Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Başbakan a Roman raporu

Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Selim Gökçen, Başbakan Ahmet Davutoğlu na Samsunlu Romanların yaşadığı sorunların yer aldığı bir rapor sundu

Başbakan a  Roman  raporu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Roman sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle Dolmabahçe Ofisi nde düzenlenen kahvaltı toplantıda bir araya geldi. Toplatıya Samsun dan katılan Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Selim Gökçen, Başbakan Davutoğlu na Samsunlu Romanların yaşadığı sorunların yer aldığı rapor sundu. 

ROMANLAR YÜRÜYEN ŞÜREKTİR 
Roman sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle Dolmabahçe Ofisi ndeki kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, Yaşar Kemal in sözleriyle Romanlara seslenmek istediğini belirterek, Romanlar yürüyen yürektir. Yürekleriyle gönülleriyle konuşurlar. Onun için birçok toplantıya şahit oldum. Birçok toplantıda bu salonda ve başka salonda bir araya geldim ama kendilerini bu kadar iyi ifade edebilen, bu kadar gönülden konuştukları için de muhataplarını etkileyebilen bir topluluğa çok az rastladım dedi.

ROMAN KARDEŞİMİ DANIŞMAN YAPACAĞIM
Başı açık, başı örtülü, Roman ve diğer bütün kesimler, Türk, Kürt, Sünni, Alevi hepimiz kardeşiz. Hepimiz asli unsuruz ifadelerini kullanan Başbakan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
Eğer bir ayrımcılık olursa, size söz veriyorum, ayrımcılığa veya herhangi bir yanlış muameleye muhatap olursanız takip etmek üzere Başbakanlıkta bir mekanizma kuracağım ve sizinle istişare ederek bir Roman kardeşimizi kendime danışman olarak alacağım diye konuştu. 

Toplantının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir araya gelen Karadeniz Bölgesi Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Selim Gökçen, Samsunlu Romanların yaşadığı sorunların yer aldığı bir dosyayı kendisine takdim etti.  Başbakan Davutoğlu ndan sorunlarının çözülmesini isteyen Gökçen, Sizler bize değer veriyorsunuz. Sorunlarımızı çözeceğine inanıyorum dedi. Başbakan Davutoğlu ise, Romanların sorunlarının çözümü için tüm valilikleri ve belediye başkanlıklarına talimat vedeceğini söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

1 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

2 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

3 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

4 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

İlkadımda hayır  önde gidiyor

5 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Meral Akşener Samsuna geliyor

6 Meral Akşener Samsun'a geliyor

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

7 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsporda pazartesi sendromu

8 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Samsunda Kız meselesi kanlı bitti

9 Samsun'da 'Kız meselesi' kanlı bitti

Samsunun ilk işareti

10 Samsun'un ilk işareti...