BU OLAYLA KENETLENDİK

Başkan Erkut Tutu, üç puan silme cezası; bizi daha çok kenetlendi ve takıma daha çok sahip çıkılması gerektiğini ortaya koyduğunu söyledi

BU OLAYLA KENETLENDİK

Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, 3 puan silme cezasını değrelendirdi, Cas taki duruşmanın detaylarını açıkladı. Kulüp binasında Yönetim Kurulu üyeriyle birlikte basın toplantısı düzenleyen Başkan Tutu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç başta olmak üzere kulübe destek veren herkese teşekkür etti, bu cezayla daha çok kenetlendiklerini belirtti, taraftara çok önemli mesajlar yolladı. 

TALİHSİZ BİR CEZAYDI 
Sözlerine 3 puan silme cezasını değerlendirerek başlayan Başkan Erkut Tutu, şunları söyledi: Ben Ofosu nu alacağıyla ilgili konu ilk kez 2006 yılında FIFA Disiplin Kurulu na taşınmış. 8 yıl boyunca hiçbir şekilde gündeme gelmiyor. 2014 yılının temmuz ayında borç olduğu ödenmemesi durumunda puan silineceği yönünde karar kulübe tebliğ ediliyor. Paranın bir kısmı ödeniyor. Daha  sonra biz geri kalan kısmını ödedik. Ancak ceza uygulandı. Biz de spor hukukçuların dahi umutsuz olmasına rağmen rağmen dosyayı CAs a taşımayı başardık.  

ALLAH KİMSEYİ ORAYA DÜŞÜRMESİN 
Samsunspor bu konuda haklıydı ve sonun kadar mücadelemizi yapacaktık.  Talihsiz bir cezaydı ve sonuna kadar da mücadele verdik. Çarşamba günüde CAS ta duruşma vardı. Çok iyi karşılanmamıza rağmen Allah kimseyi oraya düşürmesin. Oraya düşmek çok kötü birşey. Ama çok beyfendi bir mahkeme heyeti vardı. 3 hakemli mahkemeye İtalyan profesör başkanlık yaptı. Bizimle birlikte FIFa yetkilileride vardı orada. 45 dakika boyunca gerekli savunmamızı yaptık.  

45 DAKİKA SAVUNMA YAPTIK 
Bizim verdiğimiz bilgi ve belgeler dışında FIFA yetkilileride verdikleri ceza kararının doğruluğu konusunda savunma yaptı. Duruşma 1 saat 25 dakika sürdü. Biz kendimizi çok iyi anlattık. Konuyu çok iyi anlattık. Ben Ofosu nun avukatının davadan vazgeçtiğini belgeleriyle sunduk.Parayı ödediğimizde aynı şekilde belirttik. İyi niyetimizi ortaya koyduk. Onlarda şaşırdılar. Mahkeme başkanı bunların bir süreci olduğunu buna göre karar verileceğini  söyledi.  

UMUT VE HAYAL EDİYORUZ 
Bu bir umut mu yoksa mahkemenin ligler bitmeden açıklayacak olması umutsuzluk mu bunu hep birlikte göreceğiz. Umut aşılamanında umutsuzluğa kapılmanında anlamı yok. Bu bir süreçtir. Hiçbir şekilde böyle veya şöyle sonuç bekliyoruz gibi bir söz kullanamam. 
Samsunspor un alınan 3 puanının geri iade edileceğini umut ve hayal ediyoruz. 

HERŞEYİ BELGELERİYLE ANLATTIK 
Biz herşeyi CAS ta anlattık. Onlarda bu adamlar iyi niyetli herşeyi çözmeye çalışıyorlar diye görüşlerini söylediler. En sonunda kararı ligler bitmeden açıklanması gerektiğini söyledik. Onlarda bunu iyi algılayıp açıklayacaklarını belirttiler. Ancak bu bir umut olmasın. Biz yolumuza 44 puanla devam edeceğiz. Takımımızın aynı başarıyı elde ederek sonunda istediğimiz yere kulübümüzü getireceklerine inanıyoruz.  


TFF KARARINI SONRA AÇIKLAYABİLİR MİYDİ? 
TFF kararı 21 Nisan dan sonraya bırakmak isteseydi ne kadar bekletebilirdi. Onlara  gelen yazının ne olduğunu bilemediğim için bir şey diyemem. Yani sezon sonuna kadar bekleyebilirlerdi diyemem. FIFA olmazsa olmaz bu puan silme cezasını uygulayın dedi mi demedi mi bilmiyorm. Bilmediğim konu hakkıda yorum yapamam. Öyle bir baskı varmıydı üzerlerinde. Böyle bir yazı geldi mi. 3 ay sonra silebilirlermiydi. Bunları bilemiyorum.


