Sen kimsin okul müdürleriyle toplantı yapıyorsun?

Muharrem İnce, Bilal Erdoğan ın, Diyarbakır da İmam Hatip Lisesi müdürleriyle toplantı yapmasını eleştirerek, Ya kardeşim sen kimsin? Sen kimsin de okul müdürleriyle toplantı yapıyorsun dedi.

 Sen kimsin okul müdürleriyle toplantı yapıyorsun?

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Bartın da partisinin seçim bürosunun açılışına katıldı. Partililer tarafından çiçeklerle karşılanan İnce, yönetim kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı nın çalışmalarını incelediği Diyarbakır da İmam Hatip Lisesi müdürleriyle toplantı yapan Bilal Erdoğan ı eleştirdi. İnce, şöyle dedi:

Sabah gazetelere baktım: İmam hatip lisesi müdürleriyle toplantı yapmış. Ya kardeşim sen kimsin? Milli Eğitim Bakanı mısın, Vali misin, Milli Eğitim Müdürü müsün? Sen kimsin de okul müdürleriyle toplantı yapıyorsun. Vali Yardımcısı da eşlik ediyor. Ey benim memleketim ne hale geldin. Ben twitter da bunu yazınca yandaş bir yazar bana cevap veriyor. O Diyarbakır a gitmiş sen gidebilir misin? diyor. Gerizekalı olmak böyle bir şey. Ben Diyarbakır a gitmeyi konuşmuyorum. Bilo hangi sıfatla, hangi hakla, yetkiyle okul müdürlerini toplantıya çağırıyor? diyorum. O bana Diyarbakır’a gidebilir misin? diyor. Diyarbakır a da giderim, Bartın’a da giderim, Rize ye de giderim. Diyarbakır benim memleketim değil mi bal gibide giderim.

EMEKLİYE İKRAMİYE

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun emeklilere 2 maaş ikramiye sözü verdiğini hatırlatan İnce, Türkiye de 11 milyon emekli olduğunu belirterek, Bu size kurumsal bir sözdür. Biz emeklilerin yüzünü güldüreceğiz. Emekliler, Ramazan Bayramı nda torununa nasıl harçlık vereceğini düşünmeyecek. Ramazan ve Kurban bayramlarında 11 milyon emekliye ikramiye vereceğiz dedi.

CHP nin çift maaş ikramiye, çiftçiye ucuz mazot, asgari ücretin yükseltilmesi gibi vaatleri karşısında iktidarın, Parayi nereden bulacaksınız? dediğini ifade eden İnce, şöyle konuştu:

Şimdi buradan kaynağını açıklıyorum. Paranın kaynağı israfta, sarayda, haramda. Oradan alacağız. Sen bin 200 odalı sarayına parayı nereden bulduysan, emekliye de oradan bulacağız. Bu millet Rize çayı içerken, sen kilosu 4 bin liradan beyaz çay içiyorsun, biz de emekliye kaynağını oradan bulacağız. Sen tanesi bin liradan bardakları alırken, bakanın koluna taktığı 700 bin liralık saatin parasını nereden bulduysan emekliye de parayı oradan bulacağız.

SANDIKTA OYUMUZU ÇALDILAR

Ülkede elektriğin, sınavların güvende olmadığını savunan İnce, Türkiye nin 81 ilinde elektirik kesintisini bilen var mı? Bunların döneminde oldu. Peki sınav sorularının, kaymakamlık, hakimlik, savcılık, üniversite sorularının bunların döneminden önce hiç çalındığını gören var mı? Bunlar sandıkta oyumuzu çaldılar, hazineden paramızı çaldılar, çocuklarımızın sorularını çaldılar. Bunlar direkte elektiriği, sokakta Özgecan ı, kışlada Mehmetçiğimizi, Ege de adamızı, Musul da konsolosumuzu, Soma da madencimizi, adliyede savcımızı koruyamadı. Türkiye nin en iyi korunan yerine silahla giriyor, savcıyı esir alıyor. Bir 7.65 e teslim olan bir devlet var. İçeriden silah sesi geliyor. Savcının öldürüldüğünü düşünüp içeri operasyon düzenliyorsun. Sağ kurtar da konuştur bakalım arkasında kim var? Sağ kurtarmıyor. Amacı memleketi karıştırmak, CHP yi de teröre karıştırmak istiyor uyanıklar dedi. 

Fenerbahçe otobüsüne düzenlenen saldırıya da değinen İnce, Öyle profesyonel bir atış yapıyor ki direksiyon simidine geliyor. Allah korusun Fenerbahçe otobüsü devrilecek, bütün futbolcular ölecek, Türkiye karışacak, seçimleri iptal edecekler. Korkuyorlar diye konuştu.

İnce, konuşmasının ardından milletvekili adaylarıyla güvercin uçurup kurdeleyi keserek açılışı yaptı.EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

4 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

5 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Kadroda önemli eksikler

6 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

7 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

8 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

9 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

10 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!