Engelleri aşmak değil, kaldırmak önemli

Samsun Valisi İbrahim Şahin, Engelleri Aşıyoruz projesinin adının, Engelleri Kaldırıyoruz olması gerektiğini belirterek, Engelleri aşmak, engelin orada kaldığı anlamına gelir. Engelleri ortadan kaldırmak ise, bir daha engel çıkmayacak anlamına gelir

 Engelleri aşmak değil, kaldırmak önemli

Samsun’un Bafra İlçesi nde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) yeni binası ile sesli kütüphanenin açılışı yapıldı.  İlk olarak SYDV’nin yeni binasının açılışı gerçekleştirildi. Gazipaşa Mahallesi Şehit Hüseyin Var Sokak’taki yeni binanın açılışına Samsun Valisi İbrahim Şahin, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, İlçe Garnizon Komutanı İlhan Güngör, Belediye Başkanı Zihni Şahin, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. Açılış öncesi konuşan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Hasan İrer, vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

KARA GÜN DOSTU 
Açılışta konuşan Belediye Başkanı Zihni Şahin, günümüzde hükümetin sosyal devlet adına yapmış olduğu hizmetlerin takdire şayan olduğunu söyledi. Kaymakam Halis Arslan ise, “Sosyal devlet ilkesinin en iyi uygulayıcısı olan vakıflarımız vatandaşımızın daima kara gününde onun yanında yer almış ve sıcak kapısını sevgiyle dolu güler yüzlü personeli ile karşılaşmış ve vatandaşımızın her zaman olduğu gibi dualarını almıştır” dedi.

BU KÜLTÜR MEDENİYETİMİZDE VAR
Vali İbrahim Şahin de yaptığı konuşmada, Son yıllarda özellikle Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlanmasıyla beraber biraz daha yapı değişikliğine uğradı. 80’li yıllardan bu tarafa Sosyal Yardımlaşma Vakfı gerçekten son derece güzel ve sağlıklı hizmetler veriyor. Vakıf kültürü aslında bizim medeniyetimizde var. Geriye döndüğümüzde batılıların çokça bilmediği hatta uygun kelime dahi koymadığı bir yapı bizim ecdadımızdan beri bin yıldır var, ayrıca bizim dinimizin de bir emri. Cumhuriyet dönemiyle beraber devam etmiş, bugüne kadar gelmiş işte bu güzelliklerdir bizi biz yapan” dedi. Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü İsmail Çiçek tarafından yapılan dua sonrası vakfın yeni binasının açılışı gerçekleştirildi. 

ENGELLERİ AŞIYORUZ PROJESİ
Bafra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı nın açılışının ardından Vali Şahin ve beraberindekiler Hasan Çakın Kütüphanesi’nde düzenlenen programa katıldı. Kütüphanenin toplantı salonunda öğrencilerin halk oyunları ile başlayan programda konuşan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri Mevlit Özen, OKA nın çalışmaları hakkında bilgi verdi. Özen, sesli kütüphanenin 133 bin lira proje sözleşmesinin 100 bin lirasının OKA tarafından karşılandığını açıkladı. 

DAHA İSABETLİ OLUR 
Vali Şahin ise yaptığı konuşmada, “Engelleri Aşıyoruz sloganı yerine aslında ‘engelleri kaldırıyoruz’ olmalı. Engelleri aşmak onu bir şekilde başarıp aşma anlamına gelir ama engelin orada kaldığı anlamına gelir. ‘Engelleri ortadan kaldırıyoruz’ bir daha engel çıkmayacak anlamına gelir. Biz engelleri kaldırıyoruz yaparsak daha isabetli olur dedi. Konuşmaların ardında sesli kütüphanenin açılışı yapıldı.

Ümit CEYLAN EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

3 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

4 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

5 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

6 Samsun'a gelecek yolcuların iptal isyanı

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Yaşam savaşını kaybetti

8 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

9 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Cemal Safi'ye son görev

10 Cemal Safi'ye son görev