Temsili Başkan Okulunu İhya Etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına temsilen oturan Ordu Karşıyaka İlköğretim Okulu öğrencisi Melek Çelenk, adeta okulunu ihya etti.

Temsili Başkan Okulunu İhya Etti

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen 23 Nisan törenlerinde bu yıl Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna Karşıyaka İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Melek Çelenk oturdu. Beraberinde Okul Müdürü Mustafa Akdeniz, öğretmeni Emine Çelenk, 4. sınıf öğrencileri Süer Bulut ve Bilal Keskin ile birlikte Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na gelen Melek Çelenk, Başkan Enver Yılmaz tarafından karşılandı. Burada temsili olarak makama oturan Melek Çelenk, yaptığı açıklamada, “Ordu ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. 23 Nisan’ı bize armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına teşekkür ediyorum” dedi.

İLK İCRAATI OKULUNA OLDU

Temsili Başkan Melek Çelenk, ilk yapacağı icraatı da anlatarak Karşıyaka İlkokulu’nun iç ve dış cephe boyasını daha güzel renklere boyatacaklarını, konferans salonunun sandalyelerini değiştireceklerini ve ayrıca oyun parkı yapacaklarını belirtti. Temsili Başkan Çelenk, bu sözlerinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’a “Sayın Başkanım ben sizin adınıza söz verdim. Siz de bizim adımıza söz veriyor musunuz?” diye sordu. Söz veren Enver Yılmaz, ilgili daire başkanını telefonla arayarak bu konuda talimat verebileceğini söyledi. Bunun üzerine temsili Başkan Melek Çelenk, daire başkanını arayarak, Karşıyaka İlkokulu’nun iç ve dış cephe boyalarının yenilenmesi, okula oyun parkı yapılması, konferans salonunun sandalyelerinin değiştirilmesi, ayrıca halı saha yapılmasını istedi.

TELEFERİKTEN ÜCRETSİZ YARARLANACAKLAR

Bu durum üzerine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, temsili Başkan Çelenk’e “Okulun kaç öğrencisi var?” diye sordu. “Bin 300” cevabını alan Başkan Yılmaz, 23 Nisan sebebiyle makamı teslim ettiği Başkan Melek Çelenk’in talimatlarının harfiyen yerine getirileceğini, ayrıca bin 300 okul öğrencisinin her hafta bir gün 500 metre yüksekliğindeki turistik Boztepe’ye çıkılan teleferikten ücretsiz yararlanabileceklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, öğrencilere seslenerek, dünyada tek çocuk bayramının Türkiye Cumhuriyeti’nde olduğunu hatırlatarak, “Geleceğimiz sizlersiniz. Biz de sizlere güzel bir Ordu güzel bir gelecek hazırlamak için gayret ediyoruz. Sizleri de gönülden seviyoruz, tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Hakem 'penaltı' dedi

2 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

3 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Bir anı, bir yazı...

4 Bir anı, bir yazı...

Samsunspor'da üzen istatistik

5 Samsunspor'da üzen istatistik

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

6 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsun'da Erva bebeğin dramı

7 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Yüzlerce kuş telef oldu

8 Yüzlerce kuş telef oldu

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

9 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

E-devlet'ten yeni bir hizmet daha...

10 E-devlet'ten yeni bir hizmet daha...