failleriyle ilgileniyorsa, farklı coğrafyalarda ölüm vadileri inşa eden insanlık suçlularına merak duyuyorsa kendi geçmişine bakmalı, kendi emelleriyle yüzleşmelidir dedi. 

ERDOĞAN IN ZİLLET DOLU ÖZÜR MEKTUBU DAVUTOĞLU NUN ERMENİLERE VERDİĞİ SICAK MESAJLAR BUMERANG GİBİ DÖNMÜŞ VE TÜRKİYE Yİ VURMUŞTUR

Avrupa Parlamentosu nda Ermeni Soykırımı tasarısının kabul edilmesinin üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ı ve Başbakan Davutoğlu nu eleştiren Bahçeli, Türk milletini, Türkiye yi, Türk tarihini çepeçevre saran iftira ve suçlama kampanyasına bir yenisi daha eklenmiştir. Bu kapsamda Avrupa Parlamentosu skandal ve sakat bir karara imza atarak sözde Ermeni Soykırım Tasarısı nı büyük bir çoğunlukla dün itibariyle kabul etmiştir. AKP nin Tarihle yüzleştik, tabuları yıktık, ön aldık, ezberleri bozduk açıklamaları soykırım lobisini heves ve heyecana boğmuş, maalesef böylesi bir dramatik neticenin ortaya çıkmasına zemin açmıştır. Erdoğan ın geçtiğimiz yıl yayımladığı zillet dolu özür mektubu, Davutoğlu nun Ermenilere verdiği sıcak mesajlar bumerang gibi dönmüş ve Türkiye yi vurmuştur ifadelerini kullandı. 

VATİKAN IN BULANIK, TARİHİ GERÇEKLERLE BAĞDAŞMAYAN VE DİASPORA HAVARİLİĞİNİ TEYİT EDEN DURUŞ

Bahçeli, Vatikan ın bulanık, tarihi gerçeklerle bağdaşmayan ve diaspora havariliğini teyit eden duruş ve tutumuna Avrupa Parlamentosu nun da eklemlenmesi hiç kuşkusuz iyi niyet ve samimiyetle izah edilemeyecektir dedi. 

TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİNİN GERİ DÖNÜLMESİ ZOR BİR MECRAYA GİRECEĞİ TARTIŞMA GÖTÜRMEYECEK BİR GERÇEKTİR

Tasarının kabul edilmesiyle birlikte Türkiye-AB ilişkilerinin zarar gördüğünü, göreceğini ifade eden Bahçeli, Bu vahim gelişmeler karşısında hâlihazırda sorgulanan ve irtifa kaybeden Türkiye-AB ilişkilerinin geri dönülmesi zor bir mecraya gireceği tartışma götürmeyecek bir gerçektir. Üyelik müzakerelerinin sağlıklı, karşılıklı güven ve itimada dayalı bir şekilde nasıl yürüyeceğini muhataplarının açıklayıp aydınlığa kavuşturması ayrıca üzerinde durulması gereken bir muammadır. Avrupa Parlamentosu tarihi karartmakla kalmamış, yıllardır içten içe körükleyip kamçıladığı Türkiye ve Türk milleti alerjisini de saklanamayacak ölçüde açığa vurmuştur. Sömürgeciliğin şiddet ve dehşetle kaleme alınan kanlı geçmişini görmezden gelen, asırlarca insanlığa kast eden katliam ve soykırım vakalarının hesabını verecek yüzü ve cesareti bulunmayan Avrupa zihniyetinin Türkiye ye söyleyecek hiçbir sözü olamayacaktır açıklamasında bulundu. 

ERMENİ ÇETELERİ TARAFINDAN OLUK OLUK AKITILAN MÜSLÜMAN TÜRK KANINI GÖRMEYECEK KADAR KÖR VE KÖTÜRÜM OLANLAR

Bahçeli, Geçtiğimiz yüzyılda, Ermeni çeteleri tarafından oluk oluk akıtılan Müslüman Türk kanını görmeyecek kadar kör ve kötürüm olanların sunacağı bir medeniyet tasavvuru, göstereceği parlak bir ufuk bulunmayacaktır dedi. 

