Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

O avukat faşiste faşist dediği için tutuklandı

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Afyonkarahisar da partisinin seçim bürosunun açılışına katıldı.

 O avukat faşiste  faşist  dediği için tutuklandı

Afyonkarahisar da seçim bürosu açılışına katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Afyonkarahisar Barosu na kayıtlı avukat Umut Kılıç ın tutuklanmasına tepki göstererek, Ankara da, Afyonkarahisar da doğmuş değerli bir avukat kardeşimiz, faşiste faşist dediği için tutuklandı dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Afyonkarahisar da partisinin seçim bürosunun açılışına katıldı. Burada konuşan Gürsel Tekin, dün Ankara daki hakimlik mülakat sınavında avukat Umut Kılıç ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanmasına değindi. Gürsel Tekin şöyle konuştu:

Ankara da, Afyonkarahisar da doğmuş değerli bir avukat kardeşimiz, faşiste faşist dediği için tutuklandı. CHP olarak sonuna kadar Umut Kılıç ın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Baskılar iktidar partisini o kadar çok korkutmuş ki, inanın sadece faşist dedikleri için değil gece evlerine giderken, hatta yürürken gölgelerinden korkar hale geldiler. Niye böyle oldu acaba merak etmezler mi?

44 PROJE SUNDULAR, BİRİNİ YAPTILAR MI?

Seçim bildirgesinde iktidarın yapamadıklarının nasıl yapılacağıyla ilgili çok önemli projeler sunduklarını vurgulayan Gürsel Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:

Elbette eksiklikler olabilir. Tartışılacak konular olabilir. Uygulamada aksaklıklar olabilir. Bunlar son derece doğal. Bunun en canlı tanığı sizlersiniz. 2011 yılında 44 proje sizlere sundular. Bir tanesini yaptılar mı? Ama yaptılar, ne yaptılar? Afyonkarahisar a icra dairesi açtılar. Afyonkarahisar a yakında cezaevi de açacaklar. Bilmiyorum böyle bir talep var mı? Yakında cezaevi de açılacak. Yani yiğidi öldürün hakkını yemeyin, size icra dairesi, cezaevi açıyor. Daha ne yapsınlar? Bundan daha iyi hizmet olabilir mi? Bir ülkede saraylar yapılıyorsa, bir ülkede cezaevleri yapılıyorsa, bir ülkede icra dairesi resmi törenle açılıyorsa vay Afyonkarahisar ın haline. Vay Türkiye nin haline.  

EŞİT PAY ETMEK İSTİYORUZ

Seçim bildirgesinde yer alan projelerle ilgili 2.5 yıldır ekonomi uzmanlarıyla çalıştıklarını kaydeden CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin şöyle dedi:

Aslında dünyayı yeniden keşfetmeye gerek yok. Yaptığımız ne biliyor musunuz, 77 milyon yurttaşımızın ödemiş olduğu vergileri eşit pay etmek istiyoruz. Adalet uygulamak istiyoruz. İsrafı ortadan kaldırmak istiyoruz. Sadece İstanbul daki rant 100 milyar dolar, gerisini Bülent Arınç a sorun. 100 dosya da Arınç ta var. İnşallah İstanbul u ben açıkladım, önümüzdeki günlerde de Ankara yı Bülent Arınç açıklayacak.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

4 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

5 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Ağrıdan acı haber 2 asker şehit, 4 yaralı

6 Ağrı'dan acı haber: 2 asker şehit, 4 yaralı

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

7 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Samsun Haber Samsunda korkutan kaza Otomobil yan yattı

8 Samsun Haber: Samsun'da korkutan kaza! Otomobil yan yattı

Samsun merkezli FETÖ operasyonu 15 gözaltı

9 Samsun merkezli FETÖ operasyonu: 15 gözaltı

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

10 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı