Lösemili Çocuklar İçin Eğlence Düzenlendi

Atakum Belediyesi, LÖSAM ve Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında biraraya gelen lösemili çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı.

Lösemili Çocuklar İçin Eğlence Düzenlendi

Atakum Belediyesi, Özgecan Kadın Koordinasyon ve Sosyal Hizmet Merkezi ile Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM) tarafından gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Samsun’da lösemi tedavisi gören çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı. Atakum Belediyesi Yalı Kafe’de gerçekleştirilen etkinliğe Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın yanı sıra LÖSAM yöneticileri, LÖDAR yöneticileri ile lösemi tedavisi gören çocuklar ile aileleri katıldı.

‘TEDAVİLERİNDE MOTİVASYON ŞART’

Etkinlik öncesi yaptığı konuşmada lösemili çocukların her şeyden daha çok morale ihtiyacının olduğunu hatırlatan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, bu düşünceden hareketle gerçekleştirilen etkinliğe gösterilen ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Atakum Belediyesi olarak hayatın her alanında olduğu gibi lösemili çocuklar için de duyarlılık gösterdiklerini ifade eden Başkan Taşçı, “Samsun’un özellikle lösemi hastalığının tedavisi noktasında Türkiye’nin önemli sağlık kentlerinden birisi olduğu malum. Sadece şehrimizden değil, ülkemizin 81 ilinden Samsun’a gelerek sağlıklarına kavuşmak isteyen yavrularımızın yüzünü güldürmek hepimizin görevi. Bu anlamda önümüzdeki günlerde kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını da öne çekmiş olduk” dedi.

Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Gönüllü Yöneticisi Fatma Taşçı ise yaptığı konuşma özellikle çocuklara karşı büyük bir duyarlılık içerisinde olduklarını kaydederek, “Çocukların gülümsemesi, mutlu olması için sürekli faaliyet halindeyiz. Bu anlamda tedavilerinde motivasyonunun büyük bir yer tuttuğu lösemili çocuklarımız için eğlenceli bir etkinlik düzenledik” diye konuştu.

‘MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Samsun’un Türkiye’nin farklı illerindeki lösemili çocuklar için umut ışığı olduğunu ifade eden LÖSAM Yöneticisi Kenan Öztürk, “LÖSAM çatısı altında mücadelemize başladığımız günden bu yana çocuklarımızın Samsun’da sağlığına kavuşarak memleketlerine dönüşlerini mutluluk içerisinde görüyoruz. Samsun bu anlamda tüm ülkemizdeki lösemili çocuklar için umut ışığı konumunda. OMÜ Tıp Fakültesi bu anlamda büyük bir marka haline geldi. Ben kendi çocuğumu kaybettim ama başka aileler kaybetmesin diye mücadelemi sürdürüyorum. Tedavisi sonuçlanan ve iyileşen çocukların bugün evlenip çoluk çocuğa karışmalarıyla mutlu oluyorum şeklinde konuştu.

TAŞÇI’DAN ÇOCUKLARA HEDİYE

Samsunlu sanatçı Ümit Kurşun’un sahne aldığı etkinlikte Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve eşi Fatma Taşçı çocuklarla birlikte pasta keserek çeşitli hediyeler dağıttı. Kız çocuklarına oyuncak bebekler, erkek çocuklarına ise oyuncak arabalar dağıtan Başkan Taşçı, bütün çocuklara santranç ve badminton seti hediye etti.

LösemiliEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Üniversitesi'nin rektörü belli oldu

1 Samsun Üniversitesi'nin rektörü belli oldu

Samsun'da ağabey kardeşinin sevgilisini bıçakladı

2 Samsun'da ağabey kardeşinin sevgilisini bıçakladı

Samsun'a yıldız yağacak

3 Samsun'a yıldız yağacak

Samsunspor'da yanlış anlaşılma

4 Samsunspor'da yanlış anlaşılma

Cinnet getiren anne dehşet saçtı: 2 ölü

5 Cinnet getiren anne dehşet saçtı: 2 ölü

Samsun'da foseptik çukurunda ceset bulundu

6 Samsun'da foseptik çukurunda ceset bulundu

AK Parti Samsun'dan 'Durmak yok' mesajı

7 AK Parti Samsun'dan 'Durmak yok' mesajı

Samsunspor'da kongre ertelendi! 3 başkan adayı 2 Haziran'da yarışacak

8 Samsunspor'da kongre ertelendi! 3 başkan adayı 2 Haziran'da yarışacak

Samsun'dan 2 bağımsız aday

9 Samsun'dan 2 bağımsız aday

'Düştüğümüz yerden ayağa kalkacağız'

10 'Düştüğümüz yerden ayağa kalkacağız'