Partililere geri dönün çağrısı

SP Lideri Mustafa Kamalak, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, basın açıklamasından sonra Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.

Partililere geri dönün çağrısı

Toplantıda konuşan SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Buradan, babaocağını, milli görüşü bırakıp, giden kardeşlerim, bizden ne gibi bir yanlışlık gördünüz ki başka başka taraflara savrulup gittiniz? Biz yanlış mı yaptık? 4 sefer partimiz kapatılmıştı. Sizin davanızı savunduğumuz için kapatıldı, yanlış yaptığımız için değil. Hak yolda yürüdüğümüz için kapatıldı. Çalmadık, çırpmadık, yanlış yapmadık. Bu milletin derdine deva olmak için uğraştık. Eğer şu an Türkiye de sata sata bitirilmeyen fabrikalar varsa, emin olun ki temellerini bizim attığımız fabrikalardır dedi. 

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ise, Milletimizi kamplaştırmaya, ayrıştırmaya ve çatıştırmaya çalışanlara inat, biz birlik dedik, milli ittifak dedik. Bu milleti ayırmaya, bölmeye, çatıştırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek ve biz bunun önünde durduk, duracağız. Milletimiz en büyük probleminin başında bu geliyor. Hem Türkiye yi yönetenler, hem de mecliste muhalefet edenler, içerdeki ve dışarıdaki bir takım karanlık odakların yönlendirmesi, tahriki ve fitne oyunlarıyla maalesef milletimizin arasına nifak tohumları ektiler. Bize, korkmayın ülkeyi kimse bölemez diyorlar. 1910 lu yıllarda da böyle diyorlardı ancak koskoca balkanlar, 10 yıl içinde elimizden çıktı diye konuştu. Konuşmaların ardından milletvekili adayları partililerle buluşturuldu.

KAMALAK: HEDEFİMİZ MİLLİ İKTİDAR

SAADET Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Saadet Partisi-Büyük Birlik Partisi milli ittifakı olarak hedefimiz, milli iktidardır’’ dedi.

Yaptıkları ittifak sonrası Kayseri milletvekili aday tanıtım toplantısı öncesi, Kayseri’de önce Valiliği ziyaret eden Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Erciyes Dağı eteklerindeki Hisarcık mahallesindeki bir restorantta medya mensuplarıyla bir araya geldi. Aday tanıtım öncesi açıklama yapan Kamalak, Bazıları bize soruyor, bu ittifak nereden çıktı ve bu ittifak nedir? SP ve BBP milli ittifakını bize aziz milletimiz verdi. Biz şahıslara ve partilere yönelik değil, ülkemizin yaşadığı ciddi problemleri gidermek için bir araya geldik. Ülkemizin bildiğiniz gibi birçok problemi varken, son günlerde bir de buna ülkemizin sözde Ermeni soykırımı gibi haksız bir şekilde ithamı söz konusu oldu. Batı ülkemizi soykırımla itham etti. Yolsuzluk , işsizlik, aldı başını gitti. 11 milyon gencimiz iş bulamıyor. Ekonomi dar boğazda. İşte tüm bunları gidermek, ekonomimizi darboğazdan çıkarmak için bir araya geldik. Ülkemizin çözülmeyecek hiçbir problemi yoktur, sadece bizler gibi ehil kadrolara ihtiyacı vardır dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de sözlerine, Sevgi, barış ve kardeşlik için, ittifakta birleştik’’ diye başladı. Türkiye’nin sorunlarını çözmeye talip olduklarını belirten Destici, Türkiye’nin sorunlarını çözmeye iki parti olarak talip olduk. Biz milletin arzusunu yerine getirerek üzerimize düşeni yaptık. Sıra aziz milletimizde. İttifakımız için onlardan destek ve oy bekliyoruz. Bu genel seçimde bize göre yüzde 10 seçim barajı son olacaktır. Zira biz barajı geçeceğiz. Türkiye özellikle dış politikada ne yazık ki, Ermeni iddialarıyla sıkıntıya düştü. Papa bile ilk defa bu konuda açıklama yaptı. Türkiye’yi yönetenler ne yazık ki karşı tarafın elini güçlendirdi. Ülkemizde birlik ve beraberlikle adalete güven zedelendi. Biz iki parti ittifakı olarak bunu çözeceğiz. Milletimize güveniyoruz’’ diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

3 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Samsunlu şehit kendini feda etmiş

4 Samsunlu şehit kendini feda etmiş

Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

5 Samsun şehidini gözyaşlarıyla karşıladı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

6 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

7 Samsun merkezli 3 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 7 gözaltı

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

8 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

9 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Başkanın inadı...

10 Başkanın inadı...