TFF NİN HERŞEYDEN HABERİ VAR 
Her yaptığımız yazışmaları bir kopyasını federasyona gönderdik. Attığımız her adımı federasyona bildiriyoruz. Ne geldiyse başımıza iletişimsizlikten muhatapsızlıktan geldi.  

6-7 DOSYAYI KAPATTIK
Şuana kadar 11 davanın hepsiyle bir noktaya geldik. Borcun tamamını ödeyerek 6-7 dosyayı kapattık. Gelişmeleri belgeleriyle FIFA Disiplin Kurulu na ve Türkiye Futbol Federasyonu na verdik.  Uzlaşılan ve belli bir ödeme programı yapılan dosyalarla ilgili borçların ödenmesi için çok ciddi desteğe ihtiyaç var. Bir daha bu tür sıkıntıları yaşamayız.

BAHIA KONUSU NE DURUMDA 
Bahia ile ilgili çözülemeyecek gibi görülen büyük sorunuda büyük uğraşlar sonucunda belirli bir noktaya getirdik. Ön protokol yaptık. Ödemesiyle ilgili kaynak yaratıyoruz. Bahia konusunu da çözmüş olacağız. Ben Ofosu davasıyla ilgili yaşanılan sıkıntıyı yaşamadan Bahia konusunu halledeceğiz inşallah.

ÇABA SARFEDİLECEK 
Futbolda para olmazsa olmaz diye bir şey söylemişlerdi. Ama başarı yüzde 70 ilişki yönetimi yüzde 30 parayla elde ediliyor. Tabiki futbolda  para olmadan olmuyor. Ama iletişimde çok önemli. Gerekli desteği ellerinden geldiği kadar insanların yapacağına inanıyoruz. İnşallah bundan sonra çaba sarfedilecek.

TARAFTARA ÇOK ÖNEMİL MESAJ
Kalan 6 maçında hepsi final. Taraftarımızı desteğe çağırıyoruz. Taraftarımızın stada gelmesi lazım. Takıma destek vermesi lazım. Bunları yaparkende sağduyulu olmalıyız. Gergin bir ortam olmaması lazım. Bundan sonra maç kayıbı yaşamamılıyız. sahamızda ve deplasmanda taraftarımızdan kaynaklanacak olaylarla kulübümüzün karşı karşıya kalmaması gerek. Gergin bir ortamda gidiyoruz. Puan farkını kapatmak için takımın motivasyona ihtiyacı var. Taraftarımızdan kesinlikle sakin olmalarını sadece takımını coşkulu şekilde desteklemelerini istiyoruz. En çok birlik beraberliğe ihtiyaç olduğu dönem.

ENGEL OLAMAYACAK 
Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, valimiz, büyükşehir belediye başkanımız, sivil toplum kuruluşları, işadamlarımız, yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular, personel, taraftar ve basına kadar daha çok kenetlenmemiz lazım. Silinen üç puan bizim hedefimize ulaşmamıza engel olamayacak. Daha çok kenetlenip yolumuza devam etmeliyiz. Elele vermemiz lazım. Hepimizin arzu ettiği sonuca ulaşacağmızı düşünüyorum. Yeter ki bu çocuklara güvenelim ve destek olalım.  

DESTEK OLSUNLAR RİCA EDİYORMU 
Samsunspor un gerçeten çok büyük desteğe ihtiyacı var. Buradan bu külübe destek vermesi gereken herkese katkılarından dolayı teşükkür ediyorum. Daha fazla da destek olmaları için ricada bulunuyorum. Gün geçmişte yaşananların tartışılacağı gün değil.  

BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM 
Tabii ki bu takıma destek veriliyor. Destek verilmese bu paralar nasıl ödenebilir. Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ın destekleri var. Belediye başkanımızın, işadamlarımızında desteği var. Bundan sonra daha fazla desteğe ihtiyacımız olduğuda bir gerçek. Bir arada  bir bütün olmamız gerekiyor.  


ALINLARINDAN ÖPÜYORUM 
Teknik kadroyu ve oyuncularımızı alınlarından öpüyorum. Kulübümüzü çok iyi temsil ediyorlar. Primler konusunda çok hassas davranıyoruz. Göreve geldğimizden bu yana oyunculara prim borcumuz yok. Şuan çok paramız yok. Ama şuanda kulüp para konuşulmayacak duruma geldi. Çünkü ne bulursak herkese eşit şekilde dağıtıyoruz.  

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLU

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da alkollü mekan yandı

1 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

2 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

3 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Yankaya bakalım mı bankaya?..

4 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

6 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

7 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

8 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

9 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Elini kıyma makinesine kaptırdı

10 Elini kıyma makinesine kaptırdı