Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

ANTRENÖRLÜK ZOR İŞ

TÜFAD Samsun Şubesi nin düzenlediği kahvaltıya katılıp genç antrenörlerle bir araya gelen Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın, futbolda antrenörlüğün oldukça zor bir iş olduğunu söyledi.

ANTRENÖRLÜK ZOR İŞ

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Samsun Şubesi, genç antrenörleri kahvaltıda ağırladı. Yeni dernek binasındaki kahvaltıya TÜFAD Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın ve Samsun amatör futbol kulüplerinin antrenörleri katıldı. Kahvaltının ardından Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın, genç antrenörlerle sohbet etti. Deneyimlerini genç çalıştırıcılarla paylaşan Altın, altyapıdan, üst yapıya antrenörün neler yapması gerektiğini paylaştı. 

ALTYAPI ÇOK ÖNEMLİ
Altın, Altyapı ile sürekli görüşüyoruz. Oyuncuları takip ediyorum. A Takımda da, altyapıdan yeişmiş bir çok oyuncumuz var. Ben onların öncelikle derslerinin iyi olmasını istiyorum. Çünkü futbol zeki insanların oynayacağı bir oyun. Bunun için de futbolcunun kültürlük ve bilgili olması gerekiyor. Sizlerde oyuncularınızdan derslerinin iyi olmasını isteyin. Dersi iyi olmayana forma vermeyin. Bir oyuncu bir takımı  kurtaramaz ama antrenörün doğru anlayışı, herkese örnek olur diye konuştu. 

ANTRENÖR BİLGİLİ OLMALI
Deneyimli antrenör şöyle devam etti: Futbolda antrenörün iyi oldukça  zordur. Çünkü antrenör yönetim, oyuncu, basın ve taraftarlarla sürekli iyi diyaloglar kurmak zorundadır. Tüm olumsuzluklarda sevk ve idareyi iyi yapmalıdır. Bunun için tabiki antrenörün de bilgili olması gerekir. Bir de benim Samsunlu antrenörlerden istediğim, birbirinize sahip çıkın. Birlik olursanız daha kuvvetli olursunuz, yöneticileri istediklerinizi yaptırırsınız ve saygınlık kazanırsınız.  
 

BAYRAK TEBRİK ETTİ...
TÜFAD Samsun Şube Başkanı Hakkı Bayrak, Erhan Altın ı alınan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor galibiyetinden dolayı teşekkür etti. Bayrak, Kalbimiz Samsunspor la birlikte atıyor. Çok zor bir maçı geride bıraktık. İnşallah bu yolun sonu Süper Lig olur dedi. 
 

TEK TEK TANIŞTI...
Samsunspor Teknik Direktörü Erhan Altın, genç meslektaşlarıyla tek tek tanışarak, onlarla yakından ilgilendi. 

Selçuk KAYAEN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

2 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

Kritik haftalar

3 Kritik haftalar

Liderimizin emirlerine amadeyiz

4 Liderimizin emirlerine amadeyiz

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

5 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

Bir gözaltı ve bir gerçek

6 Bir gözaltı ve bir gerçek...

Tekel bayisine silahlı saldırı 1 ölü

7 Tekel bayisine silahlı saldırı; 1 ölü

Samsunlu antrenörü yıkan kararlar

8 Samsunlu antrenörü yıkan kararlar

Vezirköprüde şehit adına hatıra ormanı

9 Vezirköprü'de şehit adına hatıra ormanı

Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

10 Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada