SÜPER LİG İNANCI

Samsunspor a hem futbolcu hem de teknik direktör olarak hizmet etmiş Hakkı Bayrak, Besim Durmuş, Nafız Tural ve Hakkı Hocaoğlu, takımı değerlendirdi.

SÜPER LİG İNANCI

Samsunspor da futbolcu ve teknik direktör olarak görev yapmış, spor adamları TÜFAD Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, Teknik Direktör Besim Durmuş ile Nafız Tural ve Hakkı Hocaoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Samsunspor un ligdeki durumunu ve Süper Lig şansını değerlendiren bu dört isim, oldukça iddialı konuştu. Samsunspor a yıllarca futbolcu olarak hizmet eden Hakkı Hocaoğlu, Samsunspor un en iyi yerde olmasını bekliyoruz. Samsunspor tüm istatistiklere bakıldığında Türkiye nin en iyi 10 takımından birisi. Bu takımın kesinlikle Süper Lig de olması gerekiyor. Ben bu sezon Süper Lig e çıkılabileceğine inanıyorum. Fikstüre bakıldığında bu haftaki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı büyük önem taşıyor. Bu maç kazanıldığında play-off artık garanti gibi olur diye düşünüyorum diye konuştu. 

GAZİANTEP MAÇI ÖNEMLİ
Samsunspor altyapısında ve izleme komitesinde uzun yıllar çalışan Nafız Tural ise, Bu haftaki Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı büyük önem taşıyor. Hem yukarısı, hem de play-off için Gaziantep maçı çok zor. Gaziantep aşağından gelip play-offu zorluyor. Bu maçı kayıpsız geçersek, ilk 2 şansımız bile doğar. Ancak kaybedersek, işimiz oldukça zor. Gaziantep maçı hayati önem taşıyor. Bütün herkesin bu maça 4 elle sarılması gerekiyor. Genel olarak kalan 7 haftaya bakılırsa, fikstür avantajı var gibi görünüyor. Kalan 7 maçtan 4 ünü içeride oynayacağız. Özellikle de takımımızın içeride daha başarılı olduğunu düşünürsek, bu büyük bir avantaj. Tabiki ligdeki konumumuzu hem Gaziantep hem de Adana Demirspor deplasmanları belirleyecek. Bu maçlardan alınacak puan veya puanlar içerdeki maçları da kazanmakla birlikte, ikincilik şansını bile doğurabilir dedi. 

SAMSUN FUTBOLU ADINA
Haber Aks TV de yayınlanan Sporaksiyon programı yorumcusu ve Teknik Direktör Besim Durmuş da şöyle konuştu: Son 7 hafta ve takımımız play-offun içerisinde. Buradaki konumumuzu korursak bile, bu tüm sıkıntılara rağmen büyük başarı olur. Başkan Erkut Tutu nun göreve gelmesiyle hem yönetimsel hem de futbol takımı olarak bir çıkış yakaladık. İkinci yarıya iyi başladık. Hiç mazeret üretmeden, geçmişe bakmadan, yolumuza devam etmeliyiz. Samsunspor markası değerini, bulunduğu noktadan daha üste yani Süper Lig e çıkarabilmek için herkesin elinden geleni yapması lazım. Samsunspor un maçlara iyi konsantre olduğunda tüm maçları kazanabileceğini düşünüyorum. 10- 15 yıl önce nasıl, hem oyuncu yetiştirip, hem oyuncu satıp, hem de Süper Lig de kaldıysak yine bunları Samsun futbolu adına yaşamalıyız.

YÜZDE 90 PLAY-OFF DAYIZ
TÜFAD Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak da şunları ifade etti: Gönlümüz Samsunspor un lige çıkmasından yana. Hem de ilk 2 den. Olmazsa play-off dan. Fikstürü inceledim, bu haftaki Gaziantep  ve sonrasi Adana Demirspor deplasmanları bizim için çok önemli. İçerideki maçlardan korku duymuyorum. Çünkü Samsunspor içeride çok iyi oynayan bir takım. Orduspor mücadelesi kimsenin kafasını karıştırmasın. Samsunspor, yüzde 85-90 ilk 6 içerisinde olacaktır. Takımı beğeniyorum, iyi futbol oynuyor. Tabiki arada kötü oynadığı zamanlarda olacak ama genel olarak iyi oynuyoruz. Artık kalan maçlarda iyi futbol değil puana bakılmalı. Gaziantep i de genelde deplasmanda yeniyoruz, o gücü de var. İnşallah oradan en kötü yenilmeden gelirsek, Süper Lig kapısını biraz daha aralırız.

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor yönetiminde yeni yüzler

1 Samsunspor yönetiminde yeni yüzler

İsmet Taşdemir ikiye böldü

2 İsmet Taşdemir ikiye böldü

Samsunspor'da hareket tarihi pazartesi

3 Samsunspor'da hareket tarihi pazartesi

Tek oy Başkan İsmail Uyanık'ın

4 Tek oy Başkan İsmail Uyanık'ın

Samsun'da kocasını bıçaklayan kadına gözaltı

5 Samsun'da kocasını bıçaklayan kadına gözaltı

Acı haber! 3. kattan düşen çocuk kurtarılamadı

6 Acı haber! 3. kattan düşen çocuk kurtarılamadı

Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

7 Samsun'da silahlı saldırı: 2 yaralı

İki Samsunlu Beşiktaş maçında

8 İki Samsunlu Beşiktaş maçında

Samsun'da korkutan cip kazası: 1 yaralı

9 Samsun'da korkutan cip kazası: 1 yaralı

SASKİ'de hüzünlü vedalaşma

10 SASKİ'de hüzünlü vedalaşma