Kaynak göstersinler CHP ye oy veririm

CHP nin seçim bildirgesindeki vaatlerine kaynak göstermesi halinde CHP ye oy vereceğini belirten Şimşek, Nobel ödülünü hak ederler. Kaynak göstersinler, ben de CHP ye oy veririm derim. 3 te birini açıklasınlar ben oy vereceğim dedi.

 Kaynak göstersinler CHP ye oy veririm

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın geçici kriz var sözlerini değerlendirmesi istenen Şimşek, Bir geçici yavaşlama var. Ama kriz diye tanımlanamaz dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun dün açıkladığı seçim bildirgesine değinen Şimşek, Ya sayı saymasını bilmiyorlar ya da hiç ekonomi yönetmediler. Bizim 2016 yılı için orta vadeli programda 16 milyarlık bir bütçe açığı öngörüyoruz. Bu taahhütlerin en az maliyeti, 149 buçuk milyar liradır dedi. 

TÜRKİYE 3 YILDA DEĞİL MUHTEMELEN BİR BUÇUK İKİ YILDA TEKRAR IMF NİN KAPISINI ÇALACAK  
Şimşek, Bir kalemde ben Türkiye deki bütçe açığını 3 kata çıkarıyorum demek. Bunlar içi boş vaatler. Ama Allah korusun bu vaatler uygulamaya konsa Türkiye 3 yılda değil muhtemelen bir buçuk iki yılda tekrar IMF nin kapısını çalacak. Çünkü borçlanacak para bulamayacaklar. Bu kadar vahim diye konuştu. 

BÜYÜK BİR KRİZ VE IMF ÇAĞRISIDIR  
Şimşek, Bütçe açık öngörüsü 2016 yılı için yaklaşık 16 milyar lira. Siz ilave 150 milyar lira taahhütte bulunuyorsunuz. Bu programlar uygulanırsa, büyüme eksiye döner. Büyük bir kriz ve IMF çağrısıdır ifadelerini kullandı. 

BİZ APTAL MIYIZ? NİYE BUNLARI UYGULAMAYA KOYMUYORUZ
Şimşek, Ben maliye bakanıyım. Bütçenin durumunu çok iyi biliyoruz. Biz de seçim kazanmak isteriz. Biz aptal mıyız? Niye bunları uygulamaya koymuyoruz açıklamasında bulundu. 

CARİ AÇIĞI PATLATMADAN TÜRKİYE Yİ BİR KRİZE GÖTÜRMEDEN BU TAAHHÜTLERİ NASIL YERİNE GETİRECEK
Ana muhalefetin israf eleştirilerini değerlendirmesi istenen Şimşek, Bizim bütçenin en büyük kalemi personeldir. Cari açığı patlatmadan Türkiye yi bir krize götürmeden bu taahhütleri nasıl yerine getireceklerini açıklasınlar dedi. 

KAYNAK GÖSTERSİNLER CHP YE OY VERİRİM
CHP nin seçim bildirgesindeki vaatlerine kaynak göstermesi halinde CHP ye oy vereceğini belirten Şimşek, Nobel ödülünü hak ederler. Samimi olarak söylüyorum. Kaynak göstersinler. Sadece şapka çıkarmam ben de CHP ye oy veririm derim. 3 te birini açıklasınlar ben oy vereceğim dedi.

BU PROGRAMI KEMAL DERVİŞ E SORMUŞLAR MI ACABA MERAK EDİYORUM
Şimşek, Bu programı Kemal Derviş e sormuşlar mı acaba merak ediyorum. Siz bunu uygulamaya başlayın ilk yılınızın sonunda eğer MB nın bağımsızlığını kaldırıp para basmazsanız, yüzde yüzlerin üzerinde enflasyonlara çıkmayı göze almazsanız IMF nin kapısını çalmak zorunda kalırsınız. Şimdi tekrar CHP, Türkiye yi IMF nin kucağına atacak. İnanılmaz popülist, hayal içi boş program ile milletin önüne çıkıyor diye konuştu. 

BAŞBAKANIMIZ ŞU VEYA BU ŞEKİLDE 3 DÖNEMİ DOLSA BİLE EKİBİN KORUNACAĞINI İFADE ETTİ  
3 dönem kuralına ilişkin Şimşek, Sayın Başbakanımız şu veya bu şekilde 3 dönemi dolsa bile ekibin korunacağını ifade ettiler. O sayın Başbakanımızın takdirindedir dedi. 

AMERİKA DA OLSA TAMAMEN BİR KOMEDİ OLARAK SUNULURDU
CHP nin seçim bildirgesini eleştirmeye devam eden Şimşek, Bu program, Amerika da olsa tamamen bir komedi olarak sunulurdu. Vatandaş sokağa dökülürdü böyle saçma sapan şey olur mu diye dedi. 

GEÇİCİ YAVAŞLAMA VAR. AMA KRİZ DİYE TANIMLANAMAZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın geçici kriz var sözlerini değerlendirmesi istenen Şimşek, Bir geçici yavaşlama var. Ama kriz diye tanımlanamaz dedi. 

DOLARIN YÜKSELİŞİ İLE MB TARTIŞMASI AYNI DÖNEME DENK GELDİ
Doların yükselişini ve MB nın üzerinde siyasi bir baskı mı var? soruları üzerine Şimşek, Dolar dünyadaki bütün para birimlerine karşı son bir yıl içinde, yüzde 22 oranında değer kazanmıştır. Türkiye de istisna değildir. Doların yükselişi ile MB tartışması aynı döneme denk geldi. Türkiye ye özgü piyasada bir dalgalanma yok. Son bir haftadır ufak tefek var. seçime dönük bir belirsizlikten dolayı herhalde. Aslında sayın Cumhurbaşkanımızın muhtemelen ben bilmiyorum tabi şunu kast ettiğini düşünüyorum: Bu seçimin getirdiği bir belirsizlik var dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

2 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

3 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

4 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

6 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

7 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Samsun'da alkollü mekan yandı

8 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Dükkanı küçük, yüreği büyük

10 Dükkanı küçük, yüreği büyük