AVRUPA PARLAMENTOSU NUN AHLAKEN İFLAS SINIRINA YAKLAŞTIĞI TARTIŞMASIZDIR

Bahçeli, Ermeni tezlerine alenen hizmet eden, diasporanın güdümüne ve kontrolüne gönüllü olarak giren Avrupa Parlamentosu nun ahlaken iflas sınırına yaklaştığı tartışmasızdır. Türk milletine soykırım çamuru atan bir uluslararası teşekkülün saygınlığından ve inandırıcılığından bahsetmek de imkân dâhilinde görülemeyecektir. Herhangi bir yaptırımı olmayan Avrupa Parlamentosu kararının gevşek ve zevahiri kurtaran açıklamalarla muhataplarına iade edilmesiyle kalınmaması milli bir sorumluluktur dedi. 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN TARAFINDAN, 1915 OLAYLARINA YÖNELİK ÖZÜR MESAJI DERHAL GERİ ÇEKİLMELİDİR

Milliyetçi Hareket Partisi, Avrupa Parlamentosu nun düşmanca muamelesine karşı şu tedbirlerin alınmasını yararlı ve zorunlu görmektedir diyerek şu ifadelere yer verdi: Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 1915 olaylarına yönelik olarak 23 Nisan 2014 tarihinde yayımlanan özür mesajı derhal geri çekilmelidir. Başbakan Davutoğlu nun 20 Ocak 2015 tarihinde yayımlanan ve 1915 olaylarına gayri insani yakıştırması yaparak travma açıklaması getiren, dahası Ermenilerin acılarını paylaşmaktan bahseden mesajı acilen askıya alınmalıdır. Başbakanlık Başdanışmanı unvanı taşıyan 1915 te Ermenilere yapılanlara soykırım dememek imkansız diyen köksüz şahsiyetin fahri olarak bile olsa görevini sürdürmesine müsaade edilmemelidir. Erdoğan ın mihmandarlığı ve karanlık niyetleri doğrultusunda 24 Nisan da Çanakkale de yapılacak ve diasporanın hedeflerine uygun şekilde planlanmış toplantının ertelenmesi için lazım gelen önlemler bugünden alınmalıdır. 

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU BAŞTA OLMAK ÜZERE AZİZ MİLLETİMİZDEN MUTLAKA ÖZÜR DİLEMELİDİR

Erdoğan ve Davutoğlu başta olmak üzere, soykırım hayasızlığını tanıma ve tanıtma kadrosundaki marazi yüzler aziz milletimizden mutlaka özür dilemelidir. Değil Avrupa Parlamentosu, tüm dünya Ermeni soykırımından bahsetse de bunun hiçbir karşılığının ve kalıcılığının olmayacağı dik bir duruş, kendinden emin milli bir üslupla duyurulmalıdır. 2009 yılında Ermenilerle imzalanan teslimiyet ve acziyet protokolleri hususunda yanlış yapıldığı, milletimizin hak ve çıkarlarının gözetilmediği muhataplarınca itiraf edilmeli, bu çerçevede pişmanlık duyulmalıdır. Türk milletini mahcup ve mahkûm etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

TARİHE HAÇLI MERCEĞİYLE BAKANLARA VERİLECEK TOPRAĞIMIZ, DİLEYECEK ÖZRÜMÜZ YOKTUR, OLMAYACAKTIR

Kaynağı Türk düşmanlığı olan sözde soykırım iddia ve izansızlığının önce tanınma, ardından tazminat ve toprak talepleriyle eşgüdüm halinde ilerletilmek istendiği artık sır değildir. Bizim geçmişimiz tertemiz, geleceğimiz huzur ve aydınlık doludur. AKP ve 13 yıldır yanında, yöresinde hizalanan küresel simsarlar tarihi yürüyüşümüzü bozamayacak, önümüze engel çıkaramayacaktır. Tarihe Haçlı merceğiyle bakanlara verilecek toprağımız, dileyecek özrümüz yoktur, olmayacaktır. Ve unutulmasın ki, son Haçlı bakiyesi, içimize sızan Haçlı kalıntıları 7 Haziran da defedilecek, Türkiye bütün külfetlerinden Allah ın izni, milletimizin desteğiyle kurtulacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi buna yürekten inanmakta ve güvenmektedir.EN ÇOK OKUNANLAR