FİLM GİBİ...

Samsun da film senaryolarını aratmayacak bir olay meydana geldi.

FİLM GİBİ...

Samsun da film senaryolarını aratmayacak bir olay meydana geldi. 
Yıllardır kimlik bilgilerini kullanarak adına nüfus cüzdanı ve pasaport çıkartıp şirket kurup bankadan para çektiği iddia edilen şahıs, kimlik bilgileriyle hayatını sürdürdüğü kişiyi otomobil ile 100 metrelik uçurumdan yuvarlanıp öldürmek istedi. Araçta bulunan şahıs kazayı yaralı olarak atlatınca korkunç plan ortaya çıktı ve şahıs yurt dışına çakarken İstanbul Atatürk Havalimanı nda uçakta yakalandı. 
Olay, Samsun un İlkadım ilçesinde 22 Nisan 2015 gece saat 03.30 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Atakum ilçesi Yeşildere Mahallesi Samsun-Ankara yolu üzerinde yaralı halde bir akaryakıt istasyonuna sığınıp araçla uçurumdan yuvarlandıklarını söyleyen 51 yaşındaki Ali Demir, yardım istedi. Olay yerine polis ve ambulans sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Ali Demir, tedavi altına alındı. Ali Demir, kaza sırasında yanında 51 yaşındaki H. B. nin de bulunduğunu söyledi. Gece yapılan arama çalışmalarında araç ve diğer şahıs H.B., bulunamadı. Arama çalışmaları gün boyu devam ederken araç İlkadım ilçesi Kalkanca Mahallesi nden Kürtün Irmağı mevkisinden yaklaşık 100 metrelik uçurumdan yuvarlanmış olarak bulundu. AFAD ekipleri gün boyu uçurumun etrafından köpek yardımıyla kayıp olan H.B. yi aradı ancak bulamadı. Polis, yaralı Ali Demir in ifadesine yeniden başvurulunca olay ortaya çıktı.
İddialara göre, H. B. ile Ali Demir in Tekkeköy ilçesinin Başköy Mahallesi nden oldukları, yıllar önce askere gitmemek için H. B. nin Ali Demir in kimlik bilgilerini kullanarak üzerinde kendi fotoğrafının yer aldığı nüfustan kimlik çıkarttığı ve yine Ali Demir adına kendisine pasaport aldığı ortaya çıktı. H. B. nin Fransa ya kaçtığı, hayatının geri kalan bölümünü de Ali Demir kimliği ile sürdürdüğü, Ali Demir adına şirket kurduğu, bankadan da kredi çektiği tespit edildi. Gerçek Ali Demir in aldığı sakatlık maaşının kesilmesi üzerine olay ortaya çıkınca, H.B. nin bu olayı konuşup anlaşmak için Ali Demir ile buluştuğu, birlikte gezip dolaştıkları ve daha sonra H.B. nin İstanbul dan Ali Demir adına kiraladığı 07 ZG 992 plakalı otomobili içinde Ali Demir bulunduğu halde uçurumdan yuvarlayıp Ali Demir den ve kredi borçlarından kurtulmaya çalıştığı, araç yuvarlanmadan önce kendisinin aşağı indirdiği ileri sürüldü. 
Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri bütün bu ayrıntıları ortaya çıkarınca Ali Demir kimliğini kullandıklarını tespit ettikleri Hamit B., hakkında yakalama kararı çıkarttı. H. B. nin yurt dışına kaçma ihtimalleri göz önünde bulunduruldu ve sınır kapılarına ve havalimanlarına bilgi verildi. Bugün sabah saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı ndan Fransa ya gitmek için hazırlık yapan özel bir firmaya ati uçakta bulunan H. B., yakalanarak gözaltına alındı. Yurt dışına çakamadan yakalanan H. B., İstanbul Emniyet Müdürlüğü ne götürüldü. H. B. nin üzerinde Ali Demir adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı, Türk ve Fransız pasaportlarının ele geçtiği öğrenildi. 
H. B. hakkında adam öldürmeye teşebbüs ve mala zarar vermek, sahte pasaport ve kimlik kullanmak suçlarından soruşturma başlatıldığı belirtildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

MHP'li Usta birinci sıradan aday

7 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

8 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

9 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Samsun'da ramazan pidesine zam

10 Samsun'da ramazan pidesine zam