Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ARTIK SAVAŞTIĞIMIZ YETTİ

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Artık savaştığımız yetti. Direnmek gerekirse yine direniriz, yine kavga ederiz ama artık bütün halkların barışa duyduğu, ekmeğe, işe ve özgürlüğe duyduğu yeni bir yaşam vadetmek istiyoruz dedi.

 ARTIK SAVAŞTIĞIMIZ YETTİ

HDP nin Van dan birinci sıra adayı olan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Yüksekdağ, Hakkari nin Yüksekova İlçesi ndeki bir düğün salonunda düzenelenen dayanışma yemeğine katıldı. Burada konuşan Yüksekdağ, AK Parti nin 13 yıldır iktidarda olduğunu belirterek, Memlekete barış gelecek diye, hem Fırat ın doğusunda hem Fırat ın batısından oy alıyorsunuz. Kürt sorununu çözeceğim, barışı getireceğim diyen siyasi iktidar, 2015 genel seçiminde savaşı tırmandırmaktan başka hiçbir şey yapmıyor diye konuştu. Genel seçimde barajı aşmalarının boyunlarının borcu olduğunu söyleyen Yüksekdağ, şöyle konuştu:

Çünkü artık savaştığımız yetti. Biz savaşmak gerekirse, direnmek gerekirse, yine direniriz, yine kavga ederiz ama artık bütün Türkiye ve Kürdistan halklarının barışa duyduğu, ekmeğe, işe ve özgürlüğe duyduğu yeni bir yaşam vadetmek istiyoruz. Bütün kaybettiklerimize verdiğimiz söz, bize bu yeni yaşamı inşa etmeyi gerektiriyor. Biz 2015 genel seçimlerinde bu kavşağı geçerek yeni bir yaşamı vadedebileceğimizi, egemen düzenin siyasi iktidarın savaş ve ölüm çizgisine karşı barış ve yaşam çizgisini ayağa dikeceğimizi çok iyi biliyoruz. Siyasi iktidara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bakın, yatıp kalkıp Savaş diyorlar. Öldürmekten, katletmekten toplumu, kutuplaştırmaktan, kamplaştırmaktan ve halkımızı bölmekten bahsediyorlar. Çünkü biliyorlar ki halkımızı ne kadar bölerlerse onlar o kadar kazanırlar.EN ÇOK OKUNANLAR

Dostluk maçı ertelendi

1 Dostluk maçı ertelendi

Mesaiye devam

2 Mesaiye devam

Bakan Kılıç Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsunda

3 Bakan Kılıç: 'Yeni stadyum hazır, en iyi çim Samsun'da'

Şehzadelerden anlamlı kampanya

4 Şehzadeler'den anlamlı kampanya

Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesine müjde

5 Başkanlardan 19 Mayıs Sanayi Sitesi'ne müjde

Gücümüzü Bakan Kılıçtan alıyoruz

6 Gücümüzü Bakan Kılıç'tan alıyoruz

Nerede hareket

7 Nerede hareket...

Hükümetleri halk kuracak

8 Hükümetleri halk kuracak

Korkutmaya çalışıyorlar

9 Korkutmaya çalışıyorlar

Trabzonspora nazar değdi

10 Trabzonspor'a nazar değdi