Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu: Asalım bayraklarımızı, statları dolduralım

Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu, yaptığı açıklamada, Samsunspor, canlar ödeyerek onuru ile Türkiye nin simgesi olmuş bir takımdır. Asalım bayraklarımızı, statları dolduralım ve inandığımız yolda yürüyelim ifadelerine yer verildi.

Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu: Asalım bayraklarımızı, statları dolduralım

PTT 1 nci Lig ekiplerinden Samsunspor da tek gündem, TFF tarafından uygulanan 3 puan silme cezası oldu. Konuyla ilgili kırmızı- beyazlıların Divan Başkanlık Kurulu, resmi siteden bir açıklama yaptı. Samsunspor un resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Samsunspor ne zaman bir başarı yakalasa, başına beklenmedik olayların gelmesi hem üzücü, hem de düşündürücüdür. Play-offun hemen hemen garantilenip ilk iki hesapları yapmaya başladığımız sırada karşı karşıya kalınan bu durum tüm Samsunspor camiasında şok yaratmıştır. Samsunspor eski yönetimlerinin parasını veremediği yabancı oyuncuların FIFA ya yaptıkları şikayetler sonrası, Ben Ofosu ile ilgili ceza kesinleşmiş ve TFF tarafından eski yönetim zamanında Samsunspor Kulübü ne tebliğ edilmiştir. Bu cezaya gerekli itirazların zamanında yapılmaması ve ödemede hatalar yapılması sonucu kesinleşen üç puan silme olayına, Erkut Tutu Başkanlığında göreve gelen yeni Samsunspor Yönetim Kurulu anında müdahale ederek kesinleşmiş parayı ödemesine rağmen, ödeme gününün aşılmış olması nedeniyle ceza kaldırılmamıştır. Bunun üzerine Ben Ofosu dosyasına FIFA da itiraz ederek CAS da yeniden görüşülmesini sağlayan Sayın Erkut Tutu Başkanlığında ki Samsunspor Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu na da ceza uygulamasını erteletmişti. Tam da bu dosyanın görüşüleceği CAS da ki duruşmadan bir gün önce Türkiye Futbol Federasyonu nun cezayı uygulamaya koyarak Play-Off sıralamasının çok kritik bir noktaya geldiği sırada üç puanımızı silmesi, gerçekten üzüntü vericidir. Eğer, bu kararın şuanda uygulanmasının arkasında bilmediğimiz, örneğin FIFA da gelen bir baskı veya uygulanmaması halinde çok daha büyük cezaların gelecek olması gibi gerekçeler yok ise, bu cezanın şuanda uygulamaya konmasının gerçekten kabul edilebilir yanı yoktur.

Samsun da yaşayan insanların, sporseverlerinin ve de Samsun u yöneten siyasi irade ile TBMM de temsil eden siyasetçilerinin bu durumu içine sindirmesinin imkansız olduğu belirtilen açıklama şöyle devam etti:

Bu faturanın mutlaka bedelini ödeyecek sorumluları olmalıdır. Bu kişiler, Samsunspor Yönetimi tarafından hiçbir ön yargı ve koruma duygusallığına kapılmadan, Samsun Kamuoyuna açıklanmalıdır. 22 Nisan tarihinde CAS da yapılacak duruşmanın sonuçlanmasından sonra Samsunspor Yönetim Kurulu ile görüşülecek ve gelişmelere göre Samsunspor Divan Başkanlık Kurulu olarak yapılması gerekenler konusu değerlendirilerek alınacak kararlar, Samsunspor Divan Başkanlığı kararı olarak Samsun kamuoyu ile paylaşılacaktır. Şuanda önemli olan, bu şansız uygulamamanın hiçbir şekilde oyuncularımızı, teknik ekibimizi ve de cefakar taraftarlarımızı olumsuz yönde etkilememesidir. Önümüzde, kendi sahamızda oynayacağımız çok önemli iki maç vardır. Kaybedilmiş bir şey yoktur. Biz Divan Kurulu olarak alınacak bu iki maçla yeniden ilk altıda ki yerimizi alacağımıza inanıyoruz. Ayrıca bu olayın, sporcularımızı ve teknik ekibimizi çok daha fazla hırslandıracağına inanıyoruz. Siz Samsunspor sevdalılarının da her türlü gerekçeyi bir yana itip, stadı hınca hınç doldurarak vereceği o bilinen muhteşem desteği ile her iki maçı da alarak, hiçbir şeyin bizi Süper Lig yolundan alıkoyamayacağını tüm Türkiye ye göstereceğimize olan inancımız, tamdır. Samsunspor, canlar ödeyerek onuru ile Türkiye nin simgesi olmuş bir takımdır. Şimdi bunu bir kez daha kanıtlama zamanıdır. Asalım bayraklarımızı, statları dolduralım ve inandığımız yolda yürüyelim. Bırakalım, idari sorunları Samsunspor Yönetim Kurulu takip etsin. Onların da bunu başaracağı ve takipçisi olacağına olan inancımızı sürdürelim.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık Fiyatları ne kadar İl il güncel fındık fiyatları

1 Fındık Fiyatları ne kadar? İl il güncel fındık fiyatları...

Samsun'da kanlı düğün! Damattan şok açıklamalar

2 Samsun'da kanlı düğün! Damattan şok açıklamalar

Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz

3 Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz...

Samsun'da korkutan yangın!

4 Samsun'da korkutan yangın!

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

5 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

Samsun'da sır ölüm!

6 Samsun'da sır ölüm!

Sıfır hata

7 Sıfır hata

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Ümüğünü sıkarız'

8 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Ümüğünü sıkarız'

Tamire gönderilen otomobil parçalanmış halde bulundu

9 Tamire gönderilen otomobil parçalanmış halde bulundu

Halil İbrahim Pekşen, bir döndü pir döndü

10 Halil İbrahim Pekşen, bir döndü pir döndü