7. SIRAYA GERİLEDİ

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Ben Ofosu dosyasından dolayı FIFA Disiplin Kurulu nun Samsunspor a verdiği 3 puan silme cezasının uygulanması yönünde karar aldı.

7. SIRAYA GERİLEDİ

Samsunspor camiası, dün öğleden sonra Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu nun aldığı kararla şok yaşadı. TFF Yönetim Kurulu, Ben Ofosu dosyasından dolayı FIFA Disiplin Kurulu nun Samsunspor a verdiği 3 puan silme cezasını uyguladı. FIFA Disiplin Kurulu nun aldığı karar doğrultusunda Samsunspor Kulübü ne, futbolcu alacak ihtilafı nedeniyle verilen 3 puan silme cezasının uygulanması kararı alındı. Bu doğrultuda Samsunspor Kulübü nün bu sezon oynadığı müsabakalar sonucu topladığı puanlardan 3 puan silinecek.

TARİHİNDE İLK KEZ CEZA  
Süper Lig hedefine giden Samsunspor un 3 puan silme cezası alması herkeste şok etkisi yarattı. Peki Samsunspor u tarihinde ilk kez puan silme cezasına götüren süreç nasıl yaşandı. Uzun yıllar önce takımda forma giyen Ben Ofosu, Samsunspor dan 30 bin dolar tutarındaki parasını zamanında alamayınca FIFA Disiplin Kurulu na başvurdu. Oyuncunun başvurusunu haklı bulan FIFA Disiplin Kurulu, Samsunspor a yaklaşık 3-4 ay önce 3 puna silme cezası verdi. 

CAS YÜRÜTMEYİ DURDURMADI 
FIFA, bu kararı Samsunspor Kulübü ne de iletti. Bunun üzerine Samsunspor, daha sonraki süreçte verilen cezayla ilgili yürütmenin durdurulması talebiyle CAS a başvurdu. Cezanın uygulanmaması, uygulanması halinde de zaman kazanılması için yürütmenin durdurulmasını isteyen Samsunspor a CAS, olumsuz cevap verdi. Samsunspor un başvurusunu reddeden CAS, yürütmeyi durdurmadı.

FIFA ISRARCI OLDU 
Bu sefer FIFA, tekrar Türkiye Futbol Federasyonu nu uyardı ve ilk toplantıda bu kararın uygulamaya konulmasını istedi. Pazartesi günü Samsunspor, Türkiye Futbol Federasyonu na başvurup kararın uygulanmamasını rica etti. Fakat federasyon, bu konuda yapılacak hiçbir şeyin olmadığını FIFA Disiplin Kurulu nun kesin kararı olduğunu belirtiyor. Ayrıca, CAS ın yürütmeyi durdurmaması nedeniyle TFF, bu kararı almak mecburiyetinde kaldığıda sızan bilgiler arasında. 

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU

 EN ÇOK OKUNANLAR

İsmet Taşdemir gidiyor! İşte ilk aday

1 İsmet Taşdemir gidiyor! İşte ilk aday

Samsunspor'da köklü değişim

2 Samsunspor'da köklü değişim

Nihat Özdemir'den destek sözü

3 Nihat Özdemir'den destek sözü

Cansu Çebi Samsun Fasl-ı Şahane'de

4 Cansu Çebi Samsun Fasl-ı Şahane'de

Samsun Karadeniz birincisi

5 Samsun Karadeniz birincisi

26 Mayıs Pazar Samsun hava durumu...

6 26 Mayıs Pazar Samsun hava durumu...

Samsun'da kumara özel ekip

7 Samsun'da kumara özel ekip

Alışveriş merkezini yoğun duman kapladı

8 Alışveriş merkezini yoğun duman kapladı

Teravih namazına giderken trenin altında kaldı

9 Teravih namazına giderken trenin altında kaldı

Hüsnü Şenlendirici'nin acı günü

10 Hüsnü Şenlendirici'nin acı günü