Lösemili Çocuklar İçin Eğlence Düzenlendi

Atakum Belediyesi, LÖSAM ve Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında biraraya gelen lösemili çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.

Lösemili Çocuklar İçin Eğlence Düzenlendi

Atakum Belediyesi, Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi ile Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Samsun’da lösemi tedavisi gören çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı. Atakum Belediyesi Yalı Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın yanı sıra LÖSAM yöneticileri, LÖDAR yöneticileri ile lösemi tedavisi gören çocuklar ile aileleri katıldı.

‘TEDAVİLERİNDE MOTİVASYON ŞART’

Etkinlik öncesi yaptığı konuşmada lösemili çocukların her şeyden daha çok morale ihtiyacının olduğunu hatırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu düşünceden hareketle gerçekleştirilen etkinliğe gösterilen ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Atakum Belediyesi olarak hayatın her alanında olduğu gibi lösemili çocuklar için de duyarlılık gösterdiklerini ifade eden Başkan Taşçı, “Samsun’un özellikle lösemi hastalığının tedavisi noktasında Türkiye’nin önemli sağlık kentlerinden birisi olduğu malum. Sadece şehrimizden değil, ülkemizin 81 ilinden Samsun’a gelerek sağlıklarına kavuşmak isteyen yavrularımızın yüzünü güldürmek hepimizin görevi. Bu anlamda önümüzdeki günlerde kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da öne çekmiş olduk” dedi.

Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ise yaptığı konuşma özellikle çocuklara karşı büyük bir duyarlılık içerisinde olduklarını kaydederek, “Çocukların gülümsemesi, mutlu olması için sürekli faaliyet halindeyiz. Bu anlamda tedavilerinde motivasyonunun büyük bir yer tuttuğu lösemili çocuklarımız için eğlenceli bir etkinlik düzenledik” diye konuştu.

‘MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Samsun’un Türkiye’nin farklı illerindeki lösemili çocuklar için umut ışığı olduğunu ifade eden LÖSAM Yöneticisi Kenan Öztürk, “LÖSAM çatısı altında mücadelemize başladığımız günden bu yana çocuklarımızın Samsun’da sağlığına kavuşarak memleketlerine dönüşlerini mutluluk içerisinde görüyoruz. Samsun bu anlamda tüm ülkemizdeki lösemili çocuklar için umut ışığı konumunda. OMÜ Tıp Fakültesi bu anlamda büyük bir marka haline geldi. Ben kendi çocuğumu kaybettim ama başka aileler kaybetmesin diye mücadelemi sürdürüyorum. Tedavisi sonuçlanan ve iyileşen çocukların bugün evlenip çoluk çocuğa karışmalarıyla mutlu oluyorum şeklinde konuştu.

TAŞÇI’DAN ÇOCUKLARA HEDİYE

Samsunlu sanatçı Ümit Kurşun’un sahne aldığı etkinlikte Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve eşi Fatma Taşçı çocuklarla birlikte pasta keserek çeşitli hediyeler dağıttı. Kız çocuklarına oyuncak bebekler, erkek çocuklarına ise oyuncak arabalar dağıtan Başkan Taşçı, bütün çocuklara santranç ve badminton seti hediye etti.

LösemiliEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

1 Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

2 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Öztürk'ten prim hamlesi

3 Öztürk'ten prim hamlesi

Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

4 Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

İkisi de oynuyor

5 İkisi de oynuyor

Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

6 Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?

7 Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?

Samsun'da bir garip hırsızlık

8 Samsun'da bir garip hırsızlık

Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

9 Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler

10 Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler