CEZAEVİ ÖNÜNDEKİ CİNAYETE 15 YIL HAPİS

Samsun da namus meselesi yüzünden cezaevi ziyareti sırasında amcasının oğlunu tüfekle vurarak öldürmekten tutuklanan şahıs, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

CEZAEVİ ÖNÜNDEKİ CİNAYETE 15 YIL HAPİS

Canik ilçesi Yeni Mahalle de bulunan Samsun Kapalı Cezaevi önünde 25 Ekim 2013 tarihinde Yılmaz Ş. (39), cezaevinde hırsızlık suçundan tutuklu bulunan gelinini ziyarete gitti. Evli ve 5 çocuk babası İbrahim G. (39), takip ettiği Yılmaz Ş. e otomatik tüfekle 3 el ateş etti. Boynundan ve göğsünden yaralanan Ş., olduğu yere yığılıp kaldı. Ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan Yılmaz Ş., yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Silahlı saldırgan olay yerinden elinde otomatik tüfekle kaçarken, kısa süre içinde polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı ve tutuklandı.
İbrahim G. hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi nde tasarlayarak adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bugün görülen davanın son duruşmasında hazır bulunan sanık İbrahim G., kendini savundu ve daha önceki ifadelerinin geçerli olduğunu söyledi. İbrahim G. in avukatı Ata Giritli ise yaptığı son savunmada, Müvekkilim silahı öldürmek için taşımıyor. Öldürmek isteseydi daha önce öldürürdü. Aralarında daha önce mal mülk anlaşmazlığı da yok. Olay, eşinin ve namusunun yüzünden meydana gelmiştir. Ölen sanığın 15 yaşındaki kızını kastederek, onu alacağının da dedikodusunu yapmıştır. Öldürmede tahrik hükümlerinin azamisinin uygulanmasını talep ediyorum dedi.
Ağır ceza başkanı, şerh koyarak cinayetin kasten ve planlayarak işlenmediğine ancak tahrik uygulanmasına yer olmadığına karar verdi. Mahkeme üyeleri ise cinayette tahrik hükümlerinin uygulanmasına ve planlı bir şekilde işlenmediğine kanat getirdi. Sanık İbrahim G., oy çokluğuyla tahrik altında adam öldürmek suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

2 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, iş adamlarıyla bir araya geldi

3 Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, iş adamlarıyla bir araya geldi

Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

4 Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

Manisa'da iki otomobil çarpıştı: 4 yaralı

5 Manisa'da iki otomobil çarpıştı: 4 yaralı

Kayıp şahıs evinin yakınında ölü bulundu

6 Kayıp şahıs evinin yakınında ölü bulundu

Kuşadası Körfezi'nde 'imdat' çağrısı yapan kaçak göçmenleri sahil güvenlik kurta

7 Kuşadası Körfezi'nde 'imdat' çağrısı yapan kaçak göçmenleri sahil güvenlik kurta

Bu öykü kapak olsun!..

8 Bu öykü kapak olsun!..

Aeorobik jimnastik minikler karşılaşmaları Kuşadası'nda başladı

9 Aeorobik jimnastik minikler karşılaşmaları Kuşadası'nda başladı

AK Parti Erzurum İl Başkanı Öz'den 18 Mart mesajı

10 AK Parti Erzurum İl Başkanı Öz'den 18 Mart mesajı