CANİK SEÇİM STARTINI VERDİ

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimler yaklaşırken, Canik ilçesinde seçim çalışmaları hızlı başladı. Muhtarlarla bir araya gelen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Milletvekili Adayı Yılmaz Hocaoğlu na destek istendi.

CANİK SEÇİM STARTINI VERDİ

Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç ve mahalle muhtarları, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti Milletvekili Adayı Av. Yılmaz Hocaoğlu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ve meclis üyelerini ağırladı. Dernek binasında gerçekleşen toplantıda, Canik ilçesinin ilk Milletvekili Adayı Hocaoğlu için destek istenirken, muhtarlar da Hocaoğlu na destek sözü verdi.

Genel seçimlerin önemine değinen Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 7 Haziran seçimlerinin çift başlılığı ortadan kaldıracağını ifade ederek, “Belediye Başkanı olarak bizim, muhtarlar olarak sizlerin seçildiğiniz mahallelerde sorumluluğu var. Seçimler önemlidir, çünkü seçimler demokrasinin işlediğini gösterir. Son 13 yılda 11. seçimi yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti nin kurtuluşuna sebep olan Samsun, inşallah 7 Haziran da bir kez daha Türkiye nin 2023 ve 2053 hedeflerine ulaşabilmesi noktasında ‘AK Parti’ diyecektir ve bizi bir kez daha gururlandıracaktır dedi.
Türkiye’de ilk kez halkoyu ile seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın devam etmesini sağlayacak olan 7 Haziran da Türk milletinin ülkenin geleceği için önemli bir karar vereceğine vurgu yapan Genç, “7 Haziran, seçimle gelen Cumhurbaşkanımızın sorumlulukları olsun mu olmasın mı seçimi. Bu seçim çift başlılığı ortadan kaldıracak. Geçmişimizde olduğu gibi bize yakışacak başkanlık sistemine geçelim mi geçmeyelim mi seçimi. 7 Haziran sadece bir milletvekili kararının verileceği bir seçim değildir. Yılmaz Hocaoğlu ile ilçe başkanlığı döneminde uyum içerisinde çalıştık. Canik ilçesine birçok faydası oldu. Yılmaz Hocaoğlu kardeşim AK Parti nin olduğu kadar, Canik ilçemizin de adayıdır. İnşallah Canik ilçemizden çıkan tarihteki ilk milletvekilimiz olacaktır. Biz, muhtarlarımız ve aziz milletimiz birlikte inşallah bunu sağlayacağız. Ben Canik ve Samsunlu hemşehrilerime inanıyorum. Hem Yılmaz Hocaoğlu kardeşimiz ilçemizi mecliste temsil edecek, hem de AK Partimiz bir kez daha tarih yazacaktır. Canik ten Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımıza verdiğimiz desteği bir kez daha göstermeliyiz” diye konuştu.

  GÜN DESTEK GÜNÜDÜR
Canik te AK Parti İlçe Başkanlığı yaptığını ve Canik ile gönül bağının olduğunu ifade eden AK Parti Milletvekili Adayı Av. Yılmaz Hocaoğlu ise, “Canik bize bu zamana kadar hep destek verdi. Ama bu kez şahsıma destek istiyorum. Yarın kapısından içeri rahatlıkla girebileceğiniz bir vekiliniz olsun istiyorum. Canik te hiç seçim kaybetmedik. Allah ın izniyle bu seçimi de kaybetmeyeceğiz. 11 yıldır Canik in kalkınması, güzelleşmesi için çalışıyoruz. Canik e farklı bir gözle bakıyoruz. Canik bizim ilk göz ağrımız. Gün birlik günüdür, gün destek günüdür” şeklinde konuştu. Bugüne kadar birlik ve beraberlikle bugünlere geldiklerini belirten AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, “13 yıl önceki Canik ile bugünkü Canik arasında çok büyük fark var. İnanıyoruz ki, Yılmaz Hocaoğlu da ilçemizden seçilen ilk milletvekili olarak Canik in mecliste temsilcisi olacaktır. Kendisine başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı. 
Toplantının sonunda Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, muhtarlara verdiği destekten dolayı Başkan Osman Genç e plaket verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da İsmet Taşdemir için karar zamanı

1 Samsunspor'da İsmet Taşdemir için karar zamanı

Otobüs otomobile çarptı: 3 ölü

2 Otobüs otomobile çarptı: 3 ölü

Samsunspor Ata'nın huzurunda

3 Samsunspor Ata'nın huzurunda

Gerginlik çıkaran taraftarlara TOMA'lı müdahale

4 Gerginlik çıkaran taraftarlara TOMA'lı müdahale

Otomobil şarampole yuvarlandı: 1 'i Ağır 3 yaralı

5 Otomobil şarampole yuvarlandı: 1 'i Ağır 3 yaralı

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 6 kişi yaralandı

6 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı 6 kişi yaralandı

Fettah Can Samsun'da hayranlarıyla buluştu

7 Fettah Can Samsun'da hayranlarıyla buluştu

Erzincan'da trafik kazası: 1 yaralı

8 Erzincan'da trafik kazası: 1 yaralı

Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

9 Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti

Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ağır 5 yaralı

10 Kahramanmaraş'ta trafik kazası: 1 ağır 5 yaralı