BAŞKAN GENÇ, KOLTUĞU DEVRETTİ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle temsili olarak koltuğunu 6 sınıf öğrencisi Hayrunnisa Zorlu’ya devretti.

BAŞKAN GENÇ, KOLTUĞU DEVRETTİ

Canik Fatih İmam-Hatip Ortaokulu öğrencileri Hayrunnisa Zorlu, Aleyna Şahinoğlu, Semih Yıldız ve Muhammet Emin Kement, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Okul Müdürü Zekeriya Özkan ve Neziye Çetin ile birlikte Canik Belediye Başkanı Osman Genç i ziyaret etti. Misafirleriyle yakından ilgilenen Başkan Genç, koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Hayrunnisa Zorlu ya devretti. Temsili Başkan Zorlu, okullarındaki eksikliklerin giderilmesi için Birim Müdürlerine talimatlar verdi.

“23 NİSAN GURUR GÜNÜ”
Öğrencilerle sohbet eden Başkan Osman Genç, 23 Nisan hepimiz için büyük bir gurur günüdür. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bayramı olmasının yanında, milletimiz ve ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasını ifade etmektedir. 23 Nisan Milli Egemenlik Bayramı, aynı zamanda dünyada ilk ve tek Çocuk Bayramı olarak bütün insanlık için barış dolu aydınlık bir gelecek çağrısıdır. Bu çağrıda, bu bayramı çocuklara armağan eden Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün güçlü sesi vardır. İnanıyorum ki, bütün çocuklarımız bu çağrıdaki ruh ve şuurla geleceğin müreffeh Türkiye sini inşa edecek, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstleneceklerdir diye konuştu.

“HER ÖĞRENCİ ÇANAKKALE Yİ GÖRMELİ”
Genç sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklarımız, kendilerine Bayram olarak armağan edilen 23 Nisan ı iyi özümsemeli, geleceğe umutla bakarken, geçmişi de unutmamalıdır. Biz bu anlayışla Çanakkale Zaferi nin 100. yılında kurtuluş mücadelesi Samsun dan 555 insanımızı ümmetin gemisi Mavi Marmara ile ümmetin savaştığı Çanakkale ye götürdük ve şehitlerimizle buluşturduk. Bize göre lise 1 ve lise 2. sınıftaki her öğrencimiz mutlaka Çanakkale ye gitmeli ve o ruhu yaşamalıdır. Türk milleti olarak sadece bu ülkenin sınırlarıyla değil, mazlum coğrafyalar üzerinde de sorumluluğumuz vardır. Yeni Türkiye nin yarınları olan çocuklarımız bu inanç ve azimle geleceğe hazırlanmalıdır.

ÖĞRENCİLERDEN MAVİ MARMARA ÖVGÜSÜ
Canik Belediyesi nin Mavi Marmara Gemisi ni getirmesinin anlamına işaret eden öğrenciler de, şunları söyledi: Mavi Marmara Gemisi ni Samsun a gelişinde gezdik ve gururlandık. Mavi Marmara, Türk milletinin mazlum Müslümanlara yardım edişinin, azmin, kararlılığın simgesidir. İmam-Hatip öğrencileri olarak bizlerin sorumluluğu daha büyük. Çünkü değerlerimizin farkında olmalıyız. Bizler topluma örnek ve önder olacak şekilde kendimizi yetiştirmeliyiz. Bu bakımdan Mavi Marmara Gemisi yle özellikle gençleri Çanakkale de şehitlerle buluşturan Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca kadınlar ülkemizin yönetiminde daha çok yer almalıdır. Bu konuda bizler de ülkemiz için daha çok çalışacağız.
Ziyaret sonunda Başkan Osman Genç, misafirlerine imzaladığı Canik Belediyesi kültür yayınlarından İmanın İmkanı Yendiği Zafer Çanakkale 1915 ve İlkçağdan Cumhuriyete Canik kitapları ile Mavi Marmara Gemisi maketi ve oyuncak hediye etti.EN ÇOK OKUNANLAR

SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

1 SAMSUNSPOR'DA SÜRPRİZ GELİŞME

Samsunspor'da tedarikçi bulundu

2 Samsunspor'da tedarikçi bulundu

Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

3 Samsunspor'dan açıklama: 'Lütfen değiştirin'

Karadeniz'e yeni stad

4 Karadeniz'e yeni stad

Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

5 Samsunspor'da yeni teknik direktör imzayı atıyor

Samsunspor'da uzun mesai

6 Samsunspor'da uzun mesai

Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

7 Samsunspor'da Taner Taşkın dönemi: '3. apoleti Samsun'da takacağım'

Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

8 Samsun'da alkollü sürücü dehşeti: 5 yaralı

Enes'in sözleşmesi uzatıldı

9 Enes'in sözleşmesi uzatıldı

Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu

10 Atatürk'ün kayıp çantası Karadeniz'de bulundu